2019 Pacific Masters Short Course Meters Championships

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 34 Men 200 M Free

64 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Lutzker, Michael 2:00.00 1/6 2:03.87 1 21
WCM Rivera, Diego 2:00.00 2/4 2:23.67 3 18
STAN Pluemer, Aaron 2:15.42 3/1 2:18.43 2 19
STAN Sundaresan, Aravind 2:20.00 4/2 2:28.75 4 17
MEMO Redd, Cameron 2:35.55 7/5 2:34.21 5 16
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Ward, Lee 1:58.00 1/5 NS 0
MEMO Ward, Roger 2:03.86 2/2 2:09.22 1 21
EBAT Greer, George 2:05.00 2/1 NS 0
ALB Rossbach, Alexander 2:15.64 4/3 2:18.09 2 19
MVM Thomas, Michael 2:22.09 5/4 2:26.35 3 18
MEMO Harding, Keevan 2:30.00 6/6 2:28.28 4 17
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
USF Owen, Cameron 1:54.01 1/3 1:57.16 2 19
WCM Kline, Peter 1:57.00 1/2 1:54.47 1 21
USF Gouvea, Arthur 2:00.00 1/1 1:59.74 3 18
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TOC Valdivieso, Juan 2:00.00 2/3 1:58.05 1 21
DAM Roper, Matt 2:13.40 3/4 2:13.02 2 19
MAM Dunlap, Ryan 2:15.98 4/4 2:18.65 4 17
MEMO Monaghan, Ryan 2:25.45 5/2 2:16.82 3 18
MEMO Ramirez, Brent 2:44.16 8/4 2:47.50 5 16
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
HTUB Kerekjarto, Tamas 1:54.82 1/4 1:57.32 1 21
WCM Nonaka, Andy 2:03.99 2/5 2:03.13 2 19
OREG Miller, Matt 2:15.00 3/2 2:14.02 3 18
DAM Bolz, Brian 2:25.80 5/1 NS 0
MEMO Gonzales, Victor 2:55.00 9/3 2:51.71 4 17
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Selinger, Ili 2:08.00 3/3 2:12.02 1 21
MAAC Fahlen, Mark 2:15.00 3/5 2:15.76 2 19
OREG Osborn, Matthew 2:21.00 4/1 2:18.40 3 18
MEMO Wehmann, Todd 2:30.27 7/3 NS 0
MEMO Ngo, Minh 3:10.00 10/3 3:01.27 4 17
ALB Eckman, Noadiah 3:33.00 10/1 3:29.38 5 16
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Stahl, Stephen 2:29.00 6/4 2:23.82 1 21
WCM Heaney, Michael 2:30.00 6/1 2:30.09 2 19
MEMO Downey, Daniel 2:43.00 8/3 2:47.15 3 18
WCM France, Kermit 2:44.31 8/2 2:52.13 4 17
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SRM Riblet, Jean-Philippe 2:07.50 2/6 2:13.82 1 21
WCM Ennis, Steven 2:15.55 3/6 NS 0
OREG Hathaway, David 2:21.07 4/6 2:20.43 4 17
WCM Boone, Jon 2:21.69 5/3 2:16.50 2 19
QSSSJ Keighley, Tim 2:25.74 5/5 2:17.64 3 18
WCM Cook, Doug 2:25.96 5/6 2:34.38 6 15
WCM King, Ian 2:33.31 7/2 2:31.68 5 16
MVM Campbell, Chris 2:48.00 8/6 2:50.77 7 14
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MAM Cutting, Steve 2:20.62 4/5 2:20.43 1 21
WCM O'Brien, Kerry 2:27.00 6/3 2:30.79 2 19
WCM Druz, Loren 2:30.00 6/5 NS 0
MEMO Cramer, Steven 3:00.00 9/4 3:06.09 5 16
MEMO Tsugawa, Peter 3:01.68 9/2 3:07.05 6 15
RHMS Maritzen, Michael 3:06.00 9/1 2:57.02 3 18
MEMO Chew, Thomas 3:18.50 10/2 3:05.44 4 17
MEMO Bauer, David 3:25.00 10/5 3:34.82 7 14
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
DAM Kahn, Stuart 2:31.59 7/4 2:38.91 1 21
CSTS Hoag, Scott 2:45.00 8/5 3:13.02 3 18
UC38 Sutter, Steve 3:15.00 10/4 3:20.81 4 17
MEMO Senz, Doug 10:00.00 11/1 4:16.85 5 16
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TAM Bernard, Alan 2:29.99 6/2 2:26.18 1 21
OAK Shestakov, Alek 2:41.35 7/6 2:45.69 2 19
DAM Deacon, Ted 2:47.00 8/1 NS 0
UC38 Woodruff, Michael 4:00.00 11/3 4:03.64 3 18
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MELO Gildea, David 3:04.00 9/5 NS 0
WCM Silvey, Rick 4:20.77 11/2 4:15.46 1 21
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TOC Van Horn, William 3:07.00 9/6 3:18.53 1 21
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MELO Sulzbach, John 4:00.00 10/6 4:25.72 2 19
WCM Morner, Stan 4:06.18 11/4 3:56.21 1 21
MEMO Galvin, Barry 5:40.00 11/5 5:27.73 3 18
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home