SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2011 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 14 Men 100 M IM

43 Swimmers

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BLU Corp, Kevin 1:05.00 5/5 1:14.39 3 16
BLU Vickers, Anderson 1:08.81 5/8 1:08.94 1 20
FLAQ Wise, Dillon NT 2/8 1:14.08 2 17
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SYSM Deery, Kyle 1:03.00 6/6 1:01.81 1 20
YCFM Morenus, Jesse 1:04.35 6/7 1:06.29 2 17
BLU Delazanos, Dimitri 1:08.08 5/7 1:09.18 3 16
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FLAQ Corcho, Rodrigo 1:08.00 5/2 1:07.95 1 20
FLAQ Bhawanie, Terence 1:20.00 3/3 1:18.97 2 17
FLAQ Grey, Douglas 1:25.77 2/4 1:20.19 3 16
WFLM Goldstein, Bradley 1:40.00 1/5 NS 0
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
INDY Christoffel, Ben 1:00.44 6/4 1:02.46 1 20
FLAQ Tiozzo, Eduard 1:03.55 6/2 1:05.02 2 17
UNAT Munguia, Elias 1:05.00 5/3 1:08.05 3 16
TMM Groomes, David 1:16.95 4/1 1:13.56 4 15
TBAM Fernandez, Sebastian 1:21.00 3/7 1:23.11 5 14
USMS Rush, Edward 1:27.69 2/5 1:24.22 6 13
FMM Watkins, Matt 1:33.00 1/4 1:34.44 7 12
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LVM Dennison, Keith 1:01.69 6/5 NS 0
SYSM Mortimer, Steve 1:01.99 6/3 1:02.47 1 20
O*H* Mehok, George 1:04.70 6/8 1:05.96 2 17
BLU Zubero, Martin 1:04.99 5/4 NS 0
NBAC O'Dell, Rick 1:14.62 4/2 1:10.04 3 16
HLJ Cardozo, James 1:30.00 2/7 1:25.12 4 15
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BLU Unger, Michael 1:06.99 5/6 1:03.53 1 20
PCAT Whitney, Timothy 1:11.00 4/5 1:11.22 2 17
BLU Weiss, Scot 1:15.00 4/7 NS 0
GOLD Jacobson, James 1:20.00 3/2 1:14.84 3 16
UNAT Namba, Hiroshi 1:30.00 2/2 DQ 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BLU Wood, Steve 1:04.50 6/1 1:03.14 1 20
BLU Miller, Hugh 1:09.00 4/4 1:13.54 2 17
GOLD Moreno, Al 1:12.00 4/3 NS 0
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Newman, John 1:08.23 5/1 1:08.10 1 20
BLU Bohlken, Ross 1:17.50 4/8 NS 0
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BLU Middleton, Marc 1:12.44 4/6 NS 0
SYSM Vazmina, Rudy 1:17.72 3/4 1:15.54 1 20
YCFM Boyd, Martin 1:20.00 3/6 DQ 0
HLJ Nickodem, Peter 1:25.00 3/1 1:27.88 2 17
USMS Nichols, Paul 1:29.93 2/3 1:33.07 3 16
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GOLD Quiggin, David 1:18.77 3/5 1:16.22 1 20
GOLD Ferraz, Jose 1:25.00 3/8 1:22.32 2 17
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FACT Messineo, Doug 1:32.67 2/1 1:29.32 1 20
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GOLD Cavanaugh, Cav 1:30.00 2/6 1:32.78 1 20
FMM Weatherbee, Charles 2:00.00 1/3 1:54.16 2 17
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home