2014 NE-LMSC SCM Champs Meet & Zones North

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 50 Men 400 M IM

34 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time
Show 2014 Virtual Colonies Zone Championship

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMSC Boretti, James 4:45.50 3/6 4:55.63 1 17
WAM Coffin, Spencer 5:15.00 3/3 5:13.43 2 15
WAM McGahie, Brian 5:45.00 3/1 5:30.93 3 14
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MAMA Nilsson, Eric 4:40.76 3/5 4:37.46 1 17
CMSC Barguil, Frederic 4:45.00 NS NS 0
CMSC McElroy, Kyle 5:20.00 NS NS 0
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMSC Emmons, Michael 4:50.00 3/7 4:48.11 1 17
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WAM Hammond, Ben 5:31.21 3/9 5:26.71 1 17
GSP Wright, Brendan 5:55.55 2/4 5:37.73 2 15
MESC Nguyen, Son 6:59.99 1/7 6:31.03 3 14
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LANE Fehlau, Brian 5:27.65 3/8 5:38.74 1 17
WAM Sharon, Gil 5:29.00 3/2 5:38.76 2 15
SWMR Duru, Kaan 5:39.99 NS NS 0
MAMA Nemirovsky, Sergei 5:54.10 2/5 6:06.99 3 14
CMSC Kwa, Ken 6:40.00 1/5 NS 0
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCMS Strehle, Andrew 5:49.33 3/10 5:57.29 2 15
GSM Faria, Jose 6:00.00 2/3 5:27.76 1 17
MAMA Prescott, Al 6:40.00 1/6 6:53.86 3 14
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
IM Sims, David 4:48.00 3/4 4:49.49 1 17
WCMS Brown, Phil 5:55.25 2/6 5:51.30 2 15
SWMR Burks, Vincent 6:00.50 NS NS 0
GBM Moran, Terence 6:08.00 2/8 6:53.50 3 14
CMSC Wuest, Frank 6:15.00 NS NS 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMSC Wallace, Thomas 6:16.83 2/2 6:16.55 2 15
NSY Judelson, David 6:18.97 2/1 6:17.97 3 14
SFTL Hendrick, Marty 6:30.88 2/10 6:07.35 1 17
GBM Peirce, Will 7:15.00 1/8 DQ 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NEM Bright, David 6:00.00 2/7 5:50.96 1 17
GBM Miller, Steve 6:51.94 1/4 6:35.24 2 15
BSCH Fuerman, Ross 7:01.49 1/3 6:57.92 3 14
NEM Skolnick, Stewart 8:30.00 NS NS 0
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PITY Rogacki, Daniel 6:18.18 2/9 6:33.03 1 17
AGUA Bernstein, Rich 6:59.00 NS NS 0
ABC Song, Mingjie 7:40.00 1/2 7:23.83 2 15
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home