SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2011 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 16 Men 100 M Breast

37 Swimmers

Age Group 18-24
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1 BLU Corp, Kevin 1:11.00 5/2 1:20.57 1 20
2 YCFM Marti, Peter 1:32.18 3/7 1:29.13 2 17
Age Group 25-29
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
3 SYSM Deery, Kyle 1:08.00 5/5 1:07.80 1 20
4 GOLD Mejia, JC 1:19.36 4/7 1:21.41 2 17
5 MOO Sady, Jonathan 2:01.70 1/4 1:46.72 3 16
Age Group 30-34
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
6 FLAQ Corcho, Rodrigo 1:12.00 5/1 1:13.89 1 20
7 MOO Parnica, Radek 1:16.00 4/3 1:15.89 3 16
8 FLAQ Bhawanie, Terence 1:30.00 3/2 1:27.77 4 15
9 FLAQ Grey, Douglas 1:35.77 2/5 1:32.16 5 14
10 WFLM Goldstein, Bradley 1:40.00 2/3 NS 0
11 BLU Hermes, Mike NT 1/2 1:14.19 2 17
Age Group 35-39
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
12 PHX Commings, Jeff 1:03.00 5/4 1:05.45 1 20
13 INDY Christoffel, Ben 1:09.34 5/3 1:07.52 2 17
14 BLU Wilk, Tomasz 1:26.00 3/4 1:25.18 3 16
15 TBAM Fernandez, Sebastian 1:30.00 3/6 1:30.67 4 15
16 USMS Rush, Edward 1:32.91 3/1 1:33.29 5 14
17 FMM Watkins, Matt 1:47.00 2/7 1:42.58 6 13
Age Group 40-44
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
18 YCFM Mulligan, Mark 1:11.10 5/7 1:14.19 1 20
19 UNAT Glatzer, Phillip 1:40.84 2/6 1:40.69 2 17
Age Group 45-49
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
20 BLU Unger, Michael 1:09.99 5/6 NS 0
21 BDO Deaguiar, Jose 1:12.00 5/8 1:53.00 3 16
22 SYSM Mench, Edward 1:15.00 4/5 1:14.46 1 20
23 PCAT Whitney, Timothy 1:21.00 4/8 1:22.34 2 17
Age Group 50-54
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
24 GOLD Moreno, Al 1:14.00 4/4 NS 0
25 SYSM Matysek, Jim 1:17.64 4/6 1:20.51 1 20
26 FLAQ Hendrick, Marty 1:26.45 3/5 NS 0
27 HLJ Byron, John 1:44.00 2/2 1:40.14 2 17
Age Group 55-59
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
28 BLU Caligiuri, Dan 1:18.00 4/2 NS 0
29 ADMS Carvotta, Tom 1:26.50 3/3 1:25.73 1 20
Age Group 60-64
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
30 YCFM Miltenberger, Chester 1:20.00 4/1 NS 0
Age Group 65-69
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
31 GAJA Zeigler, John 1:33.14 3/8 1:39.79 1 20
Age Group 70-74
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
32 FACT Messineo, Doug 1:35.49 2/4 1:40.47 1 20
33 UNAT Kilbourne, Charles 1:50.20 2/1 1:47.47 2 17
34 YCFM Sirbu, Victor 2:15.00 1/6 2:15.02 3 16
Age Group 80-84
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
35 FMM MacDonald, Robert 1:52.78 2/8 1:52.28 1 20
36 FACT Kutanovski, Milan 2:09.43 1/5 NS 0
37 FMM Schlegel, Charles 2:10.00 1/3 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home