SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2011 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 14 Men 100 M IM

43 Swimmers

Age Group 18-24
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1 BLU Corp, Kevin 1:05.00 5/5 1:14.39 3 16
2 BLU Vickers, Anderson 1:08.81 5/8 1:08.94 1 20
3 FLAQ Wise, Dillon NT 2/8 1:14.08 2 17
Age Group 25-29
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
4 SYSM Deery, Kyle 1:03.00 6/6 1:01.81 1 20
5 YCFM Morenus, Jesse 1:04.35 6/7 1:06.29 2 17
6 BLU Delazanos, Dimitri 1:08.08 5/7 1:09.18 3 16
Age Group 30-34
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
7 FLAQ Corcho, Rodrigo 1:08.00 5/2 1:07.95 1 20
8 FLAQ Bhawanie, Terence 1:20.00 3/3 1:18.97 2 17
9 FLAQ Grey, Douglas 1:25.77 2/4 1:20.19 3 16
10 WFLM Goldstein, Bradley 1:40.00 1/5 NS 0
Age Group 35-39
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
11 INDY Christoffel, Ben 1:00.44 6/4 1:02.46 1 20
12 FLAQ Tiozzo, Eduard 1:03.55 6/2 1:05.02 2 17
13 UNAT Munguia, Elias 1:05.00 5/3 1:08.05 3 16
14 TMM Groomes, David 1:16.95 4/1 1:13.56 4 15
15 TBAM Fernandez, Sebastian 1:21.00 3/7 1:23.11 5 14
16 USMS Rush, Edward 1:27.69 2/5 1:24.22 6 13
17 FMM Watkins, Matt 1:33.00 1/4 1:34.44 7 12
Age Group 40-44
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
18 LVM Dennison, Keith 1:01.69 6/5 NS 0
19 SYSM Mortimer, Steve 1:01.99 6/3 1:02.47 1 20
20 O*H* Mehok, George 1:04.70 6/8 1:05.96 2 17
21 BLU Zubero, Martin 1:04.99 5/4 NS 0
22 NBAC O'Dell, Rick 1:14.62 4/2 1:10.04 3 16
23 HLJ Cardozo, James 1:30.00 2/7 1:25.12 4 15
Age Group 45-49
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
24 BLU Unger, Michael 1:06.99 5/6 1:03.53 1 20
25 PCAT Whitney, Timothy 1:11.00 4/5 1:11.22 2 17
26 BLU Weiss, Scot 1:15.00 4/7 NS 0
27 GOLD Jacobson, James 1:20.00 3/2 1:14.84 3 16
28 UNAT Namba, Hiroshi 1:30.00 2/2 DQ 0
Age Group 50-54
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
29 BLU Wood, Steve 1:04.50 6/1 1:03.14 1 20
30 BLU Miller, Hugh 1:09.00 4/4 1:13.54 2 17
31 GOLD Moreno, Al 1:12.00 4/3 NS 0
Age Group 55-59
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
32 FACT Newman, John 1:08.23 5/1 1:08.10 1 20
33 BLU Bohlken, Ross 1:17.50 4/8 NS 0
Age Group 60-64
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
34 BLU Middleton, Marc 1:12.44 4/6 NS 0
35 SYSM Vazmina, Rudy 1:17.72 3/4 1:15.54 1 20
36 YCFM Boyd, Martin 1:20.00 3/6 DQ 0
37 HLJ Nickodem, Peter 1:25.00 3/1 1:27.88 2 17
38 USMS Nichols, Paul 1:29.93 2/3 1:33.07 3 16
Age Group 65-69
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
39 GOLD Quiggin, David 1:18.77 3/5 1:16.22 1 20
40 GOLD Ferraz, Jose 1:25.00 3/8 1:22.32 2 17
Age Group 70-74
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
41 FACT Messineo, Doug 1:32.67 2/1 1:29.32 1 20
Age Group 75-79
Rank Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
42 GOLD Cavanaugh, Cav 1:30.00 2/6 1:32.78 1 20
43 FMM Weatherbee, Charles 2:00.00 1/3 1:54.16 2 17
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home