SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2011 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 48 Men 50 M Fly

52 Swimmers

Age Group 18-24
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1 SYSM Shaheen, Luke 26.79 7/3 28.58 1 20
2 UNAT Barbero, Matias 33.81 3/3 33.01 4 15
3 YCFM Marti, Peter 36.17 2/4 32.22 3 16
4 YCFM Greve, Jesse 39.26 2/6 38.70 5 14
5 FLAQ Wise, Dillon NT 1/6 29.14 2 17
Age Group 25-29
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
6 YCFM Morenus, Jesse 26.56 7/4 27.62 1 20
Age Group 30-34
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
7 YCFM Hutchins, Kevin 26.80 7/6 29.60 2 17
8 ISF Krajewski, Thomas 27.12 7/1 NS 0
9 UNAT Burnazos, Matthew 28.00 6/5 30.05 3 16
10 FLAQ Corcho, Rodrigo 28.70 6/8 29.15 1 20
11 BLU Guenther, Bernard 33.25 3/4 32.08 4 15
12 LAS Roy, Richard 36.00 3/1 NS 0
13 FLAQ Grey, Douglas 36.77 2/5 40.38 5 14
14 WFLM Goldstein, Bradley 45.00 2/8 NS 0
Age Group 35-39
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
15 BLU Streiner, Jarret 28.58 6/7 28.84 1 20
16 YCFM Hynes, Brodie 29.56 5/6 29.82 2 17
17 TBAM Fernandez, Sebastian 32.00 4/6 NS 0
18 USMS Rush, Edward 35.60 3/7 35.49 3 16
19 FMM Watkins, Matt 41.27 2/7 39.93 4 15
Age Group 40-44
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
20 SYSM Mortimer, Steve 26.77 7/5 27.31 1 20
21 LVM Dennison, Keith 26.92 7/2 NS 0
22 O*H* Mehok, George 27.70 6/4 28.16 2 17
23 NBAC O'Dell, Rick 33.58 3/5 28.94 3 16
24 BLU Carbone, Richard 45.00 1/5 33.49 4 15
Age Group 45-49
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
25 FLAQ Nieuwenhuis, Mark 27.00 7/7 28.95 2 17
26 ECM Tatterson, Bryan 27.42 7/8 27.25 1 20
27 TMM Ribecky, Jack 28.50 6/2 29.25 3 16
28 BLU Lydecker, Charles 29.00 5/5 NS 0
29 PCAT Whitney, Timothy 31.00 5/1 30.15 4 15
30 UNAT Caprio, Tom 31.30 4/4 32.79 7 12
31 MOO Laugen, Steve 32.68 4/7 31.01 5 14
32 GOLD Jacobson, James 33.00 4/8 32.20 6 13
32 YCFM Keen, John 33.00 4/1 34.80 8 11
Age Group 50-54
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
34 BLU Wood, Steve 28.26 6/3 27.12 1 20
35 SPM Specht, William 28.50 6/6 28.21 3 16
36 YCFM Beattie, John 28.60 6/1 27.94 2 17
37 BLU Miller, Hugh 29.00 5/4 30.51 4 15
38 GOLD Moreno, Al 31.00 5/2 NS 0
Age Group 55-59
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
39 FACT Newman, John 29.56 5/3 29.43 1 20
40 ADMS Carvotta, Tom 31.09 5/8 34.12 2 17
Age Group 60-64
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
41 BLU Middleton, Marc 30.90 5/7 28.46 1 20
42 YCFM McCall, John 31.54 4/5 29.60 2 17
43 SYSM Vazmina, Rudy 31.88 4/3 30.95 3 16
44 UNAT Noyer, Robert 35.30 3/2 35.50 4 15
45 HLJ Nickodem, Peter 36.00 3/8 36.87 5 14
46 FACT Nagle, Robert 40.00 2/2 NS 0
Age Group 65-69
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
47 GOLD Quiggin, David 32.16 4/2 31.06 1 20
48 GOLD Ferraz, Jose 34.50 3/6 NS 0
49 FACT Rodenfels, Bill 45.00 1/4 NS 0
Age Group 70-74
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
50 GOLD McIntyre, David 37.50 2/3 NS 0
Age Group 75-79
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
51 GOLD Cavanaugh, Cav 42.00 2/1 42.91 1 20
Age Group 80-84
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
52 FMM MacDonald, Robert 48.73 1/3 51.79 1 20
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home