SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 212 Men 200 M Free

66 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Warner, Shawn 1:56.50 9/4 1:57.03 1 20
YCFM Harwood, Caleb 2:13.00 9/8 2:18.61 2 17
NAUT Douglas, Opio 2:42.70 5/7 2:38.34 3 16
NAUT Soules, Ian 2:57.72 4/6 2:58.26 4 15
NAUT Reisert, David 3:45.00 2/5 4:31.26 5 14
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM O'Domski, Chris 2:18.00 8/8 2:16.32 1 20
GOLD Greve, Jesse 2:19.76 7/4 2:23.80 2 17
NAUT Jones, Matt 3:05.07 3/5 3:05.79 3 16
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PAQM Armpriester, Ryan 2:46.43 5/1 2:41.38 1 20
GOLD Caro, Orlando 3:45.11 2/3 3:46.85 2 17
GOLD Montero, Ramon 5:16.25 1/5 4:32.36 3 16
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Kloppe, William 2:02.59 9/6 2:04.79 1 20
PALM Malik, Michael 2:14.01 8/4 2:12.40 2 17
GOLD Shipp, Peter 2:31.00 5/4 2:31.12 3 16
DN Nuñez Jimenez, Andres 2:50.04 4/5 2:47.78 4 15
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SFTL Williams, Ryan 2:01.39 9/5 2:10.45 2 17
BDO Christensen, Eric 2:01.55 9/3 1:57.86 1 20
NCMS Atwater, Jonathan 2:11.00 9/7 2:12.08 3 16
GS Decker, John 2:12.50 9/1 2:12.75 4 15
NEM Phillips, Tom 2:15.00 8/3 NS 0
DN Camejo, Julio 2:21.77 7/2 2:21.58 5 14
SPAW Baxter, Duane 2:24.00 7/8 NS 0
SFTL Streiner, Jarret 2:32.51 5/5 2:26.38 6 13
PBM Vogel, David 2:56.00 4/3 2:56.64 7 12
DN Rodriguez, Jose 4:29.78 2/7 3:32.42 8 11
YCFM Deutch, Steven 4:44.60 2/1 4:36.27 9 9
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NCMS Rubacky, Mark 2:17.39 8/2 2:20.59 3 16
AMT Schiffner, Dirk 2:20.00 7/6 2:20.92 4 15
DN Defillo Fernandez, Christian 2:23.37 7/1 2:20.39 2 17
SPM Herman, Eric 2:40.80 5/2 2:17.73 1 20
DN Vargas, Carlos 2:46.58 5/8 2:51.09 5 14
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC14 Krieger, Dima 2:15.39 8/6 2:16.27 2 17
SPAW Anderson, Eric 2:17.50 8/1 2:14.53 1 20
PBM Jones, Thomas 2:20.00 7/3 2:38.57 4 15
SFTL Fischer, Andy 2:22.00 7/7 2:17.93 3 16
COOG Keen, John 2:38.00 5/6 2:39.37 5 14
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TYSM Zentmeyer, Donald 2:15.00 8/5 2:33.19 3 16
UC55 Dyer, Andy 2:17.40 8/7 2:12.98 1 20
PBM LaMonica, Mike 2:20.00 7/5 NS 0
SFTL Zubero, David 2:26.33 6/2 2:17.22 2 17
NCMS Carlson, Eric 2:50.00 4/4 NS 0
YCFM Blalock, William 2:58.00 4/2 2:36.82 4 15
UC50 Eckart, Kim 3:00.00 4/1 NS 0
HLJ Byron, John 3:10.00 3/3 3:13.41 5 14
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Groselle, Jack 2:08.51 9/2 2:12.12 1 20
NCMS Klein, Jonathan 2:24.21 6/4 2:13.75 2 17
RMSC Tanner, Chuck 2:25.00 6/3 2:36.60 4 15
CFMS Love, Donald 2:27.00 6/7 2:33.94 3 16
WMAC Mandel, Barry 2:30.00 6/1 NS 0
FACT Dickson, Todd 3:01.00 4/8 2:50.99 5 14
YCFM Pontes, Jose Renato 3:05.00 3/4 2:59.88 6 13
SCHH Bastian, Tom 3:30.00 3/7 4:08.22 7 12
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Childs, Lee 2:25.00 6/5 2:27.73 2 17
CTM Shead, Tim 2:30.00 6/8 2:22.15 1 20
DN Rodriguez, Gregorio 5:30.00 1/3 5:25.77 3 16
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Couch, Bob 2:26.00 6/6 2:30.15 1 20
PBM Quiggin, David 2:36.00 5/3 NS 0
FACT Ross, Mark 2:58.51 4/7 2:51.59 2 17
SCHH Gordon, Pete 3:25.00 3/2 3:29.00 3 16
SCHH Sealey, Don 3:30.00 3/1 NS 0
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Rodenfels, Bill 3:40.00 3/8 3:44.75 1 20
PBM Cannan, Patrick 3:43.99 2/4 4:05.47 3 16
SYSM Browne, James 4:15.00 2/2 4:00.98 2 17
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GOLD Cavanaugh, Cav 3:20.00 3/6 NS 0
GOLD Dykstra, Bill 3:45.20 2/6 3:33.21 1 20
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Kutanovski, Milan 5:02.36 1/4 NS 0
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home