SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 42 Men 400 M IM

36 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC02 Dray, Jonathan 5:00.00 3/5 4:47.83 1 17
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SPM Stiles, David 5:15.13 NS 0
WAM Mitchell, Craig 6:15.69 2/7 6:10.56 1 17
WAM Wild, Mark 6:59.85 1/5 7:13.26 2 15
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CONN Duguay, Robert 6:19.03 2/3 6:21.27 1 17
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CRM Emmons, Michael 4:48.86 NS 0
WMW Moran, Daniel 4:55.49 3/8 4:47.43 1 17
MESC DeHart, Pieter 5:15.51 3/6 5:18.06 2 15
CHEL Sabala, Michael 5:23.17 3/4 NS 0
GSP Wright, Brendan 5:25.53 3/7 5:38.23 3 14
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GS Decker, John 5:26.78 3/3 5:17.43 1 17
CRM Kwa, Ken 6:28.00 2/2 6:39.15 2 15
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SIMM Hersh, Craig 5:28.45 NS 0
GSP Hopkins, Kevin 5:45.00 NS 0
GSP Rubacky, Mark 5:47.19 3/1 5:50.32 1 17
WCMS Strehle, Andrew 5:49.33 3/10 5:59.03 2 15
UMAC Ellis, Andrew 7:00.00 1/6 NS 0
SRPM Thorp, Alexander 8:00.00 1/9 DQ 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWMR Allen, Robbie 5:29.28 3/2 5:22.58 1 17
SWMR Sayles, Douglas 5:53.63 2/5 5:55.77 2 15
CONN Wyckoff, Benjamin 5:53.99 2/6 6:02.10 3 14
MAMA Devlin, Mark 6:46.85 2/1 6:55.71 4 13
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GSP Naylor, Jeff 5:30.00 3/9 5:35.12 1 17
WCMS Brown, Phil 5:55.25 2/4 6:01.80 2 15
CRM Davis, William 6:45.00 NS 0
MESC Roth, Douglas 7:02.34 1/4 7:23.25 3 14
CONN Canning, Peter 8:20.00 1/1 8:40.27 4 13
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GBM Miller, Steve 6:27.82 2/8 6:30.15 1 17
MAMA Keil, Mark 7:17.41 1/3 7:34.01 3 14
GBM Ceckler, Jack 7:20.00 1/8 7:04.98 2 15
NEM Skolnick, Stewart 8:30.00 NS 0
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BYB Ryan, Bill 6:35.00 2/9 6:51.32 2 15
CONN Geoghegan, William 6:49.00 2/10 6:55.38 3 14
GWDM Holt, Steve 7:05.00 1/7 6:50.49 1 17
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AGUA Bernstein, Rich 7:38.00 1/2 7:25.77 1 17
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MESC Jones, William 9:32.70 1/10 9:39.32 1 17
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home