SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2015 Pieter Cath Memorial Inter-Squad SCY Swim Meet

Psych Sheet

Next Event >>>

Event 1 Mixed 500 Y Free

56 Swimmers

Age Group 18-24 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
O*H* Hetrick, Courtney 5:59.00 1/1 6:10.75 1 20
SHSH Lodigiani, Christina 6:19.50 2/6 6:20.84 2 17
UNAT Zehner, Bailey 10:00.00 4/7 7:59.09 3 16
UC17 Zehner, Bailey 10:00.00 NS 0
KENT Stansbery, Christine NT 5/2 NS 0
Age Group 25-29 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
O*H* Braniecki, Ashley 6:22.47 2/2 6:09.21 1 20
LKWD Untener, Mary 6:30.00 3/4 6:23.76 2 17
LAKE Untener, Mary 6:30.00 NS 0
Age Group 25-29 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SHSH McKee, Edward 5:25.00 1/5 5:18.45 1 20
SHSH McKee, Edward 5:25.00 NS 0
NAM Hartley, Ross 5:35.00 1/2 5:37.91 2 17
Age Group 30-34 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LAKE Skoch, Coralee 7:03.00 3/7 6:50.53 1 20
LTFB Pinkney, Ekaterina 10:00.00 4/8 8:42.62 2 17
Age Group 30-34 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LTLE Pinkney, Sean 5:35.00 1/6 NS 0
UNAT Pinkney, Sean 5:35.00 NS 0
SWST Bontempo, James 6:00.00 2/4 6:12.86 1 20
SWST Bontempo, James 6:00.00 NS 0
O*H* Gerding, Alan 6:37.33 3/3 6:46.82 2 17
O*H* Gerding, Alan 6:37.33 NS 0
O*H* Ellek, Michael 7:56.07 3/8 7:38.19 3 16
O*H* Ellek, Michael 7:56.07 NS 0
UC18 Chambers, Rick 8:50.00 4/2 8:22.54 4 15
Age Group 35-39 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LND Dietrich, Jennifer NT 5/6 9:31.99 1 20
Age Group 40-44 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UNAT Braun, Rebecca 8:15.00 4/5 7:57.93 1 20
UC18 Braun, Rebecca 8:15.00 NS 0
O*H* LeBlond, Andrea 8:45.00 4/6 9:01.47 3 16
UC18 Lewis, Patience NT 5/3 8:49.81 2 17
Age Group 40-44 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NAM Vocke, Joe 5:33.40 1/3 5:28.41 1 20
NAM Vocke, Joe 5:33.40 NS 0
Age Group 45-49 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NAM Koenig, Karen NT 5/5 7:10.55 1 20
NAM Koenig, Karen NT NS 0
Age Group 45-49 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
O*H* Molter, Kurtis 6:30.00 2/1 6:34.47 2 17
O*H* Molter, Kurtis 6:30.00 NS 0
LND Gibb, Eric 6:35.00 3/5 6:30.25 1 20
Age Group 50-54 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NAM Klestinec, Robin 6:00.00 2/5 5:46.46 1 20
NAM Birnbrich, Beth 6:00.00 1/8 5:56.84 2 17
NAM Birnbrich, Beth 6:00.00 NS 0
NAM Klestinec, Robin 6:00.00 NS 0
UNAT D'Arcy, Beth 6:30.00 2/8 6:17.10 3 16
UC18 D'Arcy, Beth 6:30.00 NS 0
Age Group 50-54 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NAM Birnbrich, Chris 5:25.00 1/4 5:19.78 1 20
O*H* Gorman, EJ 8:00.10 4/4 7:46.25 2 17
Age Group 55-59 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
O*H* Norton, Judi 6:38.45 3/6 6:24.61 1 20
Age Group 55-59 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AKGN Beatty, Chuck 6:12.00 2/3 5:58.83 1 20
O*H* Harrington, Christopher 6:50.00 5/7 6:55.14 2 17
Age Group 60-64 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
O*H* Spence, Diane 6:25.00 2/7 6:42.35 1 20
O*H* Spence, Diane 6:25.00 NS 0
Age Group 60-64 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
O*H* Borsuk, Edward 5:55.00 1/7 5:47.46 1 20
O*H* Borsuk, Edward 5:55.00 NS 0
O*H* Horwitz, Lou 6:45.00 3/2 7:17.82 2 17
O*H* Schott, Mike 8:30.00 4/3 8:29.69 3 16
Age Group 65-69 - Male
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
O*H* McDonald, Robert 7:30.00 3/1 7:24.15 1 20
O*H* McDonald, Robert 7:30.00 NS 0
CAQT Aponte, Julio 10:00.00 4/1 10:53.99 2 17
CAQT Aponte, Julio 10:00.00 NS 0
Age Group 75-79 - Female
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
O*H* Easton, Luise 11:00.00 5/4 10:28.25 1 20
Key
NS No Swim (or No Show)
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home