2016 Pacific Masters Long Course Swimming Championships

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 22 Men 100 M Breast

68 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SCSC Guyler, Mark 1:12.00 1/6 1:12.75 1 22
UC38 Chew, Anthony 1:17.00 2/4 1:13.82 3 18
SMM Koo, Derek 1:20.00 2/7 1:13.67 2 19
RHMS Stompe, Michael 1:25.00 3/3 1:38.70 5 16
SMM Lucero, Eric 1:35.00 4/1 1:32.51 4 17
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MEMO Ward, Roger 1:07.00 1/4 1:11.30 1 22
USF Scholten, Max 1:10.00 1/5 1:19.03 3 18
MEMO Kline, Peter 1:12.00 NS NS 0
SMM Andaluz, Al 1:20.00 2/2 1:13.95 2 19
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SMM Sanchez, Carlos 1:12.50 1/2 1:12.84 1 22
TOC Prill, Derek 1:15.00 NS NS 0
NUTS Naylor, Jack 1:20.00 2/6 1:22.88 2 19
MEMO Song, James 1:25.53 3/6 1:25.53 3 18
FROG Law, David 1:27.30 3/7 1:28.51 5 16
USF Kononov, Dmitri 1:30.00 NS NS 0
USF Comfort, James 2:00.00 6/2 1:26.15 4 17
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SMM Foster, Rob 1:15.00 1/7 1:13.38 1 22
SAC Rodriguez, Sergio 1:15.00 NS NS 0
ROSE Ecklund, Tait 1:16.00 1/1 1:17.23 2 19
TVM Daene, Markus 1:22.48 3/4 1:19.11 3 18
SMM Mustiazza, Oleg 1:39.55 NS NS 0
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
USF Dailey, Alexander 1:11.59 1/3 1:11.66 1 22
USF Renko, John 1:19.71 2/3 1:18.13 2 19
SNM Hatch, Eric 1:38.09 5/5 1:34.86 3 18
TCAM Stock, Kyle 1:44.83 5/8 1:39.43 4 17
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MAM Finney, Peter 1:16.12 1/8 1:24.18 1 22
MELO Stietzel, Kent 1:18.53 2/5 1:25.41 2 19
USF Harrington, Matt 1:30.00 3/8 1:31.69 4 17
MELO Hayhurst, Simon 1:40.00 5/3 1:29.44 3 18
MELO Higgins, John 1:42.00 5/6 1:37.31 5 16
WCM Carter, Paul 1:42.00 5/2 1:45.68 7 14
USF Mai, Ping 2:00.00 6/6 1:42.56 6 15
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
STAN Miller, Tim 1:20.08 2/1 1:17.49 1 22
DAM McAdam, Samuel 1:21.00 2/8 1:22.58 2 19
WCM Nootbaar, Tom 1:29.99 3/1 1:27.31 3 18
MAM Fegler, Gerald 1:32.00 4/6 1:30.32 4 17
USF Robinson, Darrell 1:44.00 5/1 1:43.46 5 16
MELO Shepherd, Peter 1:55.47 6/3 1:48.10 6 15
USF Dudley, Raymond Adams 2:30.00 7/3 2:04.18 7 14
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
RHMS Laudenslager, Greg 1:24.31 3/5 1:26.01 1 22
QSS Yuen, Matt 1:30.81 NS NS 0
TVM Hektner, Eric 1:31.75 4/5 1:31.84 4 17
MELO Pinto, Harlan 1:31.82 4/3 1:31.16 3 18
RPM Taylor, Ron 1:32.98 4/2 1:31.07 2 19
SMM Sharron, Will 1:34.00 4/7 1:33.36 5 16
USF Mitchell, David 1:50.00 6/4 1:49.67 6 15
ALB Nageotte, James 1:50.00 NS NS 0
MEMO Chew, Thomas 1:58.00 NS NS 0
USF Young, Stephen 2:50.00 7/2 2:43.13 7 14
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SMM Reudy, Tom 1:24.00 NS NS 0
PCCM Anderson, Robert 1:27.23 3/2 1:30.74 1 22
LOM Madison, David 1:45.00 NS NS 0
USF Boreyko, Valeriy 2:15.00 7/4 1:51.20 2 19
USF Burke, Bill 2:20.00 7/5 2:08.40 4 17
USF Orbelian, George 4:00.00 8/5 1:59.93 3 18
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TCAM Fogarty, Peter 1:35.32 4/8 1:43.92 2 19
MAM Clemmons, Jim 1:36.50 5/4 1:33.21 1 22
CMAM Kennedy, James 1:42.38 5/7 NS 0
TCAM Johnson, Gary 2:02.37 6/1 2:06.68 4 17
OAM Kirtland, Grayson 2:03.00 6/8 2:09.76 5 16
USF Kunihara, Daniel 3:45.00 7/1 2:03.65 3 18
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MELO Gildea, David 1:31.00 4/4 1:31.65 1 22
USF Freeman, Dale 4:00.00 8/4 DQ 0
USF Sider, Gabriel 5:00.00 8/3 2:30.76 2 19
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
USF Fleming, Jack 1:53.54 6/5 1:59.31 1 22
SRM Stupfel, Norman 2:00.00 6/7 2:10.71 2 19
USF Galvin, Barry 2:50.00 7/6 2:29.67 3 18
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
USF Danielson, Bob 2:55.00 7/7 2:50.53 1 22
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home