2016 SPMS and Southwest Zone Spring SCY Championship ( Sat, Apr 16, 2016 - Sun, Apr 17, 2016 )

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 18 Mixed 500 Y Free

110 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CVMM Barlev, Stephanie 6:00.00 8/2 5:45.90 1 20
MVN Christiansen, Emily 6:50.00 5/1 5:58.23 2 17
GRA Young, Allyson 7:13.00 4/2 6:53.59 4 15
ROSE Walls, Lauren 7:30.00 3/4 6:33.43 3 16
Age Group 18-24 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Hoyt, Trevor 5:00.00 11/4 4:57.99 1 20
GRA Acosta - Gomez, Misael 5:55.03 8/6 5:30.35 2 17
Age Group 25-29 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WH2O Lorion, Marisa 7:00.00 NS NS 0
Age Group 25-29 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WH2O Stryker, Samuel 5:35.00 10/8 5:14.11 1 20
Age Group 30-34 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Parker, Emily 5:18.44 11/9 5:18.85 1 20
VCM Raffaelli, Cori 5:30.00 10/7 5:27.16 2 17
GRA Browne, Julia 5:46.06 9/7 6:31.18 5 14
ROSE Stengel, Julia 6:26.92 6/7 6:15.82 3 16
LVM Colavito, Violet 6:35.00 12/6 6:30.32 4 15
ROSE Odonnell, Meghan 7:42.13 3/9 7:06.25 6 13
Age Group 30-34 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Jaben, Max 4:32.22 11/5 4:35.41 1 20
UCLA Penneys, David 5:18.00 11/2 5:10.80 2 17
WH2O Hochstrasser, James 5:35.80 10/9 5:35.12 4 15
ROSE Hsu, Howard 5:40.00 9/6 5:45.79 5 14
ROSE Martin, Matthew 5:50.00 9/1 5:31.15 3 16
NOVA Bolcoa, Scott 6:00.00 8/3 6:10.74 6 13
SCMC Liebowitz, Daniel 6:07.54 7/6 6:17.25 7 12
Age Group 35-39 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Giovanni, Melissa 5:45.00 9/4 5:32.96 2 17
SDSM Golden, Dani 6:15.05 7/1 5:26.55 1 20
LBG Lind, Augusta 6:50.00 NS NS 0
LVM Turchin, Jennifer 6:59.00 4/5 7:00.80 3 16
Age Group 35-39 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
RAA Popko, David 5:50.00 9/9 5:32.40 1 20
GRA Paggi, Gregory 6:10.12 7/7 5:35.44 2 17
MVN Ramirez, Miguel 6:15.00 7/8 6:00.06 3 16
Age Group 40-44 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WIND Lewis, Cynthia 5:17.66 NS NS 0
GRA Shikiya-Pascucci, Julie 6:12.52 7/3 6:15.95 1 20
LVM Wegner, Karin 6:28.24 6/3 6:20.58 2 17
LVM Bowe, Pamela 7:00.00 4/4 7:31.66 3 16
ROSE Huang, Chi-Ying 7:37.53 3/7 8:29.55 4 15
GRA Shenkman, Heather 8:50.00 2/3 9:08.54 5 14
Age Group 40-44 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Wegner, Dan 4:53.15 11/6 5:00.46 1 20
WH2O Sinel, Craig 5:30.00 10/4 5:34.08 4 15
ROSE Passos, Andre 5:40.00 9/5 5:28.58 2 17
ROSE Keim, John 6:00.00 8/8 5:30.99 3 16
BGWM Sheela, Brock 6:22.22 NS NS 0
GRA Price, Joel 8:00.00 2/6 6:55.79 5 14
Age Group 45-49 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WIND Gellatly, Jill 5:29.86 NS NS 0
CVMM Weiderman, Jennifer 6:06.25 7/5 6:04.16 1 20
GRA Mikels, M. Heather 6:40.71 5/4 6:35.88 2 17
ROSE Hughes, Suzanne 7:00.00 4/7 7:24.59 4 15
SWM Grotsky, Heidi 7:05.24 4/3 7:09.70 3 16
Age Group 45-49 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Lucero, Michael 5:08.74 NS NS 0
HNAQ Magee, Mark 5:09.36 11/7 5:07.39 1 20
SCMC Edge, Jonathan 5:11.68 11/3 5:19.48 3 16
OREG Sullivan, Scot 5:12.90 11/8 5:12.41 2 17
MELO Kaloust, Scott 5:49.24 9/2 5:39.55 4 15
ROSE Borton, Dan 5:59.25 8/4 5:57.35 5 14
Age Group 50-54 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CVMM Cleavenger, Becky 5:46.36 9/3 5:45.37 1 20
WH2O Karlin, Olivia 6:17.65 6/5 6:23.97 4 15
LVM Adams, Kari 6:19.00 6/6 5:53.61 2 17
LVM Ashworth, Michelle 6:25.50 6/4 6:23.21 3 16
CTM Simons, Linda 6:30.00 6/8 6:40.31 5 14
BGWM Edwards, Kris 6:38.59 NS NS 0
MYST Palis, Regina 8:00.00 NS NS 0
Age Group 50-54 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NOVA Collins, Michael 5:24.37 NS NS 0
CVMM Koehler, Doug 5:30.20 10/3 5:28.65 1 20
NOVA Crosson, Jeffrey 5:40.00 10/1 5:36.65 2 17
ROSE Mc Ginley, Patrick 6:10.00 7/4 5:49.93 3 16
NOVA Inouye, Darren 6:40.00 5/5 6:03.50 4 15
WH2O Kirvan, David 6:40.00 5/6 6:12.52 5 14
ARIZ Everett, Douglas 6:41.48 5/7 7:02.68 6 13
Age Group 55-59 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Knight, Beth Lutz 5:50.00 8/5 5:38.75 1 20
SCMC Ellington, Cheri 6:15.00 7/9 6:22.78 2 17
LVM Saul-Zachau, Joanne 6:39.68 NS NS 0
ROSE Gold, Susan 6:45.00 5/8 6:26.81 3 16
LBG Powers, Patricia 7:15.26 4/9 7:16.41 4 15
LVM Duggan, Terese 7:52.00 2/5 7:58.25 5 14
TSTT Cook, Cindy 9:05.23 2/2 8:11.77 6 13
GRA Tanner, Lisa 10:00.00 NS NS 0
Age Group 55-59 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PSM Nalli, Lyle 5:25.00 11/1 5:36.86 4 15
SCAQ Thomas, Bruce 5:26.79 10/5 5:11.28 1 20
UCLA Morales, Tito 5:28.59 10/6 5:33.27 3 16
GRA Jensen, Dan 5:35.53 10/2 5:38.02 5 14
SCAQ Ireland, Bill 5:42.47 NS NS 0
UCLA Magit, Brad 5:45.00 NS NS 0
LVM Jaffee, Laurence 5:48.00 9/8 5:25.98 2 17
NOVA Serbia, George 6:00.00 8/7 6:14.23 8 11
MYST Holbeck, John 6:03.00 8/9 6:06.84 6 13
GRA Hartmire, David 6:05.00 8/1 6:31.06 11 6
LVM Arpin, Dave 6:15.00 7/2 6:37.33 12 5
LVM Wyson, Joseph 6:26.81 12/5 6:29.32 10 7
SDSM Genz, Michael 6:30.00 6/2 6:12.91 7 12
MVN Taylor, Jeff 6:35.69 12/4 6:47.12 14 3
MVN Dozier, Earl 6:43.00 5/3 6:14.49 9 9
SDSM Jett, Darrell 6:45.00 5/2 6:46.84 13 4
CARL Penfield, John 6:49.02 5/9 NS 0
TSTT Georges, Chris 6:59.29 NS NS 0
GRA Ruppert, William 10:00.00 2/4 7:05.37 15 2
Age Group 60-64 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WH2O Seaton, Jessica 7:25.00 3/5 7:18.70 1 20
Age Group 60-64 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Fulljames, Rick 6:59.00 4/6 6:54.15 1 20
CVMM Losinski, Mark 7:30.00 3/6 7:07.55 2 17
RAA Vesely, Larry 10:20.61 1/6 10:00.18 3 16
Age Group 65-69 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Dunbar, Barbara 6:39.59 NS NS 0
ARIZ Gillies, Judy 7:52.03 NS NS 0
LVM Canto, Susan 9:00.00 2/8 8:48.38 1 20
OJAI Goodman, Lois 9:21.00 2/9 9:18.85 2 17
Age Group 65-69 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Bailey, Hop 7:06.78 4/8 7:00.66 1 20
ROSE Farmer, Michael 7:38.11 3/3 DQ 0
UC44 Durell, Bill 7:50.00 3/1 7:47.91 2 17
Age Group 70-74 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Conboy, Pam 11:50.00 1/4 9:48.72 1 20
Age Group 70-74 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CVMM Freeman, Frank 7:24.84 4/1 7:31.37 2 17
VCM Raffaelli, Larry 7:40.00 3/8 7:08.14 1 20
MRSC Thomson, Stuart 7:40.52 3/2 7:39.01 3 16
LVM Stone, Robert 10:20.59 1/5 9:36.67 4 15
Age Group 75-79 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FMT Bergstrom, Robert 8:45.00 2/7 8:20.81 1 20
Age Group 90-94 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Kornfeld, Maurine 12:11.10 NS NS 0
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home