SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

NYC Parks Masters Yard Swim Meet and 33rd Annual Commissioner’s Trophy Relay

Psych Sheet

<<< Previous Event    

Event 15 Mixed 500 Y Free

69 Swimmers

Age Group 18-24 - Male
Club Swimmer Seed
Time
BCTM Paulk, David 4:27.14
AGUA Sherman, Samuel 5:20.00
CONN Gerard, William 5:30.65
Age Group 25-29 - Female
Club Swimmer Seed
Time
AGUA Balz, Marielle 5:50.00
BCTM Stevens, Carrie 6:33.30
TNYA Possanza, Amelia 6:34.33
AGUA Carey, Melissa 7:00.00
AGUA Yuelys, Margarite 7:00.00
UC06 Pavlova, Elena 7:19.91
UC06 Wei, Victoria 7:30.00
Age Group 25-29 - Male
Club Swimmer Seed
Time
XCL Kim, Daniel 5:20.00
UC06 Smith, Darin 5:45.00
TNYA Wei, Bob 8:30.00
NYAC Yuan, Xinsheng NT
Age Group 30-34 - Female
Club Swimmer Seed
Time
TNYA Jiang, Jess 7:00.00
Age Group 30-34 - Male
Club Swimmer Seed
Time
CONN Duguay, Robert 5:50.43
TNYA Bermudez, Jonathan 6:10.00
TNYA Smith, Jonathan 6:50.63
TNYA Gibbs, Johnathan NT
Age Group 35-39 - Female
Club Swimmer Seed
Time
TARP Goldberg, Adele 7:19.58
TNYA Jung, Jia NT
Age Group 35-39 - Male
Club Swimmer Seed
Time
BCTM Lopez, Diego 5:00.00
AGUA Andersen, Svenn 5:40.00
RAC Dusenko, Ivan 6:29.47
UC06 Yotov, Kamen 8:00.00
UC06 Parker, Josh NT
Age Group 40-44 - Female
Club Swimmer Seed
Time
REDT Fairman, Abigail 6:42.52
WM Kyff, Jennifer 6:48.74
Age Group 40-44 - Male
Club Swimmer Seed
Time
BCTM Batzofin, Craig 6:00.00
TNYA Lebro, Ryan 6:03.79
Age Group 45-49 - Female
Club Swimmer Seed
Time
FINS Hofmann, Elke 6:22.00
REDT Reed, Eleni 7:30.00
FISH Garrett, Teresa 7:45.00
Age Group 45-49 - Male
Club Swimmer Seed
Time
TNYA Napoli, John 6:46.57
TNYA Chamberlain, Randall 6:52.27
WM Isleib, Dan 7:11.00
XCL Kaufman, David 7:35.00
AGUA Smith, Charles 8:35.40
Age Group 50-54 - Female
Club Swimmer Seed
Time
UC06 Willeboordse, H C Fall 5:45.00
Age Group 50-54 - Male
Club Swimmer Seed
Time
WM Troiano, Jason 6:15.00
UC06 Hanrahan, Peter 6:30.00
UC06 Ruttkay, Milan 6:30.72
WM Tiedemann, Arthur 7:00.00
AGUA Scott, Marc 9:00.00
QMS Luo, Robert 10:00.00
Age Group 55-59 - Female
Club Swimmer Seed
Time
WM Thornton, Cindy 6:46.88
FISH Cole, Marie 8:00.00
AGUA Sisk, Bridget 8:35.00
AGUA Snyder, Sharon 9:15.00
BCTM Hidalgo, Elizabeth 10:23.85
Age Group 55-59 - Male
Club Swimmer Seed
Time
METR Shtab, Steven 5:59.00
CONN Hebner, Kevin 6:05.00
UC06 Brown, Jason 6:25.00
WM Gardner, Timothy 6:40.92
BURN Schneider, Spencer 6:50.00
Age Group 60-64 - Female
Club Swimmer Seed
Time
BCTM Craffey, Joan 6:41.99
UC06 Gelber, Mary 9:26.35
Age Group 60-64 - Male
Club Swimmer Seed
Time
AGUA Saint-Amour, Craig 5:51.17
CHEL Chambers, John 6:00.00
WM Steers, George 6:40.00
AGUA Sokolow, Steven 7:00.00
Age Group 65-69 - Female
Club Swimmer Seed
Time
CIB Djatiasmoro, Capri 10:45.54
Age Group 65-69 - Male
Club Swimmer Seed
Time
CONN Coleman, Arthur 7:30.00
ADMS Laughlin, Terry 7:46.00
METR Neve, Kaj 8:20.00
UC06 Realmuto, Rich 8:36.13
Age Group 70-74 - Male
Club Swimmer Seed
Time
AGUA Bernstein, Rich 6:45.00
UC06 Owens, David 9:17.00
Age Group 80-84 - Male
Club Swimmer Seed
Time
METR Schloss, Steve 10:20.43
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home