SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2011 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 46 Men 50 M Breast

48 Swimmers

Age Group 18-24
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1 UNAT Barbero, Matias 38.00 4/4 41.92 3 16
2 YCFM Marti, Peter 40.63 4/1 38.06 1 20
3 FLAQ Wise, Dillon NT 1/8 39.95 2 17
Age Group 25-29
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
4 SYSM Deery, Kyle 31.00 6/3 30.32 1 20
5 GOLD Mejia, JC 36.00 5/2 36.79 3 16
6 YCFM De Ataide, Thiago 37.00 5/1 35.65 2 17
7 MOO Sady, Jonathan 55.90 1/4 50.29 4 15
8 YCFM Dionisi, Nicolas 1:05.00 1/7 1:03.08 5 14
Age Group 30-34
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
9 FLAQ Corcho, Rodrigo 32.20 6/6 32.87 1 20
10 VMST Barley, Adam 34.50 5/5 34.33 2 17
11 BLU Guenther, Bernard 35.00 5/3 35.57 3 16
12 FLAQ Bhawanie, Terence 40.00 4/6 39.61 4 15
13 FLAQ Grey, Douglas 45.77 2/4 40.84 5 14
14 WFLM Goldstein, Bradley 50.00 2/2 NS 0
15 BLU Hermes, Mike NT 1/1 NS 0
Age Group 35-39
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
16 PHX Commings, Jeff 29.00 6/4 29.33 1 20
17 TMM Groomes, David 38.33 4/3 36.85 2 17
18 BLU Wilk, Tomasz 41.00 3/4 38.24 3 16
19 TBAM Fernandez, Sebastian 42.00 3/5 41.47 4 15
20 USMS Rush, Edward 43.74 3/2 42.88 5 14
21 FMM Watkins, Matt 50.39 2/1 47.07 6 13
22 GOLD Parsons, Brant 52.00 2/8 DQ 0
Age Group 40-44
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
23 YCFM Mulligan, Mark 32.25 6/2 32.57 1 20
24 LVM Dennison, Keith 33.04 6/8 NS 0
25 UNAT Glatzer, Phillip 42.92 3/6 DQ 0
26 YCFM Klausner, Curt 45.99 2/5 40.66 2 17
Age Group 45-49
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
27 BLU Unger, Michael 30.99 6/5 31.93 1 20
28 FLAQ Nieuwenhuis, Mark 33.00 6/1 35.90 2 17
29 PCAT Whitney, Timothy 37.00 5/8 37.13 3 16
30 BLU Weiss, Scot 40.00 4/7 NS 0
31 BDO Deaguiar, Jose 47.00 2/6 47.15 4 15
Age Group 50-54
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
32 GOLD Moreno, Al 33.00 6/7 NS 0
33 SYSM Matysek, Jim 36.20 5/7 37.11 1 20
34 FLAQ Hendrick, Marty 40.88 4/8 NS 0
35 HLJ Byron, John 46.00 2/3 44.08 2 17
Age Group 55-59
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
36 FACT Newman, John 34.04 5/4 33.77 1 20
37 BLU Caligiuri, Dan 36.00 5/6 NS 0
38 ADMS Carvotta, Tom 38.00 4/5 NS 0
Age Group 60-64
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
39 YCFM Miltenberger, Chester 40.00 4/2 37.04 1 20
40 USMS Nichols, Paul 45.00 3/1 46.02 2 17
40 YCFM Boyd, Martin 45.00 3/8 NS 0
Age Group 65-69
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
42 GAJA Zeigler, John 42.53 3/3 42.75 1 20
43 YCFM Hickey, Ken 56.00 1/3 58.31 2 17
Age Group 70-74
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
44 UNAT Kilbourne, Charles 44.18 3/7 45.45 1 20
Age Group 75-79
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
45 FMM Weatherbee, Charles 50.00 2/7 56.45 1 20
Age Group 80-84
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
46 FMM Schlegel, Charles 55.99 1/5 NS 0
47 FMM MacDonald, Robert 56.19 1/6 50.74 1 20
48 FACT Kutanovski, Milan 1:01.60 1/2 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home