SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 110 Men 25 M Fly

64 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Warner, Shawn 11.43 8/5 12.34 1 20
NAUT Douglas, Opio 16.03 3/4 16.38 2 17
NAUT Soules, Ian 19.26 3/8 18.19 3 16
GOLD Vila, Peter 20.06 2/2 18.36 4 15
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Litz, Jordan 11.00 8/4 11.99 1 20
UC14 Mehta, Rian 17.00 3/2 16.96 3 16
NAUT An, Peter 18.00 3/1 14.86 2 17
NAUT Jones, Matt 19.96 2/5 20.39 4 15
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GOLD Caro, Orlando 34.01 1/2 NS 0
GOLD Montero, Ramon 39.11 1/8 33.05 1 20
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Lotano, Daniel 11.75 8/3 11.59 1 20
DN Melo, Juan 13.00 8/8 17.02 3 16
NCMS Nguyen, Sonny 19.99 2/3 16.16 2 17
AZFL Moran, Juan 25.00 1/5 17.17 4 15
GOLD Silvera, Marcos 27.27 1/3 25.87 5 14
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Hynes, Brodie 12.97 8/7 13.28 3 16
NCMS Atwater, Jonathan 13.00 7/4 12.75 1 20
DN Gonzalez Perez, Gregory 13.20 7/2 13.43 5 14
NEM Phillips, Tom 13.64 6/4 13.13 2 17
SFTL Streiner, Jarret 14.04 6/1 13.42 4 15
RMSC Palace, Mark 14.77 5/7 14.47 9 9
DN Ramos, Eric 15.22 4/3 14.42 8 11
YCFM Matthias, Andy 15.50 4/2 14.17 7 12
SPAW Baxter, Duane 19.50 2/4 13.81 6 13
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
DN Canó, Edward 12.95 8/2 14.38 7 12
YCFM Kroupa, Andy 13.05 7/5 NS 0
NCMS Dunson, David 13.65 6/5 13.62 4 15
NCMS Butcher, Rob 14.00 6/7 13.43 2 17
YCFM Sadovnik, Ricardo 14.40 5/4 14.36 6 13
SPM Herman, Eric 14.41 5/5 14.03 5 14
UC14 Cotter, Eric 15.00 4/5 13.29 1 20
NCMS Rubacky, Mark 15.00 5/8 15.59 8 11
PBM Gawriljuk, Douglas 16.50 3/3 13.53 3 16
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Livingston, Terry 13.50 7/1 13.28 2 17
YCFM Mercer, Rich 13.50 7/8 13.46 3 16
SPAW Anderson, Eric 14.40 6/8 13.27 1 20
SFTL Fischer, Andy 15.00 4/4 13.94 4 15
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Wood, Steve 12.50 8/6 12.72 1 20
YCFM Gaines, Ambrose 12.99 8/1 13.53 3 16
PBM Aubrey, Michael 13.13 7/3 NS 0
YCFM Beattie, John 13.18 7/6 13.17 2 17
LVM Mitchell, Robert 13.98 6/3 15.27 6 13
UC14 Salomon, Greg 14.00 6/2 NS 0
ARIZ Vargas, Daniel 14.50 5/6 14.77 5 14
SFTL Zubero, David 14.77 5/1 13.57 4 15
NCMS Carlson, Eric 16.00 4/8 NS 0
HLJ Byron, John 22.00 2/1 21.94 8 11
UC50 Eckart, Kim 35.00 1/1 16.30 7 12
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SPM Freeman, Stephan 14.00 6/6 15.23 2 17
UC14 Ehmke, Frederick 14.50 5/3 13.74 1 20
SFTL Dondi, Beda 14.76 5/2 NS 0
ADMS Carvotta, Tom 15.30 4/6 16.82 3 16
YCFM Pontes, Jose Renato 17.00 3/7 17.14 4 15
NCMS Miller, Jamie 22.39 2/8 22.56 5 14
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Middleton, Marc 13.20 7/7 NS 0
PBM Heacock, Robert 16.50 3/6 15.81 1 20
GAJA Delair, Stan 24.00 1/4 24.12 2 17
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Quiggin, David 15.50 4/7 14.69 1 20
PBM Lodwig, Keefe 15.60 4/1 15.59 2 17
FACT Ross, Mark 16.21 3/5 16.92 3 16
GAJA Zeigler, John 20.65 2/7 19.54 4 15
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Rodenfels, Bill 20.00 2/6 21.12 1 20
SYSM Browne, James 30.00 1/6 24.95 2 17
Age Group 90-94
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Corse, John 34.53 1/7 38.50 1 20
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home