SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 204 Men 100 M IM

67 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Warner, Shawn 58.50 9/3 1:00.14 1 20
YCFM Harwood, Caleb 1:10.00 8/8 1:13.70 3 16
HLJ Kraut, Brandon 1:20.00 4/3 1:10.21 2 17
NAUT Douglas, Opio 1:27.89 3/4 1:24.91 4 15
NAUT Soules, Ian 1:39.96 2/3 1:28.72 5 14
GOLD Vila, Peter 1:43.43 2/7 1:41.68 6 13
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Litz, Jordan 57.00 9/4 57.95 1 20
YCFM Pierre, Damian 1:04.50 9/8 1:05.64 2 17
YCFM O'Domski, Chris 1:09.00 8/2 1:06.86 3 16
AZFL Figari, Aurelio 1:10.50 7/2 1:09.30 4 15
NAUT An, Peter 1:27.46 4/8 1:22.96 5 14
NAUT Jones, Matt 1:36.94 3/8 1:40.02 6 13
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Kloppe, William 1:02.52 9/7 1:03.78 1 20
DN Santos Gomez, Claudio 1:08.74 8/6 1:09.41 2 17
DN Mendez, Angel 1:10.32 7/6 1:10.34 3 16
GOLD Shipp, Peter 1:15.93 5/5 1:15.08 4 15
NCMS Nguyen, Sonny 1:29.99 3/6 1:19.15 6 13
METR Simms, Carlington 1:30.00 3/2 1:16.52 5 14
DN Melo, Juan 1:36.19 3/1 1:34.74 7 12
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Commings, Jeff 57.19 9/5 57.86 1 20
SFTL Williams, Ryan 1:00.97 9/6 1:03.78 2 17
RMSC Palace, Mark 1:10.22 7/5 1:11.96 5 14
YCFM Matthias, Andy 1:12.00 7/8 1:10.57 3 16
AZFL Declercq, Robert 1:15.00 6/8 1:22.26 8 11
SFTL Streiner, Jarret 1:15.12 5/4 1:14.93 6 13
SPAW Baxter, Duane 1:17.00 5/2 1:11.76 4 15
DN Ramos, Eric 1:18.56 5/8 1:16.24 7 12
UC14 Silva, Victor 1:20.00 4/5 NS 0
YCFM Dorrego, Gabriel 1:39.09 2/5 DQ 0
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
DN Ovalles, Alex 1:10.00 8/1 1:10.62 1 20
YCFM Kroupa, Andy 1:10.11 7/4 NS 0
NCMS Butcher, Rob 1:11.00 7/7 1:10.98 2 17
DN Defillo Fernandez, Christian 1:13.41 6/5 1:12.36 3 16
PBM Gawriljuk, Douglas 1:14.33 6/2 1:12.82 4 15
SYSM Mitchinson, Dean 1:19.95 4/4 1:20.68 6 13
DN Aguilera, Alberto 1:21.76 4/6 1:16.50 5 14
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Livingston, Terry 1:04.00 9/1 1:06.75 1 20
SPAW Anderson, Eric 1:09.00 8/7 1:07.97 2 17
UC14 Krieger, Dima 1:10.26 7/3 1:10.03 3 16
UC14 Gonzalez, Jorge 1:11.62 7/1 1:12.84 4 15
WM Burkhardt, Martin 1:29.43 3/3 1:25.35 5 14
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Wood, Steve 1:01.76 9/2 1:03.87 1 20
UC55 Dyer, Andy 1:06.36 8/4 1:08.64 2 17
PBM Aubrey, Michael 1:07.35 8/3 NS 0
ARIZ Vargas, Daniel 1:12.00 6/4 1:14.01 4 15
UC14 Salomon, Greg 1:14.00 6/3 1:12.60 3 16
PBM Caudrillier, Francois 1:14.10 6/6 1:14.50 5 14
TYSM Zentmeyer, Donald 1:15.00 6/1 1:21.05 8 11
PBM Moreno, Al 1:16.20 5/3 1:19.32 6 13
SPM Lauwers, Gregory 1:27.00 4/1 NS 0
LVM Mitchell, Robert 1:28.87 3/5 1:20.67 7 12
YCFM Blalock, William 1:40.00 2/6 1:27.16 9 9
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Groselle, Jack 1:07.15 8/5 1:08.94 1 20
SFTL Dondi, Beda 1:16.33 4/7 NS 0
GOLD McMillen, Scott 1:18.50 5/7 1:21.05 2 17
CFMS Love, Donald 1:22.50 4/2 1:22.47 3 16
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Childs, Lee 1:15.00 6/7 1:15.72 1 20
PBM Heacock, Robert 1:18.50 5/1 1:21.12 2 17
UC14 Maughan, Craig 1:35.00 3/7 1:34.03 3 16
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Quiggin, David 1:24.00 5/6 1:23.14 1 20
SCHH Bedient, Jim 1:40.80 2/2 1:42.30 2 17
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Schenk, Martin 1:38.00 2/4 1:37.73 1 20
SYSM Browne, James 2:15.00 1/4 2:11.66 2 17
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Marchbanks, Jerry 1:43.63 2/1 1:51.47 1 20
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Ralph, Gordon 2:10.00 2/8 2:20.66 1 20
Age Group 90-94
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Cornell, John 2:30.00 1/5 2:45.12 1 20
FACT Corse, John 3:52.61 1/3 NS 0
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home