MSA National Championships 2023 ( Tue, Apr 18, 2023 - Sat, Apr 22, 2023 )

Psych Sheet

Next Event >>>

Event 1: Mixed 800 M Free

187 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 25-29 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VMP Bond, Brianna 9:57.15 23/3 10:23.10 1 10
NCA Bowden, Kelly 11:59.99 18/2 11:37.04 2 9
NPN Clark, Megan 12:47.23 15/4 12:06.47 3 8
WIW Kierath, Rebecca 13:02.92 14/3 12:34.55 5 6
WSF Neville, Stephanie 16:45.00 6/2 17:03.54 6 5
VML Kasif, Selin 18:30.00 4/6 12:24.13 4 7
Age Group 25-29 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TVA Belstead, Timothy 9:50.00 24/1 9:10.23 1 10
THV Belstead, James 9:59.99 23/6 9:56.78 2 9
NHS Hinds, Lachlan 10:14.98 23/1 10:16.64 3 8
WSF Burt, James 14:03.00 11/2 15:11.64 4 7
Age Group 30-34 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
THB Richardson, Jayde 10:45.00 22/8 10:55.58 1 10
THB McMillan, Elisa 11:54.55 18/5 11:35.99 2 9
NCA Meek, Belinda 12:00.00 18/7 11:56.44 3 8
NBT Seymour, Kate 13:30.92 13/8 12:55.04 4 7
NBT Skulander, Annika-Lee 16:16.92 7/1 15:33.69 5 6
Age Group 30-34 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VPP Schultz, Darius 9:05.16 24/4 9:03.43 1 10
NCX Goddard, Richard 9:50.00 23/4 10:12.38 3 8
VGS Brown, Mitchell 10:20.16 22/4 DQ 0
THB Castelyn, Donovan 11:30.00 19/4 10:09.56 2 9
WSF Keron, Geoffrey 17:30.00 5/2 17:25.56 4 7
Age Group 35-39 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VWA Abson, Erin 11:34.21 19/3 11:37.26 1 10
NCA Haddad, Suzie 12:34.00 16/4 13:00.00 4 7
WRK Williams, Karen 12:40.00 16/6 12:09.33 3 8
WCM McInerney, Kate 12:54.42 15/3 12:04.69 2 9
Age Group 35-39 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
QGF Giles, Justin 9:10.75 24/3 9:14.43 1 10
QTA Hall, William 9:45.00 24/7 10:13.29 2 9
VSC O'Neill, Connor 11:42.06 19/7 11:45.42 3 8
WSF Coop, Dylan 14:00.00 11/3 14:10.04 4 7
WSF Curry, Nathan 14:58.00 9/4 15:41.46 5 6
Age Group 40-44 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
THV van der Reest, Heidi 13:00.00 15/8 12:00.98 1 10
QRC Milenkevich, Susanne 13:15.45 14/1 12:59.64 3 8
QRL Mas, Claire 13:30.00 13/7 12:06.03 2 9
WSG Fisher, Erin 16:00.00 8/8 13:45.52 4 7
NCA Lawrence, Laura 16:10.00 7/6 14:24.27 5 6
QRB Whiting, Julie 16:30.00 6/3 NS 0
WSF Duggin, Rachel 20:30.00 3/7 17:37.74 6 5
Age Group 40-44 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VPP Kellam, David 10:09.99 23/7 10:35.65 2 9
TVA Magnussen, Costan 10:25.00 22/5 10:09.69 1 10
SMR Lewis, Ace 10:50.00 21/5 10:57.66 3 8
TDP O'Malley, Joseph 13:30.00 13/1 13:40.02 4 7
Age Group 45-49 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WRK van der Wel, Ingrid 10:30.00 22/2 10:23.84 1 10
VVM Veldhoven, Sonia 10:35.00 22/7 10:32.20 2 9
TDP Parker, Heather 11:30.00 20/1 11:06.64 3 8
SPM Baker, Yvette 12:18.73 17/3 12:15.52 5 6
VHU Draper, Rebecca 12:45.27 16/8 12:20.39 6 5
NCA Currie, Julia 13:32.00 12/4 11:45.80 4 7
THB Sampson, Michelle 14:30.00 10/2 13:38.10 7 4
Age Group 45-49 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NBT Cleland, Aaron 9:25.00 24/2 9:27.00 1 10
NPN MacKay, Stuart 9:55.00 23/5 10:05.15 2 9
VGS Webb, Kodie 10:28.00 22/3 10:35.17 3 8
TDP Homan, Rick 10:30.00 22/6 10:43.90 4 7
VPP George, Andrew 10:53.00 21/6 NS 0
WRK Jenkins, Mark 15:00.00 9/2 16:50.16 5 6
Age Group 50-54 - Women
Age Group 50-54 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VPP Thompson, Mark 9:10.00 24/5 9:13.18 1 10
QTA McKaig, John 10:00.00 23/2 10:11.65 2 9
NBT Halicek, Bradley 11:15.00 20/5 10:26.94 3 8
VVM Braun, Frank 11:45.45 19/8 10:28.38 4 7
WSF Smith, Phillip 13:00.00 1/2 23:23.84 7 4
NWG Peterson, Richard 13:10.00 14/2 12:56.86 5 6
TAC Tye, Ian 14:48.00 10/8 NS 0
WSF Goldswain, Andrew 17:30.00 5/1 16:52.02 6 5
Age Group 55-59 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TAC Henderson, Anne 11:00.00 21/7 10:54.33 2 9
SAM Beaver, Sharon 11:10.00 21/1 11:16.99 3 8
VDC Byron, Sarah 11:15.00 20/4 10:44.77 1 10
NTN Makin, Caz 11:27.00 20/7 11:49.11 4 7
VMV Spurling, Danielle 11:30.00 20/8 NS 0
TAC Kline, Michele 13:00.00 15/2 13:23.56 7 4
VMV Newstead, Sharon 13:10.00 14/6 13:07.18 5 6
VPP Walker, Nelleke Dien 13:20.23 14/8 13:10.06 6 5
NBT Michels, Kerry-Ann 15:00.00 9/3 14:02.75 8 3
VPP Egan, Yvonne 16:10.20 7/2 15:12.73 9 2
Age Group 55-59 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NET Lemmon, Paul 9:22.00 24/6 NS 0
QUQ Banks, Martin 10:45.00 22/1 10:09.27 1 10
NCX Edwards, Paul 10:50.00 21/3 11:00.83 2 9
ZON Chautard, Edouard 11:55.00 18/3 11:15.67 3 8
NPN Fraser, Darren 11:55.00 18/6 12:00.43 4 7
NHS Fraser, David 13:41.99 12/3 13:22.34 5 6
VMV Duggan, Peter 15:33.45 8/2 15:31.98 6 5
Age Group 60-64 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
THB Duggan, Amanda 11:11.07 21/8 10:59.39 1 10
VMV Dickey, Janette 11:35.00 19/6 11:33.24 2 9
TAC Rickwood, Donna 12:00.00 18/1 12:00.46 3 8
NTN Smyth, Anne 12:20.00 17/6 12:53.14 6 5
VMP Gadsby, Donna 12:40.37 16/2 12:16.09 4 7
QNA Hawkins, Felicity 12:56.60 15/6 12:52.72 5 6
VMV Briggs, Daphne 13:00.00 15/1 NS 0
NTN Reid, Ann 13:59.00 11/4 13:54.95 7 4
QNA Hogg, Linda 14:30.00 10/6 14:45.84 9 2
VMV Nichol, Janet 15:30.00 8/6 13:59.64 8 3
CAS Foster, Allison 16:05.24 7/3 14:58.01 10 1
CDW Stirrat, Jacinta 16:30.00 6/4 NS 0
Age Group 60-64 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
QRT Phillips, Mark 10:15.26 23/8 10:06.13 1 10
NPN Walker, Glen 11:20.00 20/6 11:26.24 2 9
VCS Chaplin, Greg 11:20.00 20/3 11:42.82 3 8
VMV Huggins, Mark 11:30.00 19/5 NS 0
VMP Wilson, Robert 12:05.00 18/8 12:01.23 4 7
VGS Williams, Charles 13:00.00 14/4 13:04.34 7 4
VPP Cowie, David 13:40.00 12/5 12:56.68 5 6
WCM Hughes, Richard 13:44.00 12/6 12:57.56 6 5
NRY McCrindell, Andrew 14:00.00 11/6 14:00.38 8 3
NPN Fisher, John 14:25.00 10/4 15:01.70 9 2
VMV Ingleby, Richard 16:30.00 6/6 NS 0
Age Group 65-69 - Women
Age Group 65-69 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Blackbeard, Paul 9:50.00 24/8 9:53.52 1 10
NPN De Lorenzo, Stephen 12:13.00 17/4 12:09.98 2 9
NWG Wozniak, Tony 12:15.00 17/5 12:36.52 3 8
QNA Tucker, Ian 13:30.00 13/2 13:02.87 4 7
QNA Bott, Greg 13:45.00 12/2 13:13.81 5 6
NCR Verschoor, Sjaak 14:00.00 11/5 14:01.19 6 5
VMV van Toor, Eric 14:20.00 11/8 14:14.21 7 4
TTL Hill, Lou 15:25.00 8/4 14:56.57 8 3
NBT Rust, Chris 16:20.00 7/8 16:26.49 9 2
Age Group 70-74 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
QBN Clarkson, Tracy 13:30.00 13/3 13:32.62 1 10
VDC Moore, Margie 13:55.00 12/8 13:49.65 2 9
THB Stronach, Megan 14:05.00 11/7 NS 0
TDP Winzenberg, Wendy 14:35.00 10/7 14:28.83 4 7
VDC Sayers, Janet 15:00.00 9/7 14:22.02 3 8
VMP Tuff, Maree 15:05.23 9/1 15:12.46 5 6
NCX Young, Hilary 15:30.00 8/5 15:42.97 6 5
THB Muir, Sue 17:00.00 6/8 16:44.36 7 4
TDP Brack, Marilyn 19:00.00 4/7 17:27.18 8 3
THB Mulligan, Beth 20:00.00 3/3 19:12.34 9 2
QCT Slattery, Marion 20:00.00 3/6 20:15.58 11 1
NRY Rubin, Helen 22:00.00 2/5 20:02.26 10 1
Age Group 70-74 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SMR Young, Ian 11:25.00 20/2 11:39.57 2 9
TTS Slugocki, Maciej 11:49.85 18/4 11:35.78 1 10
VMV Tucker, Gerry 12:31.59 17/1 12:23.52 3 8
QUQ Taylor, Don 13:15.00 14/7 12:50.62 4 7
NML Brice, Lindsay 17:00.00 6/1 18:01.90 7 4
NRY Burgess, Alan 17:01.00 5/5 16:23.93 5 6
NMR Johnston, Ian 18:00.00 4/4 17:49.43 6 5
NML Hall, Ross 20:54.00 3/8 21:31.29 8 3
Age Group 75-79 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VPP Montague, Rosa 13:22.27 13/4 13:58.49 1 10
TLC Timperon, Ruth 19:30.00 4/8 NS 0
QNA Besser, Anne 25:45.00 1/4 22:32.16 2 9
Age Group 75-79 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Croft, Graham 12:30.00 17/2 12:34.93 1 10
TAC Forman, Tony 15:00.00 9/5 14:18.03 2 9
NCN Peedom, Michael 15:45.00 8/1 16:07.88 3 8
SAT Brett, Laurance 17:00.00 6/7 NS 0
CDW Magin, Robert 17:30.00 5/7 16:53.19 4 7
NWG Campbell, Graham 19:45.00 3/4 20:38.32 5 6
Age Group 80-84 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
QNA Croft, Jan 16:15.50 7/7 16:30.67 1 10
NSA Saviane, Anita 17:30.00 5/6 17:34.12 2 9
QNA Hill, Lois 18:29.00 4/3 DQ 0
VMV Gregory, Judith 24:45.80 2/7 24:46.80 3 8
CDW Hristova, Valerie 25:40.00 2/8 25:39.65 4 7
Age Group 85-89 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CDW Walker, Anne 18:07.95 4/5 18:18.54 1 10
SMR Pearce, Barbara 23:00.00 2/2 23:59.81 2 9
NPM Jopling, Margaret 26:50.30 1/6 25:26.18 3 8
Age Group 85-89 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VMV Cocks, John 17:18.13 5/3 15:42.90 1 10
TLC Pugh, John 22:16.00 2/3 22:14.36 2 9
TTL Smithurst, Terry 25:20.00 1/5 22:54.76 3 8
Age Group 90-94 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VDC Dickey, Dorothy 21:00.00 2/1 20:11.55 1 10
Age Group 90-94 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VMV Couttie, Peter 32:00.00 1/1 33:10.42 1 10
Key
DQ Disqualified

Next Event >>>
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home