SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

NYC Parks Masters Yard Swim Meet and 33rd Annual Commissioner’s Trophy Relay

Psych Sheet

Next Event >>>

Event 1 Mixed 200 Y Free

72 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Rank Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
1 BCTM Paulk, David 18-24 1:36.62
2 AGUA Mountantonakis, Stavros 40-44 1:55.00
2 AGUA Sherman, Samuel 18-24 1:55.00
4 TNYA Cobb, Brandon 35-39 2:00.01
5 CONN Gerard, William 18-24 2:03.93
6 XCL Kim, Daniel 25-29 2:05.00
6 UC06 Martinez, George 18-24 2:05.00
8 AGUA Andersen, Svenn 35-39 2:05.90
9 REDT McMahon, Anthony 40-44 2:07.00
10 METR Shtab, Steven 55-59 2:08.00
10 WM Troiano, Jason 50-54 2:08.00
12 AGUA Balz, Marielle 25-29 2:09.00
13 TNYA Lebro, Ryan 40-44 2:09.20
14 SYSM Newman, Steven 55-59 2:10.00
14 UC06 Smith, Darin 25-29 2:10.00
16 CONN Duguay, Robert 30-34 2:12.34
17 UC07 Stoller, Korey 35-39 2:13.36
18 UC06 Burnham, Nicholas 50-54 2:15.00
18 BCTM Hall, Lindsay 25-29 2:15.00
18 BCTM Stewart, Tatum 25-29 2:15.00
21 BURN Solomon, Dana 40-44 2:16.00
22 BCTM Kim, Mingi 30-34 2:16.12
23 UC06 Brown, Jason 55-59 2:18.00
23 CHEL Chambers, John 60-64 2:18.00
25 FINS Hofmann, Elke 45-49 2:19.00
26 UC06 Couvares, Maurya 30-34 2:20.00
26 TNYA Kohanowski, Kenneth 40-44 2:20.00
26 UC06 Weiland, Peter 50-54 2:20.00
29 TNYA Smith, Jonathan 30-34 2:25.50
30 BCTM Stevens, Carrie 25-29 2:26.30
31 TNYA Possanza, Amelia 25-29 2:27.21
32 REDT Fairman, Abigail 40-44 2:28.13
33 CONN Coleman, Arthur 65-69 2:30.00
33 UC06 Nagy Iuvara, Erica 40-44 2:30.00
33 WM Steers, George 60-64 2:30.00
33 TNYA Suzuki, Kozo 50-54 2:30.00
37 WM Thornton, Cindy 55-59 2:30.75
38 WM Polhill, Brad 50-54 2:30.85
39 UC06 Hanrahan, Peter 50-54 2:35.00
39 WM Tiedemann, Arthur 50-54 2:35.00
41 UC06 Pavlova, Elena 25-29 2:35.59
42 UC07 Byron, Lauren 40-44 2:38.95
43 AGUA Bernstein, Rich 70-74 2:40.00
43 UC06 Wei, Victoria 25-29 2:40.00
45 UC06 Yotov, Kamen 35-39 2:45.00
46 UC06 Hockert, Geoffrey 45-49 2:46.00
47 CONN Sumargo, Serafina 35-39 2:54.36
48 FISH Garrett, Teresa 45-49 2:55.00
49 FISH Cole, Marie 55-59 2:58.00
50 METR Neve, Kaj 65-69 2:58.50
51 ADMS Laughlin, Terry 65-69 2:59.00
52 REDT Reed, Eleni 45-49 3:00.00
52 AGUA Yuelys, Margarite 25-29 3:00.00
54 REDT Vasileva, Mariya 35-39 3:09.00
55 AGUA Sisk, Bridget 55-59 3:15.00
56 UC06 Geis, Robert 60-64 3:17.00
57 TNYA Min, Nan 50-54 3:26.00
57 UC06 Owens, David 70-74 3:26.00
59 AGUA Scott, Marc 50-54 3:30.00
60 QMS Goodwin-Ortiz de León, Craig 40-44 3:31.94
61 METR Schloss, Steve 80-84 3:44.04
62 REDT Fung, Deborah 40-44 3:45.00
63 UC06 Realmuto, Rich 65-69 3:51.63
64 NEM Hatchette, Michael 75-79 3:55.00
65 WM Santos, Rita 45-49 4:14.00
66 CIB Djatiasmoro, Capri 65-69 4:20.15
67 QMS Li, Yiyang 25-29 8:00.00
68 CONN Barton, Doris Ruth 55-59 12:12.12
69 XCL Gallo, Christine 50-54 NT
69 TNYA Jacovino, Joseph 30-34 NT
69 TNYA Roberts, Edwin 45-49 NT
69 NYAC Yuan, Xinsheng 25-29 NT
Key
NS No Swim (or No Show)
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home