2016 SPMS and Southwest Zone Spring SCY Championship ( Sat, Apr 16, 2016 - Sun, Apr 17, 2016 )

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 12 Men 100 Y IM

81 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Korth, Nicholas 50.37 9/5 52.19 1 20
ROSE Beaulieu, Connor 57.00 9/4 57.88 2 17
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Griffard, Jared 1:00.00 9/1 1:00.03 2 17
GRA Cook, Jacob 1:02.00 8/7 59.49 1 20
ROSE Kim, Gene 1:10.01 NS 0
WH2O Stryker, Samuel 1:15.00 4/6 1:04.12 3 16
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GRA Serrano, Ivan 54.20 9/6 54.03 1 20
LVM Jackson, Randy 58.61 9/3 56.13 2 17
NOVA Petkov, Krasi 1:09.00 5/5 1:10.43 4 15
ROSE Martin, Matthew 1:12.00 5/8 1:03.06 3 16
ROSE Coulson, Adam 1:50.00 2/1 1:16.84 5 14
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NOVA Hwang, Wayne 59.00 9/2 58.12 1 20
ROSE Durieux, Chad 1:02.05 8/8 1:01.63 3 16
RAA Popko, David 1:05.00 7/2 1:02.55 4 15
NOVA Yu, Peter 1:05.95 6/7 1:04.27 5 14
VCM Chapman, Michael 1:12.00 5/2 1:01.02 2 17
GRA Adair, Jarod 1:15.00 4/8 1:06.26 6 13
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Judson, Jay 58.30 9/7 56.05 1 20
WH2O Sinel, Craig 1:02.00 8/3 1:01.35 2 17
LVM Brady, Paul 1:03.00 7/5 DQ 0
WH2O Henkel, Joao 1:03.00 NS NS 0
BGWM Sheela, Brock 1:03.96 7/4 1:03.17 3 16
ROSE Keim, John 1:05.50 6/6 1:06.06 5 14
UC33 Naranjo, Omar 1:08.00 6/2 1:03.59 4 15
WCM Wen, Patrick 1:08.48 6/1 1:07.01 6 13
LBG Liu, Jeff 1:25.00 3/9 1:10.84 7 12
ROSE Bostrom, Michael 1:27.94 2/6 1:25.97 8 11
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC48 Dreitzler, Todd 59.00 9/8 54.05 1 20
MVN Gunnell, Steve 1:00.35 8/5 1:00.27 2 17
ARIZ Howard, Patrick 1:00.44 8/6 1:01.74 3 16
SDSM Strate, Brian 1:02.72 8/2 1:02.83 4 15
SDSM Rozow, Stephen 1:04.70 7/3 1:04.00 5 14
ROSE Paxton, Sean 1:05.07 6/5 1:07.32 6 13
WH2O Kaplan, Keith 1:10.23 5/6 1:08.75 8 11
SDSM Johnston, Steven 1:11.91 5/3 1:10.93 9 9
GRA Heath, Lee 1:12.00 5/9 1:10.98 10 7
MELO Kaloust, Scott 1:17.24 4/9 1:07.64 7 12
SDSM Nitsch, Michael 1:18.94 3/6 1:19.57 11 6
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CVMM Koehler, Doug 1:02.73 8/9 1:02.37 2 17
MVN Barker, Douglas 1:05.00 7/8 1:01.59 1 20
RMDA Jacobs, David 1:05.00 7/9 1:02.60 3 16
WH2O Fitzgerald, Mike 1:11.10 5/7 1:07.42 4 15
WH2O Kirvan, David 1:12.00 5/1 1:09.57 5 14
GRA Kreger, Jeffrey 1:15.00 4/4 1:18.33 6 13
NOVA Parlett, Duncan 1:25.68 3/1 1:22.72 7 12
SWM Keating, David 1:40.00 NS NS 0
LVM Tarquino, Mario 1:43.00 2/8 DQ 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Komissarov, Andrey 59.40 9/9 58.32 1 20
LAPS Kelca, Brian 1:01.90 8/4 1:02.77 4 15
SCMC Meaney, Pat 1:02.86 8/1 1:01.55 2 17
NOVA Weissert, Toby 1:05.00 7/1 1:03.18 5 14
ARIZ Vargas, Daniel 1:05.58 6/4 1:04.55 6 13
SDSM Divjak, Zdravko 1:06.69 6/3 NS 0
LVM Jaffee, Laurence 1:08.00 6/9 1:02.76 3 16
LVM Wyson, Joseph 1:10.44 5/4 1:12.03 7 12
GRA Madden, Mark 1:12.16 4/5 1:14.07 8 11
MYST Holbeck, John 1:15.00 4/3 1:14.74 9 9
NOVA Serbia, George 1:15.00 4/7 1:17.57 11 6
ROSE Sternberg, Scott 1:15.17 4/2 1:19.16 13 4
UC33 Robinson, Keith 1:17.73 4/1 1:18.08 12 5
MYST Ramos, John 1:20.40 3/3 1:14.99 10 7
LBG Derbyshire, Donald 1:47.00 2/2 DQ 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CAQM Wilson, Robert 1:03.81 7/6 1:03.89 2 17
PSM Graham, Donald 1:04.00 7/7 1:01.93 1 20
OJAI Umholtz, Ken 1:19.12 3/4 1:19.26 3 16
CVMM Losinski, Mark 1:20.04 3/7 1:19.91 4 15
ROSE Tulin, Michael 1:53.52 1/5 1:48.65 5 14
RAA Vesely, Larry 2:10.14 1/3 2:09.33 6 13
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VCM Kerns, Hubie 1:06.99 6/8 NS 0
MVN Balt, Randall 1:18.00 3/5 1:25.68 4 15
PSP Hellwig, Christian 1:22.14 3/8 1:20.74 1 20
ARIZ Bailey, Hop 1:30.90 2/7 1:23.22 2 17
LBG Smith, Stan 1:38.56 2/3 1:40.97 5 14
MRSC Hitchcock, Robert 2:00.00 1/6 1:23.47 3 16
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC33 Carey, George 1:22.82 3/2 1:24.15 1 20
CVMM Freeman, Frank 1:26.98 2/5 1:28.18 2 17
LVM Stone, Robert 2:00.00 1/4 1:55.56 3 16
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Goode, Douglas 2:00.58 1/7 1:58.13 1 20
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Best, Bob 1:30.00 2/4 1:29.11 1 20
SDSM Mitchell, Tom 1:48.26 2/9 1:49.63 2 17
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Baker, Donald 3:00.00 1/8 2:19.01 1 20
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home