SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 8 Mixed 50 Y Fly

91 Swimmers

Age Group 18-24 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Starck, Jennifer 28.00 9/5 30.15 1 9
AMS Alley-Baktoo, Zahra 31.18 7/7 30.97 2 7
NASH Tremmel, Becca 39.56 4/7 35.74 3 6
MASC Broadhead, Amber 45.00 3/6 NS 0
AMS Maly, Samantha 48.17 2/5 49.17 4 5
Age Group 18-24 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Von Jouanne, Scott 25.00 12/4 24.61 1 9
AMS Cosgrove, Michael 26.35 11/7 26.74 2 7
AMS Paradis, Bennett 28.50 9/2 27.90 3 6
YGF Dodd, Thomas 45.00 3/2 31.21 4 5
Age Group 25-29 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Von Jouanne, Jenny 27.00 11/8 28.10 3 6
AMS Koch, Rebecca 27.50 10/3 27.67 2 7
AMS Sumner, Emile 27.59 10/7 27.50 1 9
GAJA Lemmons, Stephanie 35.73 5/2 33.33 4 5
Age Group 25-29 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PCST Reyes, Daniel 26.34 11/2 26.96 1 9
UC45 Weber, Mark 28.34 9/3 NS 0
Age Group 30-34 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CTMS Draper, Ellary 33.00 6/5 31.52 1 9
ENSW Twist, Christina 33.81 6/7 34.09 2 7
Age Group 30-34 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Von Jouanne, Daniel 25.10 12/2 25.07 1 9
GCPS Purdy, Adam 27.00 10/4 27.10 2 7
UC15 Lushington, Michael 29.80 9/8 28.45 3 6
MATT Campbell, William 32.00 7/1 38.93 4 5
Age Group 35-39 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Mihalik, Jennifer 30.00 8/7 31.60 1 9
Age Group 35-39 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Kendig, Jamie 25.00 12/5 23.96 1 9
AWJ Chia, Nei-Kuan 25.00 12/3 24.74 2 7
GAJA Shanteau, Ryan 26.02 11/5 25.55 3 6
UC45 Wilson, Duane 30.00 8/2 30.57 4 5
MGCM Williams, Michael 42.00 3/5 38.35 5 4
Age Group 40-44 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GCPS Scoggins, Jennipher 38.00 4/4 38.23 1 9
GAJA Hankins, Malena 40.00 4/8 NS 0
NCMS Braden, Jennifer 44.56 3/3 42.73 3 6
ESMS Cazzavillan, Shannon 45.00 3/1 38.32 2 7
Age Group 40-44 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OLD1 Velez, Jasson 25.08 12/6 25.29 2 7
SYSM Pearson, Johnnie 25.20 12/7 25.20 1 9
Age Group 45-49 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ESMS Tomley, Patty 29.13 9/7 29.35 1 9
SYSM Dombrowski, Andrea 34.00 6/1 34.96 3 6
GAJA Jones, Cathy 35.47 5/6 34.72 2 7
Age Group 45-49 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Mehok, George 25.84 12/8 25.72 1 9
MGCM White, James 26.29 11/6 NS 0
UC45 Morrison, Matt 27.28 10/5 29.07 3 6
UC15 Kennedy, Derek 29.99 8/5 NS 0
MATT McCoy, Peter 30.00 8/3 29.39 4 5
GAJA Kucharski, Michael 30.66 7/5 28.83 2 7
MASC Hidalgo, Carlos 39.00 4/6 37.10 5 4
Age Group 50-54 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ART Rossi, Leann 33.00 6/3 30.88 1 9
SYSM Bennett, Ellen 34.00 6/8 32.68 2 7
MATT Villarreal, Allison 38.65 4/3 37.52 4 5
GCPS Miller, Sonia 39.00 4/2 37.48 3 6
CAMS Nolin, Sheila 1:55.00 1/3 1:36.88 5 4
Age Group 50-54 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TSCM Arrington, Adam 25.60 12/1 25.50 1 9
AMS Hughey, Richard 26.00 11/4 NS 0
GAJA Beatty, Dan 26.50 11/1 26.19 2 7
OLD1 Heapy, Gary 27.86 10/1 27.81 3 6
SPAW Anderson, Eric 28.50 9/6 NS 0
GAJA King, Ian 29.22 9/1 31.19 5 4
GAJA Eaton, Carlton 31.13 7/2 31.04 4 5
MATT Garcia, Samuel 32.00 6/4 35.14 6 3
Age Group 55-59 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CTMS Spansel, Ginger 33.21 6/6 34.38 1 9
YGF Cochran, Muriel 40.00 4/1 38.01 2 7
GCPS Duff, Linda 45.00 3/7 43.33 3 6
Age Group 55-59 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Berry, David 26.11 11/3 26.44 1 9
CTMS Taylor, Chip 27.51 10/6 27.33 2 7
UC45 Nedza, Mark 27.90 10/8 29.27 4 5
MATT Hall, James 27.97 9/4 28.37 3 6
AMS Boldt, William 29.90 8/4 NS 0
GAJA Stille, Mike 30.06 8/8 NS 0
PPSL Watkins, Doug 30.20 7/4 NS 0
ESMS Bernasconi, Mark 35.00 5/5 34.41 5 4
SYSM Vargas, Glen 38.00 4/5 NS 0
Age Group 60-64 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SKY Noyes, Penny 30.01 8/1 29.66 1 9
NTXL McKelvey, Christina 36.50 5/1 34.41 2 7
GCPS Wolverton, Kate 1:01.00 1/4 49.77 3 6
Age Group 60-64 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Hildebrandt, David 27.52 10/2 27.59 1 9
MATT Hershberger, Mark 30.00 8/6 31.02 2 7
MATT Hanson, James 31.00 7/6 31.58 3 6
UC15 Clift, Robert 34.11 5/4 35.25 4 5
GAJA Michalke, Doug 35.00 5/3 38.85 5 4
GAJA Neff, Randall 46.00 2/4 NS 0
Age Group 65-69 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Umstaedter, Carol 57.36 2/7 57.19 1 9
ESMS Weller, Terri 1:00.45 2/1 1:00.26 2 7
Age Group 65-69 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AWJ Welborn, George 31.00 7/3 30.35 1 9
AMS McDonald, James 32.00 7/8 36.77 4 5
ESMS Bender, Bill 33.27 6/2 32.82 2 7
GCPS Paedae, Dennis 36.00 5/7 37.90 5 4
GAJA Woody, Leonard 36.70 5/8 35.89 3 6
GAJA Saltzman, Edward 40.00 3/4 38.52 6 3
ESMS Lauderdale, Elliott 49.02 2/3 52.28 7 2
ESMS Matney, Jim NT 1/6 1:29.81 8 1
Age Group 70-74 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Zeigler, John 45.15 3/8 40.85 1 9
TNAQ Schumann, David 54.00 2/6 NS 0
GCPS Desanctis, Carlos 57.00 2/2 49.09 2 7
CAMS Ellington, Coke 1:10.32 1/5 1:04.81 3 6
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home