SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2011 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 28 Men 100 M Free

73 Swimmers

Age Group 18-24
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1 BLU Corp, Kevin 56.00 9/1 1:03.56 4 15
2 SYSM Shaheen, Luke 56.92 8/4 59.66 2 17
3 BLU Vickers, Anderson 59.87 7/5 59.61 1 20
4 YCFM Albines, Moises 1:03.00 6/6 1:02.43 3 16
5 YCFM Greve, Jesse 1:13.78 4/7 1:14.20 5 14
Age Group 25-29
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
6 YCFM Morenus, Jesse 54.27 9/5 55.12 1 20
7 BLU Delazanos, Dimitri 59.64 7/4 57.22 2 17
8 MOO Sady, Jonathan 1:56.30 1/2 1:19.16 3 16
9 YCFM Dionisi, Nicolas 2:03.99 1/1 2:05.68 4 15
Age Group 30-34
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
10 ISF Krajewski, Thomas 55.50 9/6 55.44 1 20
11 VMST Barley, Adam 57.51 8/5 57.59 2 17
12 MOO Parnica, Radek 59.00 8/7 NS 0
13 WFLM Goldstein, Bradley 1:20.00 3/1 NS 0
14 FLAQ Grey, Douglas 1:25.77 2/1 1:06.52 3 16
15 BLU Hermes, Mike NT NS NS 0
Age Group 35-39
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
16 INDY Christoffel, Ben 54.82 9/3 53.36 1 20
17 PHX Commings, Jeff 56.00 9/7 54.73 2 17
18 FLAQ Tiozzo, Eduard 56.03 9/8 55.42 3 16
19 UNAT Mendes, Ryan 59.00 8/2 59.75 4 15
20 TMM Groomes, David 1:04.34 6/1 1:03.18 5 14
21 YCFM Hynes, Brodie 1:05.28 5/4 1:04.63 6 13
22 TBAM Fernandez, Sebastian 1:08.00 5/5 1:14.03 9 9
23 USMS Rush, Edward 1:12.00 5/1 1:10.64 8 11
24 BLU Wilk, Tomasz 1:14.00 4/1 1:08.73 7 12
25 BLU Brown, Kerry 1:15.99 3/6 NS 0
25 BLU Moody, Dainon 1:15.99 3/2 NS 0
27 BLU Barson, Ryan 1:20.99 2/5 1:21.15 12 5
28 FMM Watkins, Matt 1:22.00 2/6 1:17.30 11 6
29 GOLD Parsons, Brant 1:24.00 2/2 1:14.55 10 7
30 YCFM Deutch, Steven 2:08.45 1/8 2:11.31 13 4
Age Group 40-44
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
31 YCFM Mulligan, Mark 59.00 8/8 59.04 1 20
32 UNAT Cohen, Scott 59.99 7/6 1:00.44 3 16
33 NBAC O'Dell, Rick 1:03.23 6/2 1:00.18 2 17
34 HLJ Cardozo, James 1:12.00 5/8 1:11.15 4 15
35 UNAT Glatzer, Phillip 1:21.96 2/3 1:22.06 5 14
Age Group 45-49
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
36 BLU Switzer, Keith 55.99 9/2 54.75 1 20
37 BLU Unger, Michael 57.99 8/3 NS 0
38 BLU Weiss, Scot 1:00.00 7/2 58.08 2 17
38 TMM Ribecky, Jack 1:00.00 7/7 1:00.47 3 16
40 GOLD Jacobson, James 1:02.00 6/5 1:01.87 4 15
40 PCAT Whitney, Timothy 1:02.00 6/3 1:02.54 5 14
42 YCFM Keen, John 1:08.00 5/6 1:07.29 6 13
43 UNAT Namba, Hiroshi 1:15.00 3/5 1:08.61 7 12
44 BDO Deaguiar, Jose 1:20.00 3/7 NS 0
Age Group 50-54
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
45 BLU Gaines, Ambrose 53.61 9/4 NS 0
46 BLU Miller, Hugh 59.00 8/1 1:02.38 1 20
47 YCFM Meisenheimer, Lucky 59.99 7/3 NS 0
48 NEM Kolb, Karl 1:08.00 5/7 1:08.93 2 17
49 YCFM Broadley, Richare 1:20.00 3/8 1:17.82 3 16
50 GOLD Sonenshein, Roy 1:25.60 2/7 1:26.40 5 14
51 HLJ Byron, John 1:30.00 2/8 1:22.67 4 15
Age Group 55-59
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
52 FACT Newman, John 58.64 8/6 NS 0
53 BLU Bohlken, Ross 1:00.50 7/1 58.67 1 20
54 BLU Buckley, Tim 1:00.98 7/8 1:00.03 2 17
55 ADMS Carvotta, Tom 1:12.50 4/5 NS 0
56 FLAQ Legaspi, Adrian 1:45.00 1/3 1:26.19 3 16
Age Group 60-64
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
57 BLU Middleton, Marc 1:01.00 6/4 NS 0
58 YCFM Miltenberger, Chester 1:05.00 6/8 NS 0
59 YCFM Boyd, Martin 1:08.00 5/3 1:07.24 1 20
60 HLJ Nickodem, Peter 1:12.00 4/4 1:10.63 2 17
61 CFM Griffin, Dane 1:13.00 4/3 1:13.37 4 15
62 GOLD Parsons, Roger 1:13.25 4/6 1:13.19 3 16
63 SYSM Vazmina, Rudy 1:13.41 4/2 NS 0
64 USMS Nichols, Paul 1:15.00 4/8 1:22.48 5 14
Age Group 65-69
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
65 GOLD Quiggin, David 1:03.30 6/7 1:02.55 1 20
66 GOLD Ferraz, Jose 1:08.00 5/2 1:08.17 2 17
67 FACT Rodenfels, Bill 1:30.30 1/4 1:29.54 3 16
Age Group 70-74
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
68 GOLD Rolston, Howard 1:15.31 3/3 1:14.84 1 20
69 SYSM Oakes, David 1:20.00 2/4 1:19.54 2 17
70 YCFM Sirbu, Victor 2:00.00 1/7 1:32.97 3 16
Age Group 75-79
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
71 GOLD Cavanaugh, Cav 1:15.00 3/4 1:12.72 1 20
Age Group 80-84
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
72 FMM Schlegel, Charles 1:30.99 1/5 NS 0
73 FACT Kutanovski, Milan 1:47.85 1/6 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home