The 6th Annual Terrapin Cup & 2010 Colonies Zone Long Course Meters Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 10 Mixed 100 M Back

47 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Rank Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1 VMST Stevenson, Chris L 45-49 1:00.55 6/4 1:03.25 1 9
2 ISF Krajewski, Thomas J 30-34 1:07.00 6/5 NS 0
3 AGUA Willeboordse, Fall 40-44 1:08.85 6/3 1:08.92 1 9
4 VMST Clear, Kirk W 40-44 1:09.60 6/6 1:14.55 1 9
5 NCYM Nakahodo, Sidney 35-39 1:11.00 6/2 NS 0
6 MARY Hiskey, Justin R 25-29 1:12.72 6/7 1:13.32 1 9
7 WARD Williams, Susan O 40-44 1:13.00 6/1 1:14.81 2 7
8 1776 Meyer, Geoffrey A 55-59 1:14.85 6/8 1:14.90 1 9
9 VMST Hibbard, Kate 25-29 1:15.00 5/4 1:12.45 1 9
9 UNAT Wessel, Alexandra 18-24 1:15.00 5/5 1:15.01 1 9
11 VMST Lewis, Lee 35-39 1:17.00 5/3 NS 0
12 PAFC Matz, Michael S 45-49 1:17.59 5/6 1:20.91 2 7
13 GMUP Clifford-Dicks, Barbara J 40-44 1:17.78 5/2 1:18.92 3 6
14 MICH Thompson, Frank L 55-59 1:18.58 5/7 1:17.36 2 7
15 TERR Galan, Juliana M 25-29 1:18.96 5/1 1:17.93 2 7
16 SYSM Buxton, Sylvia 45-49 1:19.00 5/8 NS 0
17 AGUA Harris, Janet 45-49 1:19.79 4/4 1:18.40 1 9
18 1776 Kagy-Schwartz, Michelle C 35-39 1:20.00 4/3 1:21.38 1 9
18 NBAC Messersmith, Gray R 45-49 1:20.00 4/5 DQ 0
20 DCAC Richard, Jean-Philippe 30-34 1:25.12 4/6 1:21.38 1 9
21 1776 Burkart, Dana M 35-39 1:27.00 4/2 1:28.59 3 6
22 GMUP Timmons, Timothy T 60-64 1:34.50 4/7 1:37.94 2 7
23 PAFC Platt, Jay R 60-64 1:35.00 4/1 1:31.57 1 9
24 CMYM Toy, Raymond 40-44 1:35.02 4/8 1:30.23 2 7
25 ALEX Creazzo, Kelly Anne 25-29 1:38.11 3/4 1:21.72 3 6
26 VMST Umbdenstock, Kathy 55-59 1:40.00 3/5 1:37.35 1 9
27 RMST Nakazawa, Muraji 50-54 1:40.10 3/3 1:44.67 2 7
28 TERR Erskine, Kara S 30-34 1:40.19 3/6 1:40.35 1 9
29 VMST Swiger, Ralph B 50-54 1:43.00 3/2 1:42.01 1 9
30 GERM Robinson, David L 65-69 1:44.00 2/8 NS 0
31 GERM Halem, Jennifer L 35-39 1:45.00 3/1 1:28.06 2 7
31 ANCM Greer, Marshall R 70-74 1:45.00 3/8 1:58.04 1 9
33 RMST Manheim, Frank T 80-84 1:46.00 2/4 1:52.25 1 9
34 ALEX Novitske, Ray 55-59 1:48.00 2/5 1:46.36 3 6
35 VMST Sween, Niel L 75-79 1:50.32 2/3 1:59.45 1 9
36 VMST Martin, Judy 65-69 1:51.05 2/6 1:49.07 1 9
37 AGUA Katz, Jane 65-69 1:52.50 2/2 NS 0
38 CONN Berghaus, Peter P 65-69 1:53.53 2/7 1:52.57 1 9
39 VMST Walker, Laura S 70-74 1:56.08 2/1 2:01.23 1 9
40 AAA Corones, Lou 55-59 2:00.00 1/4 2:04.82 2 7
40 VMST Barnes, Calvin W 85-89 2:00.00 3/7 2:12.43 1 9
40 MARY Konits, Cindy G 55-59 2:00.00 1/5 NS 0
43 TERR Morrin-Nordlund, Deborah J 45-49 2:01.55 1/3 1:59.11 2 7
44 RMST Manheim, Lucy M 65-69 2:04.00 1/6 2:06.88 2 7
45 1776 Gladfelter, David D 70-74 2:05.00 1/2 2:05.57 2 7
46 RMST Gerson, Gordon M 70-74 2:07.21 1/7 NS 0
47 CUBU Pattie, Kenton H 70-74 2:11.86 1/1 2:09.79 3 6
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home