SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 NE-LMSC & Colonies Zone SCM Championships

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 4 Men 200 M IM

81 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CONN Rebbecchi, Thomas 2:23.00 8/7 2:30.34 2 15
UC02 Dray, Jonathan 2:24.30 8/3 2:15.67 1 17
KFAC Whyte, Dustin 3:30.00 2/3 2:33.52 3 14
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CHEL Modrov, Drew 2:03.00 NS 0
SWMR Burtchell, Eric 2:25.50 8/1 2:33.71 1 17
SPM Stiles, David 2:27.40 8/10 NS 0
YNS Opolski, Ian 2:45.00 5/7 2:45.06 2 15
CRM Rifai, Sami 2:47.00 5/8 3:05.90 4 13
WAM Mitchell, Craig 2:59.69 4/2 2:47.25 3 14
WAM Wild, Mark 3:15.27 3/1 3:17.52 5 12
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWMR Card, Mathew 2:28.73 7/6 2:27.24 1 17
SWMR Wallace, Connor 2:30.00 7/4 2:33.46 2 15
WCMS Sarwat, Ahmed 2:30.00 7/7 2:34.18 3 14
CONN Duguay, Robert 2:55.05 5/1 2:54.50 5 12
BYB Margono, Louis 3:00.00 4/9 2:35.97 4 13
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CRM Emmons, Michael 2:14.53 8/5 NS 0
MESC DeHart, Pieter 2:22.22 8/6 2:25.27 2 15
UMAC Strahota, Jeffrey 2:25.22 8/9 2:24.94 1 17
GSP Wright, Brendan 2:35.00 6/5 2:31.35 3 14
LANE Moynihan, Brian 3:12.00 3/8 3:08.08 4 13
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WAM Hammond, Ben 2:24.41 8/8 2:28.48 3 14
GBM Harker, Travis 2:30.01 7/3 2:26.56 1 17
GS Decker, John 2:31.65 7/8 2:27.33 2 15
GSP Edsall, Tyler 2:38.00 6/8 2:47.49 4 13
SRPM Baden, Aaron 2:57.00 4/4 3:05.35 7 10
WSY Chicoski, James 2:58.83 4/3 2:54.52 5 12
CRM Kwa, Ken 3:10.00 3/6 3:04.45 6 11
YNS Sullivan, John 3:21.31 2/4 3:15.40 8 9
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GBM Bailey, Jerry 2:22.64 8/4 NS 0
UC02 Bashista, Mark 2:25.00 8/2 2:44.46 10 7
SWMR Garcia, Albert 2:27.50 7/5 NS 0
SIMM Hersh, Craig 2:32.00 7/2 2:30.04 1 17
NMEG Johnson, William 2:32.00 7/9 NS 0
SWMR Duru, Kaan 2:33.13 7/1 2:33.24 2 15
UMAC Ellis, Andrew 2:35.00 7/10 2:33.48 3 14
UC02 Waldfried, Carlo 2:35.00 6/6 2:33.75 4 13
SWMR Rogers, John 2:37.50 6/3 NS 0
MESC Morse, Benjamin 2:40.00 6/2 2:42.64 6 11
WCMS Strehle, Andrew 2:44.68 5/6 2:44.31 9 8
GSP Hopkins, Kevin 2:45.00 5/4 2:44.10 8 9
GSP Carroll, Stephen 2:45.99 5/3 2:39.72 5 12
GSP Rubacky, Mark 2:56.91 4/5 2:43.53 7 10
BYB Holmes, Jeff 2:57.60 4/7 2:56.60 11 6
GBM Rooney, Alec 3:30.00 2/8 3:19.50 12 5
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GSM Faria, Jose 2:29.50 NS 0
SWMR Allen, Robbie 2:36.90 6/7 2:28.40 1 17
SWMR Sayles, Douglas 2:42.20 6/1 2:47.16 3 14
CONN Wyckoff, Benjamin 2:43.71 6/10 2:43.10 2 15
GSP Switzer, Robert 2:44.09 5/5 3:11.74 5 12
ABC Belletete, Steve 2:57.00 4/6 2:49.91 4 13
GBM Schmuhl, Frederick 2:58.23 NS 0
1776 Hiltabiddle, Steve 3:15.00 3/9 3:12.15 6 11
THOR Mackin, Robert 4:00.00 NS 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GBM Davis, Guy 2:36.00 6/4 2:30.67 1 17
WCMS Brown, Phil 2:41.41 6/9 2:43.48 2 15
CRM Davis, William 2:50.00 5/9 2:45.27 3 14
CRM Scannell, Dennis 2:50.00 5/2 NS 0
SRPM Purdy, Neil 3:00.00 NS 0
MAMA Totten, Mark 3:05.00 3/5 3:36.39 6 11
MAMA Foster, Walter 3:10.00 3/7 3:04.75 4 13
YNS Dearmin, Carl 3:11.30 3/3 3:10.38 5 12
CONN Canning, Peter 3:50.00 1/6 3:46.44 7 10
TNYA Goran, Steven 5:29.00 1/8 NS 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NEM Bright, David 2:56.20 5/10 2:50.33 1 17
MESC Syphers, Dale 3:02.45 4/1 2:58.85 2 15
GBM Miller, Steve 3:02.91 4/10 NS 0
LANE Mockler, Frank 3:10.00 3/4 3:07.41 3 14
MAMA Keil, Mark 3:17.29 3/10 3:33.85 6 11
GBM Ceckler, Jack 3:18.86 2/5 3:10.20 4 13
SWMR Dow, Paul 3:25.00 2/7 3:43.33 7 10
SWMR Elturkmani, Majed 3:32.00 2/2 3:27.46 5 12
NEM Skolnick, Stewart 4:02.62 1/7 NS 0
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CRM Schlicher, Fred 2:59.09 4/8 2:46.90 1 17
CONN Geoghegan, William 3:14.00 3/2 3:11.27 3 14
HOLY Cochrane, Scott 3:20.00 2/6 3:10.44 2 15
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWMR Nelson, Robert 3:45.50 2/1 NS 0
AGUA Bernstein, Rich 3:48.00 2/10 3:35.22 1 17
MESC Rupert, Bill 3:50.00 1/5 4:09.00 3 14
CONN Epstein, Paul 4:00.00 1/4 4:06.76 2 15
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LYMT Pope, James 3:35.01 2/9 3:46.36 1 17
GBM Read, Philip 4:30.00 1/3 4:45.96 2 15
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home