SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2014 NE-LMSC SCM Champs Meet & Zones North

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 33 Women 200 M Back

43 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time
Show 2014 Virtual Colonies Zone Championship

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WAM Eckles, Carly 2:37.50 4/4 2:40.72 3 14
CMSC Chepeleff, Sarah 2:38.45 4/7 2:32.90 1 17
BUMS Kovacikova, Gabriela 2:39.00 4/3 2:37.89 2 15
GBM Mitchell, Robina 2:45.00 4/2 2:54.58 4 13
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MESC Stanilova, Tsveta 2:47.00 4/1 2:50.74 1 17
GWDM Kwon, Yanghee 2:56.30 3/6 2:52.68 2 15
CMSC Daley, Amanda 3:05.00 3/1 3:03.38 3 14
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMSC Hunnewell, Becky 2:34.00 4/5 2:29.45 1 17
BUMS Carroll, Erica 2:36.00 4/6 2:35.30 2 15
CMSC Beeger, Elise 2:41.32 4/8 2:44.22 3 14
SWMR Leith-Doucett, Diane 2:50.00 3/5 2:49.66 5 12
ABC Licata, Marissa 3:00.00 3/7 2:45.59 4 13
SWMR Winslow, Stephanie 3:01.26 3/3 3:11.45 7 10
CMSC DeRoche, Erika 3:02.81 3/8 3:11.97 8 9
MAMA Wolf, Jenny 3:25.00 2/7 2:58.00 6 11
MAMA Scott, Elizabeth 4:37.13 1/3 4:12.76 9 8
CMSC Dennison, Laura 5:00.00 NS NS 0
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMSC Owen, Katharine 2:50.57 NS NS 0
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MIT Dunn, Katharine 2:37.00 NS NS 0
MUFF Holmes, Jessica 2:40.00 NS NS 0
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWMR Neuendorf, Donna 2:49.95 4/10 2:50.05 1 17
CMSC Pasterczyk, Christine 3:03.99 3/2 3:02.41 2 15
ABC Barlow, Jennifer 3:30.96 2/3 3:40.81 3 14
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MESC Torrey, Pamela 2:45.40 4/9 2:43.21 1 17
BSCH Kim, Elizabeth 3:55.00 2/10 3:27.27 2 15
YNS Hatfield, Bo 4:15.49 1/4 NS 0
GBM Edin, Deborah 4:15.52 1/7 4:25.05 3 14
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GSP Estel, Beth 3:04.00 3/9 3:01.14 1 17
GSP Nisley-Black, Karla 3:05.00 NS NS 0
SFTL Larson, Linda 3:05.88 3/10 3:05.33 3 14
WAM Holland, Gail 3:06.00 2/5 3:05.73 4 13
TNT Goodwin, Kim 3:09.67 2/4 3:03.11 2 15
CMSC Twomey, Maura 3:56.98 1/5 3:48.91 6 11
GBM Richard, Ann 3:58.00 1/6 3:46.31 5 12
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1776 Mccloskey, Cecilia 3:00.00 3/4 2:51.37 1 17
BCTM Craffey, Joan 3:09.00 2/6 3:05.69 2 15
TNT Craffey, Eileen 3:43.14 2/2 3:51.84 4 13
GBM Campbell, Patricia 3:51.00 2/1 3:48.18 3 14
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWMR Uustal, Diann 3:00.96 NS NS 0
YNS Slifer, Kathy 3:40.00 2/8 3:30.20 1 17
SFTL Ventura, Rosa 3:50.50 2/9 3:50.96 2 15
SYSM Mitchell, Carol 4:39.30 1/8 4:30.18 3 14
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CONN Onton, Ann Louise 5:32.95 1/2 4:53.53 1 17
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home