2016 SPMS and Southwest Zone Spring SCY Championship ( Sat, Apr 16, 2016 - Sun, Apr 17, 2016 )

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 22 Men 100 Y Free

99 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Korth, Nicholas 44.40 9/5 47.76 1 20
GRA Acosta - Gomez, Misael 55.04 7/7 55.11 2 17
LVM Jaffee, Alec 1:05.00 4/1 56.00 3 16
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Cox, Tony 44.40 9/6 NS 0
GRA Cook, Jacob 54.00 8/8 53.15 2 17
ROSE Castro, Daniel 54.25 NS NS 0
WH2O Stryker, Samuel 54.51 8/9 52.49 1 20
RAA Fiedler, Luke 1:00.00 NS NS 0
GRA Zambello, Luca 1:30.00 NS NS 0
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Marshall, Mario 45.56 9/4 45.24 1 20
GRA Serrano, Ivan 47.60 9/7 48.43 2 17
LVM Jackson, Randy 50.50 9/8 48.51 3 16
UCLA Penneys, David 54.00 8/3 53.32 4 15
SDSM Bixler, John 54.00 NS NS 0
WH2O Hochstrasser, James 56.33 7/1 57.02 6 13
ROSE Martin, Matthew 58.00 6/3 56.46 5 14
MSCM Leloup, Paul 1:08.00 3/7 1:00.85 7 12
GRA Steeves, Joshua 1:47.56 1/3 1:22.35 8 11
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Dailey, Erik 53.50 8/4 54.38 1 20
LVM Ford, Peter 55.00 7/6 NS 0
RAA Popko, David 56.00 7/3 54.90 2 17
SWM Godor, Frank 56.89 6/6 56.91 4 15
ROSE Smith, Hauoli 57.99 6/7 1:00.07 7 12
NOVA Yu, Peter 58.00 6/8 57.36 5 14
MVN Ramirez, Miguel 58.77 6/9 59.01 6 13
WH2O Guzman, Erik 1:00.00 5/3 56.77 3 16
SDSM Arrasmith, Frank 1:00.13 5/8 1:00.12 8 11
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Wegner, Dan 49.56 9/3 50.04 2 17
WH2O Henkel, Joao 50.00 NS NS 0
ARIZ Judson, Jay 51.12 9/2 49.41 1 20
NOVA Jackson, Scott 52.15 9/9 52.79 3 16
CVMM Karren, Kelly 53.30 NS NS 0
ROSE Passos, Andre 56.00 7/2 54.45 4 15
LVM Brady, Paul 56.00 7/8 59.55 5 14
WCM Wen, Patrick 57.05 NS NS 0
UC33 Naranjo, Omar 1:02.00 NS NS 0
GRA Price, Joel 1:23.00 2/1 1:05.65 6 13
GRA Kirsten, Jason 1:24.00 NS NS 0
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Sullivan, Scot 52.90 9/1 52.52 3 16
SDSM Strate, Brian 52.90 8/5 53.06 5 14
ARIZ Howard, Patrick 53.10 8/6 52.45 2 17
CTM Moreno, David 53.65 8/7 52.57 4 15
SDSM Rozow, Stephen 54.17 1/2 53.71 7 12
RAA Timko, Kevin 54.50 8/2 54.03 8 11
MVN Gunnell, Steve 54.63 8/1 53.44 6 13
WH2O Kaplan, Keith 56.91 NS NS 0
UC36 Charpentier, Christophe 57.70 NS NS 0
MELO Kaloust, Scott 57.78 6/4 57.17 9 9
SWM Snell, Peter "oso" 58.13 6/2 57.93 10 7
NBMS Del Villar, Felipe 1:02.00 4/5 58.33 11 6
SCAQ Chang, Mike 1:05.50 3/5 1:04.05 13 4
LVM Boshoff, Nick 1:10.00 3/9 50.85 1 20
ROSE Hilger, Eric 1:15.00 2/7 1:01.13 12 5
RAA Kolb, Matthew 1:20.00 2/8 1:05.24 14 3
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MVN Barker, Douglas 55.00 7/4 52.66 1 20
SCMC Compayre, Kevin 1:00.00 5/4 57.90 2 17
NOVA Crosson, Jeffrey 1:00.00 5/7 59.83 3 16
PSP Krueger, Dana 1:01.32 5/9 1:01.94 5 14
WH2O Kirvan, David 1:02.00 4/6 1:00.12 4 15
MSCM Camacho, Raymond 1:03.92 4/2 NS 0
SWM Keating, David 1:20.00 NS NS 0
LVM Jauch, Peter 1:20.99 2/9 1:11.41 7 12
RAA Moncayo, Lenin 1:25.00 1/5 1:07.96 6 13
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SCMC Meaney, Pat 54.78 7/5 52.73 1 20
UCLA Magit, Brad 57.00 NS NS 0
LAPS Kelca, Brian 57.50 1/8 56.67 2 17
LVM Arpin, Dave 59.00 6/1 1:01.86 7 12
GRA Menefee, Bruce 59.30 5/5 56.72 3 16
NOVA Weissert, Toby 1:00.00 NS NS 0
GRA Madden, Mark 1:01.29 5/2 1:00.09 5 14
LVM Wyson, Joseph 1:01.72 5/1 1:00.49 6 13
MVN Dozier, Earl 1:02.00 4/4 59.07 4 15
NOVA Serbia, George 1:03.00 NS NS 0
TCC Mitchell, Robert 1:05.00 NS NS 0
TVM Hektner, Eric 1:06.35 3/4 1:05.67 9 9
SDSM Genz, Michael 1:09.59 3/2 NS 0
PSP Harmon, Mark 1:09.63 NS NS 0
TSTT Georges, Chris 1:10.98 NS NS 0
UC33 Robinson, Keith 1:12.05 2/6 1:10.06 10 7
MYST Ramos, John 1:12.81 NS NS 0
GRA Ruppert, William 1:40.00 1/4 1:05.46 8 11
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PSM Graham, Donald 56.00 7/9 55.44 2 17
CAQM Wilson, Robert 56.42 6/5 55.29 1 20
MVN Heather, Michael 59.44 5/6 59.30 3 16
CVMM Reding, Terry 1:03.00 4/7 1:04.23 5 14
ROSE Sterne, Erik 1:03.67 4/8 1:03.78 4 15
OJAI Umholtz, Ken 1:09.00 3/8 1:07.43 6 13
LVM Fulljames, Rick 1:12.00 2/5 1:12.06 7 12
ROSE Tulin, Michael 1:43.40 1/7 1:28.14 8 11
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC48 Ludwig, Terry 1:03.57 4/3 1:02.71 2 17
CVMM Rosen, Robert 1:04.00 4/9 59.90 1 20
PSP Hellwig, Christian 1:05.85 3/6 1:04.83 3 16
MVN Balt, Randall 1:07.00 NS NS 0
ROSE Farmer, Michael 1:08.60 3/3 1:09.94 4 15
ARIZ Bailey, Hop 1:15.61 2/3 1:12.57 5 14
LBG Smith, Stan 1:20.72 2/2 1:23.71 6 13
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Walker, Larry 1:10.38 3/1 1:09.76 1 20
CVMM Freeman, Frank 1:12.46 2/4 1:11.98 2 17
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Goode, Douglas 1:37.00 1/6 1:33.47 1 20
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home