SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2017 Auburn Masters Short Course Yards Invitational

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 6 Mixed 100 Y Back

75 Swimmers

Age Group 18-24 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Alley-Baktoo, Zahra 1:08.11 8/3 NS 0
OLD1 Schwab, Lyndsey 1:14.79 7/2 NS 0
AMS Maly, Samantha 1:35.45 4/7 1:33.55 1 9
Age Group 18-24 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Vanheyste, Wito 1:00.00 10/7 1:03.37 2 7
GCPS VanDillen, Kyle 1:01.92 9/5 1:01.84 1 9
YGF Dodd, Thomas 1:35.00 4/6 1:12.57 3 6
Age Group 25-29 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Von Jouanne, Jenny 1:01.00 9/4 1:03.77 3 6
AMS Koch, Rebecca 1:02.00 9/6 1:03.70 2 7
AMS Sumner, Emile 1:03.10 9/2 1:01.15 1 9
Age Group 25-29 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Smolin, Levi 1:09.96 8/2 NS 0
UC45 Weber, Mark 1:13.70 7/5 NS 0
MATT Fleming, Mark 1:14.15 7/6 1:10.78 1 9
Age Group 30-34 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AWJ O'Leary, Britta 1:05.50 8/4 1:03.38 1 9
DAS Trimble, Ginny 1:10.00 8/7 1:13.07 3 6
PCST Jinks, Allison 1:16.08 6/3 1:16.03 4 5
CTMS Draper, Ellary 1:18.00 6/1 1:11.93 2 7
MATT Havin, Jessica 2:45.00 1/4 2:02.85 5 4
Age Group 30-34 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Von Jouanne, Daniel 59.13 10/3 58.55 1 9
Age Group 35-39 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Mihalik, Jennifer 1:15.00 7/8 NS 0
Age Group 35-39 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AWJ Chia, Nei-Kuan 56.00 10/4 56.31 1 9
GAJA Shanteau, Ryan 59.89 10/6 58.09 2 7
GS Sawyer, Wesley 1:04.00 9/1 59.43 3 6
CAMS Hans, Brian 1:25.00 5/1 NS 0
Age Group 40-44 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Hankins, Malena 1:30.00 4/5 1:20.53 1 9
Age Group 40-44 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Pearson, Johnnie 1:03.15 9/7 1:01.27 1 9
GAJA McCarthy, Daniel 1:50.00 3/6 1:24.98 2 7
CTMS Englebert, Chad 2:00.00 3/7 1:48.75 3 6
Age Group 45-49 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC45 Mumber, Laura 1:01.00 10/8 1:09.76 2 7
ESMS Tomley, Patty 1:05.19 9/8 1:06.21 1 9
MASC Johnson, Elizabeth 1:20.04 5/6 1:22.05 4 5
GAJA Jones, Cathy 1:20.47 5/2 1:17.65 3 6
GCPS Trinque, Missy 2:00.00 3/1 1:22.59 5 4
Age Group 45-49 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Mehok, George 59.91 10/2 58.58 1 9
GAJA Kucharski, Michael 1:20.00 5/3 1:14.24 2 7
Age Group 50-54 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Countryman, Marianne 1:17.00 6/6 1:19.16 1 9
CAMS Nolin, Sheila 3:15.00 1/3 3:02.24 2 7
Age Group 50-54 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS Hughey, Richard 57.00 10/5 NS 0
GAJA Beatty, Dan 1:00.00 10/1 1:00.35 1 9
GAJA King, Ian 1:10.14 8/1 1:12.04 3 6
GAJA Eaton, Carlton 1:10.45 8/8 1:15.03 5 4
MATT Becker, John 1:12.55 7/4 1:12.01 2 7
MMC Newman, Mark 1:15.00 7/7 1:13.51 4 5
Age Group 55-59 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CTMS Spansel, Ginger 1:24.50 5/7 1:23.92 1 9
MGCM Smith, Kathy 1:55.00 3/2 1:45.91 2 7
Age Group 55-59 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MATT Von Jouanne, Roger 1:02.00 9/3 1:01.35 1 9
GAJA Jones, Judd 1:08.00 8/5 1:09.23 2 7
CTMS Moore, Lin 1:14.10 7/3 1:12.88 3 6
UC45 Nedza, Mark 1:15.50 6/4 1:13.37 4 5
MATT Crook, Bob 1:17.00 6/7 1:16.76 5 4
ESMS Bernasconi, Mark 1:17.00 6/2 1:16.81 6 3
Age Group 60-64 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Penn, Ginger 1:35.01 4/2 1:31.72 1 9
MOST Callaway, Linda 1:47.31 3/4 1:52.89 2 7
Age Group 60-64 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Hildebrandt, David 1:08.45 8/6 1:09.70 1 9
GCPS Knisely, Bill 1:15.00 7/1 1:11.63 2 7
MATT Hershberger, Mark 1:16.00 6/5 1:15.88 3 6
MATT Hanson, James 1:20.00 5/4 1:18.52 4 5
Age Group 65-69 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GS Panayotoff, Kristi 1:47.80 3/5 1:43.65 1 9
MATT Umstaedter, Carol 2:18.37 2/3 2:14.50 2 7
GAJA Moyer, Peggy 2:19.06 2/6 2:25.50 3 6
Age Group 65-69 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AMS McDonald, James 1:20.00 5/5 1:27.50 1 9
GCPS Paedae, Dennis 1:25.00 5/8 1:32.44 2 7
GAJA Delair, Stan 1:40.00 4/1 1:36.49 3 6
ESMS Lauderdale, Elliott 1:41.22 4/8 1:50.88 4 5
Age Group 70-74 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Ottosen, Sue 1:19.00 6/8 2:16.72 2 7
YGF Thomas, Dodi 2:17.00 2/5 1:58.18 1 9
GCPS Enfinger, Betty 2:30.00 2/7 2:22.43 3 6
MASC Johnson, Margaret 2:44.98 2/8 3:06.28 4 5
GCPS Clarke, Katherine 2:58.81 1/5 3:07.35 5 4
Age Group 70-74 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Zeigler, John 1:32.54 4/3 1:37.63 1 9
CAMS Ellington, Coke 1:48.45 3/3 1:48.82 2 7
CAMS Lanoux, Joe 2:01.74 3/8 2:06.44 3 6
Age Group 75-79 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Haase, Judith 2:37.64 2/1 2:32.22 1 9
Age Group 80-84 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YGF Lancaster, Rocio 2:15.34 2/4 2:18.55 1 9
GAJA Baima, June 2:26.48 2/2 2:26.83 2 7
Age Group 80-84 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GCPS Ascherfeld, Ray 1:26.12 4/4 1:28.50 1 9
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home