2019 Pacific Masters Short Course Meters Championships

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 22 Men 100 M Free

81 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Lutzker, Michael 55.00 1/1 56.20 1 21
WCM Rivera, Diego 56.00 2/3 1:02.16 3 18
WCM York, Paul 59.50 2/6 59.61 2 19
MEMO Redd, Cameron 1:08.85 8/6 1:09.20 4 17
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Ward, Lee 52.00 1/4 53.01 1 21
EBAT Greer, George 1:00.00 3/5 NS 0
WCM Lahl, Stephen 1:00.00 3/4 NS 0
ALB Rossbach, Alexander 1:00.88 3/6 1:02.51 3 18
WCM Mefford, Jake 1:02.60 5/3 1:08.64 6 15
MEMO Harding, Keevan 1:05.00 6/6 1:05.60 4 17
MEMO Duncan, Jacob 1:05.00 6/5 1:06.45 5 16
ALB Large, Robbie 1:28.67 11/6 1:25.71 7 14
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
USF Owen, Cameron 51.88 1/3 51.39 1 21
USF Gouvea, Arthur 56.00 1/6 54.46 2 19
RPM Frink, Stephen 58.83 2/1 57.49 3 18
RHMS Arrigo, Nicholas 1:00.00 3/2 58.65 4 17
MVM Stinson, Ian 1:02.81 5/4 NS 0
UC38 Revelli, Reid 1:04.14 5/1 1:00.83 5 16
MVM Pereira, Ed 1:04.49 6/3 1:05.04 7 14
MVM Phan, Jason 1:06.60 7/1 NS 0
MEMO Dankman, Aaron 1:08.00 8/4 1:05.00 6 15
WCM Teasdale-Schafle, Nolan 1:20.00 10/6 1:22.28 9 12
MEMO Owens, Derek 1:25.00 11/5 1:14.47 8 13
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
USF Samotyj, John 54.58 1/5 55.15 2 19
TOC Valdivieso, Juan 56.00 2/4 53.84 1 21
MAM Dunlap, Ryan 1:00.93 4/3 1:02.87 3 18
MEMO Ramirez, Brent 1:06.68 7/6 1:08.73 4 17
ALB Kolb, Vladyslav 1:25.43 11/1 1:23.46 6 15
ALB Metzger, Louis 1:30.00 12/4 1:11.13 5 16
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Nonaka, Andy 56.17 2/2 55.65 1 21
WCM Mellinger, Jeff 1:02.00 4/1 1:03.35 3 18
VACA Hanley, Nicholas 1:08.00 8/5 1:03.23 2 19
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Osborn, Matthew 1:01.00 4/4 1:01.28 1 21
MAAC Fahlen, Mark 1:01.50 4/2 1:02.32 2 19
RPM Kneubuhler, Yann 1:04.04 5/5 1:08.52 4 17
WCM Stump, R Chris 1:05.00 7/3 1:04.07 3 18
MEMO Wehmann, Todd 1:06.36 7/4 NS 0
TCAM Stock, Kyle 1:23.25 11/2 1:26.78 5 16
ALB Brownlow, Jacob 1:42.00 13/3 NS 0
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC38 Gorek, Thomas 1:01.50 4/5 1:00.73 1 21
WCM Stahl, Stephen 1:03.50 5/2 1:02.13 2 19
WCM Heaney, Michael 1:10.00 9/3 NS 0
WCM France, Kermit 1:14.10 10/2 1:17.09 3 18
CSTS Reed, Doug 1:20.22 11/3 1:20.86 4 17
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SRM Riblet, Jean-Philippe 58.00 2/5 1:00.85 2 19
WCM Ennis, Steven 59.65 3/3 1:01.40 3 18
WCM Boone, Jon 1:00.69 3/1 59.37 1 21
WCM Gothberg, Brad 1:02.10 4/6 1:01.47 4 17
QSSSJ Keighley, Tim 1:04.14 5/6 1:03.31 5 16
SMAC Keating, Kevin 1:04.50 6/4 1:05.33 6 15
WCM King, Ian 1:06.48 7/2 1:08.74 8 13
RPM Taylor, Ron 1:06.54 7/5 1:05.80 7 14
WCM Romdhane, Bechir 1:11.85 9/1 1:14.06 10 11
MEMO Ardourel, Franck 1:15.74 10/5 1:16.87 12 9
MVM Campbell, Chris 1:17.00 10/1 1:15.97 11 10
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MAM Cutting, Steve 1:04.99 6/2 1:02.50 1 21
WCM Druz, Loren 1:05.00 6/1 1:05.55 2 19
WCM O'Brien, Kerry 1:08.55 8/1 1:09.23 4 17
WCM Guadagni, Peter 1:10.45 9/5 1:08.49 3 18
TCAM Gass, Matthew 1:12.01 10/4 1:13.39 5 16
RHMS Maritzen, Michael 1:22.00 11/4 1:14.91 6 15
MEMO Aikele, Mark 1:54.00 14/4 1:30.28 7 14
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CSTS Hoag, Scott 1:12.00 9/6 1:19.41 1 21
ALB Terusaki, Steven 1:34.41 12/1 1:33.17 2 19
TCAM Johnson, Gary 1:41.69 12/6 1:46.80 4 17
MEMO Maxwell, Irving 1:47.05 13/5 2:20.36 5 16
WCM Hahner, Joseph 1:52.00 14/3 1:42.25 3 18
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TAM Bernard, Alan 1:07.99 8/3 1:06.82 1 21
DAM McPherson, Andrew 1:10.00 9/4 NS 0
WCM DeLacy, James 1:12.00 10/3 NS 0
TCAM Smith, Kirby 1:32.97 12/5 1:34.97 2 19
ALB Sweeney, James 1:45.00 13/2 NS 0
UC38 Woodruff, Michael 1:47.30 13/1 1:48.20 3 18
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TAM Burns, Richard 1:10.00 9/2 1:07.75 1 21
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TCAM Fairfield, David 1:30.00 12/2 1:31.44 1 21
WCM Bledsoe, Dennis 1:30.00 12/3 1:32.57 2 19
TAM Krueger, James 1:50.00 13/6 NS 0
OREG Fasbender, Barry 1:54.34 14/2 1:48.08 3 18
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Morner, Stan 1:44.63 13/4 1:46.37 1 21
MEMO Galvin, Barry 2:10.00 14/5 2:15.67 2 19
Age Group 90-94
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC38 Edgerton, Albert 6:00.00 14/1 NS 0
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home