2014 NE-LMSC SCM Champs Meet & Zones North

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 35 Women 100 M IM

88 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time
Show 2014 Virtual Colonies Zone Championship

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WAM Beidler, Courtney 1:08.59 8/5 1:08.84 1 17
WAM Eckles, Carly 1:17.12 7/5 1:17.99 2 15
GBM Mitchell, Robina 1:20.00 7/7 1:25.32 3 14
SIMM Mullen, Rachael 1:22.45 7/8 1:32.55 5 12
CMSC Tsutsumi, Erika 1:26.00 6/3 1:26.43 4 13
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NSY Nihan, Lianne 1:11.14 8/7 1:15.39 1 17
SIMM Torelli, Brittany 1:19.88 7/4 1:18.43 2 15
CMSC Gencler, Jon 1:23.00 7/9 1:28.14 5 12
GWDM Kwon, Yanghee 1:23.32 7/10 1:20.22 3 14
CMSC Daley, Amanda 1:30.00 5/4 1:27.26 4 13
CMSC Titak, Jamie 1:44.00 NS NS 0
MAMA Wellman, Meghan 2:00.00 2/8 1:38.63 6 11
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MESC Alcaide, Katrine 1:09.90 8/6 1:06.06 1 17
GBM McGrail, Crystie 1:15.90 8/9 1:16.18 3 14
CMSC Hunnewell, Becky 1:16.00 8/1 1:15.28 2 15
SIMM Williams, Melinda 1:17.00 8/10 1:16.88 4 13
CMSC Healey, Caitlin 1:17.00 NS NS 0
CMSC Hettenbach, Maria 1:22.88 7/2 1:20.89 5 12
CMSC DeRoche, Erika 1:26.37 6/2 1:26.75 7 10
MAMA Wolf, Jenny 1:27.00 6/1 1:22.25 6 11
MAMA Afanasewicz, Elizabeth 1:40.00 4/3 1:38.77 9 8
UCLB Hughes, Elizabeth 1:49.83 3/8 1:46.49 10 7
GBM Heath, Lauren 1:50.00 3/1 1:37.11 8 9
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMSC Downing, Jennifer 1:15.25 8/8 1:15.32 1 17
SWMR Nappi, Keri 1:15.32 8/2 1:16.12 2 15
WALT Samson, Vivian 1:23.30 7/1 1:21.73 4 13
GSP Crusco, Kysa 1:23.46 6/6 1:19.06 3 14
BUMS Davis, Elizabeth 1:23.78 6/4 1:22.39 5 12
SIMM Baudis, Christina 1:26.10 NS NS 0
SFTL Rosenblat, Daniela 1:38.88 4/4 1:37.69 6 11
UCLB Stone, Emily 1:42.59 4/2 1:44.11 8 9
GBM Selle, Lora 1:45.00 3/5 1:39.80 7 10
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MUFF Holmes, Jessica 1:14.00 NS NS 0
MVM Goodale, Rainy 1:19.00 7/6 1:15.87 1 17
WCMS Millerd, Michelle 1:23.34 6/5 1:27.41 3 14
YNS Delorie, Andrea 1:28.10 5/5 1:25.60 2 15
BSCH Dinsmore, Sharon 1:32.00 NS NS 0
CMSC Curko, Sandy 1:47.00 3/6 1:46.37 4 13
LANE Acevedo, Kristine 1:54.00 2/4 1:54.14 5 12
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMSC McCurdy, Tracy 1:10.71 8/4 1:12.81 2 15
UC02 Willeboordse, Fall 1:11.19 8/3 1:09.66 1 17
GSP Soraghan, Marilyn 1:25.29 6/7 1:24.74 3 14
BSCH Pohl, Jessica 1:30.00 5/7 1:32.87 5 12
CMSC Pasterczyk, Christine 1:30.50 5/8 1:32.58 4 13
ABC Barlow, Jennifer 1:34.20 5/1 1:37.07 8 9
MAMA Veenstra, Denise 1:37.00 4/5 1:39.51 10 7
BSCH McCallum, Joy 1:45.00 4/10 1:34.71 6 11
KNGM Harvey, Lori 1:45.00 4/1 1:39.40 9 8
YNS Tremblay, Joyce 2:00.00 2/2 1:34.88 7 10
YNS Freedman, Andi 2:15.95 1/5 1:55.65 11 6
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMS Crouch, Kim 1:14.45 NS NS 0
IM Block, Andrea 1:17.73 NS NS 0
CONN Moss, Pam Henry 1:21.47 NS NS 0
BUMS Anderson, Maria 1:23.46 NS NS 0
UC02 Boys, Laiura 1:25.00 NS NS 0
GWDM Delorey, Laura 1:26.30 6/8 1:19.85 1 17
CMSC Jensen, Sue 1:26.93 6/9 1:20.97 2 15
SRPM Meyers, Kimberly 1:30.00 5/3 1:31.38 4 13
GSP Sakr, Deborah 1:31.82 5/2 1:32.78 5 12
GWDM Cheney, Jane 1:34.00 5/9 1:33.11 7 10
GBM Pentheny, Gail 1:35.00 5/10 1:35.07 8 9
YNS Zraket, Lisa 1:38.88 4/6 1:32.99 6 11
BSCH Kim, Elizabeth 1:40.00 4/7 1:29.63 3 14
CMSC Autissier, Anne-Cecile 1:43.00 4/9 1:41.12 9 8
GBM Edin, Deborah 1:53.12 2/6 1:55.39 10 7
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GSP Estel, Beth 1:21.00 7/3 1:21.43 1 17
WAM Holland, Gail 1:27.50 6/10 1:30.26 3 14
TNT Goodwin, Kim 1:29.23 5/6 1:25.35 2 15
ABC Randall, Romaine 1:47.12 3/4 1:42.37 4 13
NSY Nihan, Marian 1:50.60 3/10 1:47.10 5 12
PITY Florio-Jefferys, Joanna 1:54.66 2/7 1:49.79 7 10
CMSC Twomey, Maura 1:54.89 2/3 1:54.08 8 9
GBM Garvey, Ellen 2:00.00 2/1 1:49.68 6 11
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1776 Mccloskey, Cecilia 1:29.00 NS NS 0
KEEN Feldmann, Joel 1:35.00 NS NS 0
GBM Campbell, Patricia 1:48.00 3/7 1:50.34 2 15
ABC Glines, Susie 1:49.64 3/3 1:51.70 4 13
GBM Barbary, Susan 1:50.00 3/2 1:54.43 5 12
MIT White, Emily 1:51.33 2/5 1:41.54 1 17
ABC Penniman, Mary Crain 2:00.00 2/9 1:51.64 3 14
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWMR Uustal, Diann 1:23.31 NS NS 0
SFTL Webb, Linda 1:41.88 4/8 1:42.41 2 15
PSM Welch, Sarah 1:42.94 NS NS 0
YNS Slifer, Kathy 1:50.00 3/9 1:36.33 1 17
FLA Kent, Jeanne 3:03.72 1/6 2:58.84 3 14
CMSC Shenouda, Baheya 4:10.00 1/4 4:22.72 4 13
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CONN Onton, Ann Louise 2:14.31 2/10 2:13.77 1 17
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
RINC Olson, Jeannine 2:26.16 NS NS 0
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home