SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 217 Mixed 400 M Free

72 Swimmers

Age Group 18-24 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NAUT Grant, Gina 7:32.09 3/5 7:05.88 1 20
Age Group 18-24 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GOLD Vila, Peter 6:50.19 4/6 6:17.94 1 20
NAUT Reisert, David 8:00.00 2/4 NS 0
Age Group 25-29 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PALM Fieni, Sadie 5:10.01 7/3 4:59.01 1 20
GRAN St Jules, Andrea 5:13.96 7/2 5:10.67 2 17
SYSM Johnson, Sarah 8:39.97 2/7 7:51.77 3 16
Age Group 30-34 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PALM Gasparovic, Kimberly 6:15.00 4/4 NS 0
Age Group 30-34 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PAQM Armpriester, Ryan 5:57.78 5/7 5:52.32 1 20
Age Group 35-39 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Holz, Kirsten 5:15.00 7/1 NS 0
SFTL Stutz, Kathleen 5:48.35 5/3 5:59.49 1 20
Age Group 35-39 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PALM Malik, Michael 4:38.42 8/2 4:44.03 1 20
Age Group 40-44 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC38 George, Heidi 4:22.94 8/3 4:25.23 1 20
PBM Kirchner, Sara 5:45.32 NS NS 0
NCMS Law, Amanda 7:13.57 4/1 6:59.00 2 17
Age Group 40-44 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BDO Christensen, Eric 4:06.55 8/4 4:14.51 1 20
GS Decker, John 4:43.90 8/7 4:43.73 2 17
NEM Phillips, Tom 5:00.00 NS NS 0
YCFM Hynes, Brodie 5:15.35 7/8 4:52.60 3 16
AZFL Declercq, Robert 5:22.59 6/5 5:31.48 4 15
DN Rodriguez, Jose 9:38.98 1/4 7:30.03 5 14
YCFM Deutch, Steven 10:15.75 1/6 10:17.09 6 13
Age Group 45-49 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
EST Dawson, Deborah 4:54.00 8/8 4:53.00 1 20
SPM Texel, Paula 5:20.00 6/4 5:20.86 2 17
ENSW Richardson, Billie 9:00.00 2/8 7:29.93 3 16
Age Group 45-49 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRAN Rutledge, Mike 4:36.00 8/6 4:35.91 1 20
NCMS Rubacky, Mark 4:48.37 8/1 4:56.37 2 17
YCFM Kroupa, Andy 4:52.00 NS NS 0
SYSM Mitchinson, Dean 5:09.58 7/5 5:12.13 3 16
DN Defillo Fernandez, Christian 5:10.28 NS NS 0
YCFM Chasser, Tom 5:30.00 6/2 5:16.75 4 15
Age Group 50-54 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Irish Bostic, Linda 5:11.87 7/6 5:21.85 1 20
SPM Clark, Dawn 5:45.68 5/5 5:36.79 2 17
SPM Zien, Livia 5:56.00 5/2 5:43.90 3 16
Age Group 50-54 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC38 Wells, Barton 4:20.54 8/5 4:16.37 1 20
SFTL Fischer, Andy 5:15.00 7/7 4:52.76 2 17
COOG Keen, John 5:35.31 6/7 5:40.59 3 16
Age Group 55-59 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Jones, Eney 4:59.67 NS NS 0
GOLD King, Kathryn 5:36.00 6/1 5:34.55 1 20
SPM Steinmann, Sharon 5:40.00 5/4 5:34.97 2 17
GAJA Hooe, Donna 7:00.00 NS NS 0
SCHH Taylor, Ginny 7:33.26 3/6 7:36.80 3 16
PBM Munro, Nancy 10:04.20 1/3 10:52.38 4 15
Age Group 55-59 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SFTL Zubero, David 5:08.06 7/4 4:51.53 1 20
HLJ Byron, John 6:45.00 4/3 6:44.45 2 17
DN Peralta, Jose 8:23.37 2/2 9:48.13 3 16
Age Group 60-64 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT McNulty, Barbara 5:51.47 5/6 6:00.94 1 20
GOLD Protzman, Barbara 6:10.00 5/8 6:06.67 2 17
SCHH Smith, Cynthia 7:32.12 3/3 7:04.67 3 16
SCHH Bastian, Marian 7:43.41 3/2 7:21.37 4 15
SFTL Musk, Gail 7:59.00 3/8 7:59.04 5 14
FACT Grossman, Gail 8:01.23 NS NS 0
Age Group 60-64 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SPM Freeman, Stephan 5:40.00 6/8 5:36.62 1 20
YCFM Pontes, Jose Renato 6:05.00 5/1 NS 0
SCHH Bastian, Tom 7:30.00 3/4 NS 0
NCMS Miller, Jamie 7:58.40 3/1 8:53.38 2 17
Age Group 65-69 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CAM Navaroli, Davenia 10:57.72 1/7 11:11.08 1 20
GAJA Hamilton, Rebecca 13:06.47 1/8 16:23.76 2 17
Age Group 65-69 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CTM Shead, Tim 5:25.00 6/6 5:09.50 1 20
GAJA Delair, Stan 7:10.00 4/7 7:12.49 2 17
Age Group 70-74 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Miller, Jan 10:03.04 1/5 10:44.15 1 20
Age Group 70-74 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Couch, Bob 5:24.00 6/3 5:25.57 1 20
PBM Quiggin, David 5:54.00 NS NS 0
FACT Ross, Mark 6:25.00 4/5 6:26.45 2 17
GAJA Zeigler, John 6:57.44 4/2 7:10.68 3 16
SCHH Gordon, Pete 7:20.00 4/8 7:20.54 4 15
Age Group 75-79 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
T2NM Jebe, Margit 7:45.00 3/7 7:58.90 1 20
MARY Weston, Frances 12:10.10 1/1 9:48.21 2 17
Age Group 75-79 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Rodenfels, Bill 8:00.00 2/5 8:02.40 1 20
PBM Cannan, Patrick 8:00.45 2/3 8:31.54 2 17
SYSM Browne, James 9:00.00 2/1 8:34.38 3 16
Age Group 80-84 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Marchbanks, Jerry 8:05.00 2/6 8:02.89 1 20
Age Group 85-89 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Campbell, Joan 10:37.30 1/2 10:48.22 1 20
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home