2012 Patriot Masters Sprint Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 14 Men 100 Y IM

45 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Rank Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl
1 UNAT Frantz, Robert 25-29 55.50 6/4 56.75 1
2 ANCM Roddin, Jeffrey 40-44 58.50 6/5 56.88 1
3 STON de Hart, Pieter 30-34 58.58 6/3 57.99 2
4 ARMS Hicks, Jeff 30-34 59.50 6/6 57.13 1
5 DCAC LaBriola, Joseph 18-24 1:00.99 6/2 NS
6 ALEX Taylor, Tim 25-29 1:01.77 6/7 1:03.82 2
7 VMST Clear, Kirk 40-44 1:03.00 6/1 1:05.27 3
8 UNAT Lincoln, Joe 40-44 1:03.50 6/8 1:06.33 4
9 MERR Young, Buck 30-34 1:03.61 5/4 1:05.58 3
10 UNAT Hellmann, Ralph 50-54 1:04.00 5/5 1:05.10 1
11 CUBU Jones, Mark 50-54 1:04.30 5/3 NS
12 UNAT Johnson, Scott 35-39 1:08.00 5/2 59.93 1
12 NCYM Landgraf, Gavin 18-24 1:08.00 5/6 1:03.18 1
14 UNAT Wolfe, Russ 40-44 1:08.10 5/7 1:04.42 2
15 NCYM Gonzales, Francisco 35-39 1:08.11 5/1 1:04.39 3
16 1776 Barry, Shaun 35-39 1:08.88 5/8 1:03.56 2
17 ANCM Matsuzaki, Hiroaki 35-39 1:10.00 4/3 1:07.60 4
17 GMUP McKnight, Patrick 45-49 1:10.00 4/4 1:09.62 1
17 RMST Evans, Brian 45-49 1:10.00 4/5 1:14.68 3
20 UNAT Rees, Matt 40-44 1:10.11 4/6 1:09.91 5
21 ALEX Rapp, Murray 50-54 1:10.95 4/2 1:07.90 2
22 NCMS Spencer, Paul 25-29 1:10.99 4/7 1:11.49 3
23 GMUP Booth, Stuart 50-54 1:13.30 4/1 1:13.39 3
24 DCRP Sokol, Robert 40-44 1:13.81 4/8 NS
25 FXCM Rickard, Alan 55-59 1:15.98 3/4 1:13.57 1
26 NCYM Lee, Peter 40-44 1:17.00 3/5 1:15.46 6
27 CMS Wolfe, Roland 45-49 1:18.00 3/6 1:13.78 2
27 VMST Sober, Harry 65-69 1:18.00 3/3 1:20.08 1
29 CUBU Edgell, Don 60-64 1:18.64 3/2 1:19.89 1
30 GERM Clark, Kempsey 18-24 1:20.00 3/7 1:08.18 2
30 UNAT Haley, Chris 18-24 1:20.00 3/1 1:14.17 3
30 UNAT Bischoff, W 45-49 1:20.00 3/8 1:14.75 4
33 ANCM Diamond, Louis 70-74 1:21.00 2/4 NS
34 WAVA Convis, Bradley 50-54 1:22.58 2/5 1:16.26 4
35 GERM Abbott, John 60-64 1:24.00 2/3 NS
36 DCRP Sern, Garret 40-44 1:25.00 NS NS
37 MACH Elliott, Daniel 55-59 1:25.78 2/2 1:30.27 2
38 ALEX Andersen, Kristopher 35-39 1:28.00 2/7 1:12.68 5
39 UNAT Cooksey, David 50-54 1:28.50 2/1 1:23.83 5
40 ANCM Hinga, Kenneth 60-64 1:30.00 2/8 1:27.99 2
40 RMST Paulson, Laurence 60-64 1:30.00 1/4 1:30.82 3
42 GERM Wall, Kenneth 70-74 1:35.00 1/5 DQ
43 DCAC Crane, David 55-59 1:45.30 1/3 NS
44 MACH Waclawski, Mark 55-59 1:45.86 1/6 1:45.45 3
45 UNAT Hinz, Michael 45-49 2:00.00 1/2 1:21.80 5
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home