2016 Pacific Masters Long Course Swimming Championships

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 49 Women 100 M Free

90 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
USF Petrakis, Danae 1:02.30 1/3 1:06.70 3 18
USF Dove, Jeanette 1:04.87 1/2 1:03.82 1 22
USF Chan, Kristie 1:05.00 1/1 1:04.28 2 19
SMM Smith, Morgan 1:05.00 1/7 1:06.75 4 17
WCM Hwang, Jenn 1:07.41 2/5 1:08.51 5 16
SMM Stretch, Sarah 1:12.98 3/5 1:08.67 6 15
FREM McNeilis, Kate 1:15.20 NS NS 0
WCM Motta, Natalie 1:20.00 4/8 1:17.92 8 13
SMM Cheong, Sinclaire 1:25.12 6/3 1:15.92 7 14
USF Thai, Yvonne 1:30.00 7/6 1:29.35 9 12
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SMM Waters, Megan 1:05.50 1/8 1:01.62 1 22
CALM Kohler, Kara 1:06.64 2/4 1:05.39 2 19
LAMV Skoda, Anette 1:07.50 2/3 NS 0
USF Hogan, Kelly 1:25.00 6/4 1:16.69 3 18
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Tiernan, Heather 1:08.42 2/6 1:09.72 3 18
CMAM Tattan, Julia 1:11.85 NS NS 0
BAY Coggshall, Kathleen 1:12.15 NS NS 0
SON Ryan, Aleah 1:14.45 3/3 1:09.08 2 19
FREM Kirk, Dana 1:16.00 3/7 1:07.89 1 22
SMM West, Meredith 1:17.00 4/4 1:16.47 4 17
USF An, Yang 1:28.00 6/1 1:17.66 5 16
SMAC Flecker, Donita 1:30.00 7/3 1:22.74 6 15
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Richards, Ericka 1:00.39 1/4 1:02.79 1 22
STAN Rosenfeld, Liat 1:04.00 1/6 1:06.30 2 19
WCM Keeler, Susan 1:09.00 NS NS 0
USF Castelein, Christina 1:30.00 7/4 1:19.08 3 18
WCM Abbott, Bridget 1:34.00 7/2 1:33.98 4 17
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
STAN Glenn, Katie 1:01.44 1/5 1:00.68 1 22
WCM Ongerth, Ann Michelle 1:20.00 4/7 1:20.25 3 18
USF Edler, Monica 1:22.00 5/6 1:16.84 2 19
BAC Decker, Kimberly 1:27.00 6/6 1:35.48 4 17
SMM Laser, Erin 2:00.00 9/6 1:41.93 5 16
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MAM Cox, Juliet 1:10.60 2/8 1:10.79 2 19
SMM Elgaaen, Katie 1:10.99 3/4 1:09.72 1 22
CRUZ Lau, Kimberly 1:15.50 3/2 1:12.53 3 18
CRUZ Bechhoefer, Marta 1:23.00 NS NS 0
MELO Santilhano, Michele 1:44.00 NS NS 0
MEMO Bevilacqua, Deborah 1:45.00 8/6 1:41.35 4 17
MVM Shafa, Atossa 1:55.00 NS NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AHSM Khouri, Carola 1:10.00 2/2 1:07.01 1 22
WCM Ward, Lisa 1:10.00 2/7 1:09.67 2 19
FREM Brown, Claiborne 1:10.00 2/1 1:11.14 3 18
WCM Cook, Amy 1:13.00 NS NS 0
MELO Capen, Tasha 1:15.00 3/6 1:18.36 8 13
SRM Bulman, Robin 1:16.91 3/8 1:16.09 5 16
USF Dornan, Gwen 1:17.34 4/5 1:17.97 6 15
TBK Beal, Laura 1:20.00 4/1 1:13.39 4 17
RPM Harris, Karen 1:22.11 5/2 1:18.00 7 14
DAM Phalen, Jennifer 1:23.62 5/1 1:25.80 9 12
WCM Dibley, Allison 1:27.88 6/7 1:31.77 10 11
WCM Adler, Felicia 1:45.00 8/5 1:33.48 11 10
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Neville, Cathy 1:16.50 3/1 1:22.09 4 17
MELO Feeley, Louise 1:20.01 5/4 1:17.07 1 22
TBK Terhorst, Hermine 1:20.59 NS NS 0
ALB Rafkin, Louise 1:21.06 5/5 1:18.95 2 19
USF McNamara, Kathleen 1:21.88 5/3 1:19.46 3 18
FREM Indaco, Birgitta 1:30.00 7/5 1:26.77 5 16
SMM Vandroff, Jill 1:40.00 7/8 1:46.48 7 14
SMM Bruner, Melanie 1:43.00 8/4 1:28.44 6 15
TCAM Loyd, Susan 2:00.00 9/3 1:47.90 8 13
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SMM Jones, Barbara 1:17.46 4/3 1:14.54 1 22
USF Klatzkin, Amy 1:18.30 4/2 1:18.19 2 19
RHMS Hepworth, Linda 1:23.30 5/7 1:23.09 4 17
YCMS Finch, Merry 1:23.96 5/8 1:21.25 3 18
FREM Igel, Victoria 1:25.06 6/5 1:24.61 5 16
MELO Armstrong, Miki 1:30.00 NS NS 0
QSS Dobisz, Elizabeth 1:48.00 8/1 1:49.67 7 14
FREM Waln, Carol 1:55.00 9/4 1:34.17 6 15
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MAM Shaps, Ruth 1:17.80 4/6 1:19.40 1 22
OREG Gettling, Janet 1:27.18 6/2 1:25.83 2 19
TAM Shoenberger, Linda 1:28.09 6/8 NS 0
BAY Litman, Jacklyn 1:45.00 8/3 1:41.40 3 18
USF Cohn, Darcy 2:02.66 9/2 1:53.82 4 17
WCM Taub, Pamela 2:30.00 10/3 2:21.10 5 16
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TAM Ridout, Nancy 1:34.31 7/7 1:35.69 2 19
MAM Caso, Susie 1:36.00 7/1 1:52.52 4 17
SMM Milner, Diane 1:45.00 8/2 1:31.30 1 22
WCM Hill, Marcia 1:46.60 NS NS 0
MAM Mc Partland, Peg 1:48.00 8/8 1:49.35 3 18
USF Chaitkin, Lauren 2:04.00 9/7 2:04.10 5 16
USF Rose, Polly 2:43.00 10/2 2:48.73 6 15
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
DAM Munn, Susan 1:46.07 8/7 1:45.13 1 22
WCM Ackerman, Dolly 2:06.53 9/1 1:59.52 2 19
TCAM Wivell, Toni 2:27.97 10/4 2:35.93 4 17
USF Hagiwara, Tanako 2:30.00 10/6 2:13.24 3 18
SMM Fasbender, Alice 3:10.00 10/1 3:25.42 5 16
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SMM Mc Cubbin, Miek 1:59.27 9/5 1:48.02 1 22
USF Bensu, Janet 2:50.00 10/7 2:29.53 2 19
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Hirsch, Ann 2:10.00 9/8 2:04.50 1 22
USF Voorhees, Margaret 2:30.00 10/5 NS 0
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home