SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 20 Mixed 200 Y IM

56 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Rank Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1 MGCM Bailey, Bradley 45-49 2:00.00 7/4 NS 0
2 OLD1 Velez, Jasson 40-44 2:10.00 7/6 2:08.22 1 9
2 MATT Von Jouanne, Roger 55-59 2:10.00 7/3 2:13.79 1 9
2 GS Sawyer, Wesley 35-39 2:10.00 7/5 NS 0
5 SYSM Pearson, Johnnie 40-44 2:10.28 7/2 2:10.32 2 7
6 UC45 Mumber, Laura 45-49 2:10.98 7/7 NS 0
7 AMS Cosgrove, Michael 18-24 2:14.62 7/1 2:16.75 1 9
8 MATT Fleming, Blakeley 25-29 2:15.00 7/8 2:15.22 1 9
9 MATT Von Jouanne, Jenny 25-29 2:16.00 6/4 NS 0
10 GAJA Dunn, Jonathan 35-39 2:16.93 6/5 2:15.66 1 9
11 SPAW Anderson, Eric 50-54 2:20.00 6/3 2:13.85 1 9
11 AMS Koch, Rebecca 25-29 2:20.00 6/6 NS 0
13 AMS Sumner, Emile 25-29 2:20.69 6/2 2:22.01 2 7
14 MATT McCoy, Peter 45-49 2:25.00 6/1 2:21.90 1 9
14 AMS Starck, Jennifer 18-24 2:25.00 6/7 NS 0
16 MATT Smolin, Levi 25-29 2:26.60 6/8 2:17.36 2 7
17 UC15 Lushington, Michael 30-34 2:28.00 5/5 2:29.47 1 9
17 MMC Newman, Mark 50-54 2:28.00 5/4 NS 0
19 UC45 Nedza, Mark 55-59 2:29.90 5/3 NS 0
20 AMS Paradis, Bennett 18-24 2:30.00 5/2 2:22.24 2 7
20 YGF Dodd, Thomas 18-24 2:30.00 5/7 NS 0
20 GAJA Jones, Judd 55-59 2:30.00 5/6 NS 0
23 SYSM Couch, Bob 70-74 2:33.64 5/1 2:36.91 1 9
24 GAJA King, Ian 50-54 2:37.08 5/8 NS 0
25 PCST Reyes, Daniel 25-29 2:37.55 4/4 2:37.37 3 6
26 GAJA Countryman, Marianne 50-54 2:38.00 4/5 2:45.00 1 9
27 SM Bruce, Alex 45-49 2:38.08 4/3 2:36.01 2 7
28 PCST Jinks, Allison 30-34 2:44.01 4/6 2:40.48 1 9
29 OLD1 Schwab, Lyndsey 18-24 2:45.00 4/2 NS 0
30 CTMS Reed, Ed 70-74 2:47.91 4/7 2:46.89 2 7
31 GCPS Evans, Bill 65-69 2:52.42 4/1 2:57.04 1 9
32 GCPS Knisely, Bill 60-64 2:53.00 4/8 2:40.82 1 9
33 GAJA Lemmons, Stephanie 25-29 2:53.85 3/4 2:55.81 3 6
34 ENSW Ladd, Laura 45-49 3:02.00 3/5 2:48.01 1 9
35 ESMS Bernasconi, Mark 55-59 3:08.00 3/3 DQ 0
36 GAJA Eaton, Carlton 50-54 3:11.20 3/6 NS 0
37 YGF Rogers, Mark 50-54 3:15.00 3/2 3:04.73 2 7
38 GCPS Miller, Sonia 50-54 3:16.00 3/7 3:09.68 2 7
39 GAJA Penn, Ginger 60-64 3:17.39 3/1 3:17.60 1 9
40 UC24 Misiak, Sarah 50-54 3:20.00 3/8 3:19.26 3 6
41 GAJA Zeigler, John 70-74 3:21.12 2/4 3:19.07 3 6
42 ESMS Bender, Bill 65-69 3:29.31 2/5 3:36.42 2 7
43 GAJA McCarthy, Daniel 40-44 3:30.00 2/6 3:00.40 3 6
43 CONC Perry, Andrew 45-49 3:30.00 NS NS 0
45 ESMS Lauderdale, Elliott 65-69 3:40.01 2/2 4:16.68 3 6
46 GS Panayotoff, Kristi 65-69 3:49.41 2/7 3:51.80 1 9
47 MASC Hidalgo, Carlos 45-49 3:50.00 2/1 3:25.49 3 6
48 TNAQ Schumann, David 70-74 3:52.00 2/8 3:46.11 4 5
49 MOST Callaway, Linda 60-64 3:54.61 1/4 NS 0
50 GCPS Desanctis, Carlos 70-74 4:05.00 1/5 3:53.23 5 4
51 ART Edwards, Sara 35-39 4:14.77 2/3 3:50.96 1 9
52 GCPS Wolverton, Kate 60-64 4:30.00 1/6 4:05.20 2 7
53 GAJA Ottosen, Sue 70-74 4:55.00 1/2 5:28.34 1 9
54 GAJA Hamilton, Rebecca 65-69 6:37.57 1/7 7:20.66 2 7
55 CAMS Nolin, Sheila 50-54 6:40.00 1/1 DQ 0
56 AMS Seifert, Alan 25-29 NT 1/8 2:16.39 1 9
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home