Meet Home
Events
Swimmers
Clubs
Login
2017 Rowdy Gaines Masters Classic ( Fri, Oct 13, 2017 - Sun, Oct 15, 2017 )
Psych Sheet
Event 217: Mixed 400 M Free
72 Swimmers
Psych Sheet by Age Group
Psych Sheet by Seed Time
Age Group 18-24 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
NAUT
Grant, Gina
7:32.09
3/5
7:05.88
1
20
Age Group 18-24 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GOLD
Vila, Peter
6:50.19
4/6
6:17.94
1
20
NAUT
Reisert, David
8:00.00
2/4
NS
0
Age Group 25-29 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PALM
Fieni, Sadie
5:10.01
7/3
4:59.01
1
20
GRAN
St Jules, Andrea
5:13.96
7/2
5:10.67
2
17
SYSM
Johnson, Sarah
8:39.97
2/7
7:51.77
3
16
Age Group 30-34 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PALM
Gasparovic, Kimberly
6:15.00
4/4
NS
0
Age Group 30-34 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PAQM
Armpriester, Ryan
5:57.78
5/7
5:52.32
1
20
Age Group 35-39 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
YCFM
Holz, Kirsten
5:15.00
7/1
NS
0
SFTL
Stutz, Kathleen
5:48.35
5/3
5:59.49
1
20
Age Group 35-39 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PALM
Malik, Michael
4:38.42
8/2
4:44.03
1
20
Age Group 40-44 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC38
George, Heidi
4:22.94
8/3
4:25.23
1
20
PBM
Kirchner, Sara
5:45.32
NS
NS
0
NCMS
Law, Amanda
7:13.57
4/1
6:59.00
2
17
Age Group 40-44 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
BDO
Christensen, Eric
4:06.55
8/4
4:14.51
1
20
GS
Decker, John
4:43.90
8/7
4:43.73
2
17
NEM
Phillips, Tom
5:00.00
NS
NS
0
YCFM
Hynes, Brodie
5:15.35
7/8
4:52.60
3
16
AZFL
Declercq, Robert
5:22.59
6/5
5:31.48
4
15
DN
Rodriguez, Jose
9:38.98
1/4
7:30.03
5
14
YCFM
Deutch, Steven
10:15.75
1/6
10:17.09
6
13
Age Group 45-49 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
EST
Dawson, Deborah
4:54.00
8/8
4:53.00
1
20
SPM
Texel, Paula
5:20.00
6/4
5:20.86
2
17
ENSW
Richardson, Billie
9:00.00
2/8
7:29.93
3
16
Age Group 45-49 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
GRAN
Rutledge, Mike
4:36.00
8/6
4:35.91
1
20
NCMS
Rubacky, Mark
4:48.37
8/1
4:56.37
2
17
YCFM
Kroupa, Andy
4:52.00
NS
NS
0
SYSM
Mitchinson, Dean
5:09.58
7/5
5:12.13
3
16
DN
Defillo Fernandez, Christian
5:10.28
NS
NS
0
YCFM
Chasser, Tom
5:30.00
6/2
5:16.75
4
15
Age Group 50-54 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PBM
Irish Bostic, Linda
5:11.87
7/6
5:21.85
1
20
SPM
Clark, Dawn
5:45.68
5/5
5:36.79
2
17
SPM
Zien, Livia
5:56.00
5/2
5:43.90
3
16
Age Group 50-54 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
UC38
Wells, Barton
4:20.54
8/5
4:16.37
1
20
SFTL
Fischer, Andy
5:15.00
7/7
4:52.76
2
17
COOG
Keen, John
5:35.31
6/7
5:40.59
3
16
Age Group 55-59 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PBM
Jones, Eney
4:59.67
NS
NS
0
GOLD
King, Kathryn
5:36.00
6/1
5:34.55
1
20
SPM
Steinmann, Sharon
5:40.00
5/4
5:34.97
2
17
GAJA
Hooe, Donna
7:00.00
NS
NS
0
SCHH
Taylor, Ginny
7:33.26
3/6
7:36.80
3
16
PBM
Munro, Nancy
10:04.20
1/3
10:52.38
4
15
Age Group 55-59 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SFTL
Zubero, David
5:08.06
7/4
4:51.53
1
20
HLJ
Byron, John
6:45.00
4/3
6:44.45
2
17
DN
Peralta, Jose
8:23.37
2/2
9:48.13
3
16
Age Group 60-64 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FACT
McNulty, Barbara
5:51.47
5/6
6:00.94
1
20
GOLD
Protzman, Barbara
6:10.00
5/8
6:06.67
2
17
SCHH
Smith, Cynthia
7:32.12
3/3
7:04.67
3
16
SCHH
Bastian, Marian
7:43.41
3/2
7:21.37
4
15
SFTL
Musk, Gail
7:59.00
3/8
7:59.04
5
14
FACT
Grossman, Gail
8:01.23
NS
NS
0
Age Group 60-64 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SPM
Freeman, Stephan
5:40.00
6/8
5:36.62
1
20
YCFM
Pontes, Jose Renato
6:05.00
5/1
NS
0
SCHH
Bastian, Tom
7:30.00
3/4
NS
0
NCMS
Miller, Jamie
7:58.40
3/1
8:53.38
2
17
Age Group 65-69 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CAM
Navaroli, Davenia
10:57.72
1/7
11:11.08
1
20
GAJA
Hamilton, Rebecca
13:06.47
1/8
16:23.76
2
17
Age Group 65-69 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
CTM
Shead, Tim
5:25.00
6/6
5:09.50
1
20
GAJA
Delair, Stan
7:10.00
4/7
7:12.49
2
17
Age Group 70-74 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SYSM
Miller, Jan
10:03.04
1/5
10:44.15
1
20
Age Group 70-74 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
SYSM
Couch, Bob
5:24.00
6/3
5:25.57
1
20
PBM
Quiggin, David
5:54.00
NS
NS
0
FACT
Ross, Mark
6:25.00
4/5
6:26.45
2
17
GAJA
Zeigler, John
6:57.44
4/2
7:10.68
3
16
SCHH
Gordon, Pete
7:20.00
4/8
7:20.54
4
15
Age Group 75-79 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
T2NM
Jebe, Margit
7:45.00
3/7
7:58.90
1
20
MARY
Weston, Frances
12:10.10
1/1
9:48.21
2
17
Age Group 75-79 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FACT
Rodenfels, Bill
8:00.00
2/5
8:02.40
1
20
PBM
Cannan, Patrick
8:00.45
2/3
8:31.54
2
17
SYSM
Browne, James
9:00.00
2/1
8:34.38
3
16
Age Group 80-84 - Men
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
PBM
Marchbanks, Jerry
8:05.00
2/6
8:02.89
1
20
Age Group 85-89 - Women
Club
Swimmer
Seed
Time
HT/LN
Time
Pl
Pts
FACT
Campbell, Joan
10:37.30
1/2
10:48.22
1
20
Advertisement will open in a new window.
This Meet
>
Swim Meets
>
Home