SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 106 Men 25 M Breast

49 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Warner, Shawn 13.39 7/4 13.89 1 20
GOLD Vila, Peter 21.09 3/4 23.17 5 14
NAUT Soules, Ian 21.29 3/3 22.05 2 17
NAUT Mercado, Gianni 22.00 3/6 22.85 4 15
NAUT Douglas, Opio 23.31 3/1 22.07 3 16
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC14 Mehta, Rian 18.00 5/2 18.48 1 20
NAUT An, Peter 20.00 4/6 18.82 2 17
NAUT Jones, Matt 25.92 2/5 25.69 3 16
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Lotano, Daniel 16.44 6/2 15.70 1 20
NCMS Nguyen, Sonny 19.99 4/3 17.72 2 17
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Commings, Jeff 14.00 7/5 13.17 1 20
YCFM Hynes, Brodie 16.98 6/7 17.56 6 13
RMSC Palace, Mark 17.00 6/1 16.58 3 16
SFTL Streiner, Jarret 17.22 5/4 18.14 7 12
DN Ramos, Eric 19.19 5/8 16.56 2 17
YCFM Matthias, Andy 20.00 4/7 17.35 5 14
SPAW Baxter, Duane 20.50 4/8 17.13 4 15
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NCMS Dunson, David 14.95 7/6 15.16 2 17
NCMS Butcher, Rob 15.50 7/8 14.79 1 20
DN Canó, Edward 16.05 6/3 16.43 4 14.5
SFTL Mike, Adrian 17.00 6/8 17.00 6 13
UC14 Cotter, Eric 17.50 5/5 15.76 3 16
NCMS Rubacky, Mark 17.52 5/3 18.01 7 12
PBM Gawriljuk, Douglas 19.09 5/1 16.43 4 14.5
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YCFM Mercer, Rich 14.80 7/3 14.73 1 20
YCFM Livingston, Terry 15.00 7/7 14.82 2 17
UC14 Gonzalez, Jorge 15.00 7/1 15.21 3 16
SFTL Fischer, Andy 20.00 4/2 17.94 4 15
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Aubrey, Michael 15.00 7/2 14.46 1 20
ARIZ Vargas, Daniel 15.50 6/4 15.82 3 16
YCFM Wood, Steve 15.63 6/5 15.16 2 17
SFTL Zubero, David 17.53 5/6 15.98 4 15
LVM Mitchell, Robert 21.23 3/5 18.66 5 14
HLJ Byron, John 25.00 3/8 22.92 6 13
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ADMS Carvotta, Tom 16.42 6/6 18.25 1 20
SFTL Dondi, Beda 18.47 5/7 NS 0
NCMS Miller, Jamie 22.27 3/2 23.36 2 17
YCFM Pontes, Jose Renato 25.00 2/4 DQ 0
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PBM Heacock, Robert 19.50 4/5 18.64 1 20
GAJA Delair, Stan 30.00 2/6 28.89 2 17
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SCHH Bedient, Jim 19.50 4/4 20.17 1 20
GAJA Zeigler, John 20.42 4/1 21.90 2 17
SCHH Sealey, Don 28.00 2/3 28.65 3 16
YCFM Hickey, Ken 47.00 1/5 NS 0
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GOLD Wiedamann, Karl 22.30 3/7 22.76 1 20
SYSM Browne, James 35.00 1/4 33.12 2 17
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Kutanovski, Milan 35.00 2/7 37.33 1 20
Age Group 90-94
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Corse, John 32.17 2/2 30.63 1 20
FACT Graves, Edwin 1:30.40 2/8 47.59 2 17
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home