2019 Pacific Masters Short Course Meters Championships

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 20 Men 200 M IM

46 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MEMO Ward, Roger 2:13.98 1/2 2:18.82 1 21
WCM Lahl, Stephen 2:30.00 2/2 NS 0
MVM Thomas, Michael 2:38.26 3/3 2:38.95 2 19
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Kline, Peter 2:08.00 1/3 2:06.01 1 21
UC38 Fischer, Brandon 2:11.70 1/4 NS 0
MVM Pereira, Ed 2:45.50 4/4 2:42.93 2 19
MVM Phan, Jason 2:54.00 5/2 2:47.88 4 17
MEMO Torres, Emmanuel 3:00.00 5/6 2:55.07 5 16
MEMO Dankman, Aaron 3:05.00 6/4 2:43.34 3 18
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TEME Ignatov, Alex 2:25.60 1/1 2:22.40 1 21
DAM Roper, Matt 2:26.03 2/3 2:32.23 2 19
MEMO Monaghan, Ryan 2:45.00 4/3 2:36.15 3 18
MEMO Song, Jimmy 2:52.34 5/4 2:49.84 4 17
ALB Metzger, Louis 3:10.00 6/1 3:00.32 5 16
MEMO Gibbons, Kevin 3:23.25 7/2 3:17.96 6 15
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
DAM Waterson, Kevin 2:51.83 4/6 2:49.53 2 19
VACA Hanley, Nicholas 3:10.00 6/5 2:46.34 1 21
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Selinger, Ili 2:23.81 1/5 2:30.89 1 21
MAAC Fahlen, Mark 2:40.00 3/5 2:36.98 2 19
RPM Kneubuhler, Yann 2:55.00 5/5 2:55.38 4 17
WCM Stump, R Chris 3:10.00 6/2 2:44.97 3 18
MEMO Ngo, Minh 3:30.00 7/5 3:20.68 5 16
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MAM Hamilton, Rick 2:26.04 2/4 2:25.05 1 21
MEMO Downey, Daniel 3:20.00 7/3 3:10.51 2 19
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SRM Riblet, Jean-Philippe 2:26.00 1/6 2:32.01 2 19
TSUN Frentsos, Paul 2:34.50 2/5 2:31.32 1 21
WCM Chao, Hector 2:34.50 2/1 2:37.61 4 17
QSSSJ Keighley, Tim 2:35.07 2/6 2:40.63 5 16
WCM Duggan, Patrick 2:40.00 3/2 2:36.88 3 18
SMAC Keating, Kevin 2:51.00 4/5 2:51.06 6 15
RHMS Laudenslager, Greg 2:51.64 4/1 2:51.89 7 14
MEMO Coombs, Craig 2:59.00 5/1 3:12.78 8 13
MEMO Inchausti, Robert 3:42.70 8/3 3:44.37 9 12
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Volpp, Bryan 2:38.40 3/4 2:38.17 1 21
MAM Cutting, Steve 2:42.62 3/6 2:40.52 2 19
MEMO Tsugawa, Peter 3:30.54 7/1 3:31.57 3 18
MEMO Bauer, David 3:40.00 7/6 3:52.84 4 17
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SACMA Ottersen, Craig 2:49.85 4/2 2:49.13 1 21
DAM Kahn, Stuart 3:04.26 6/3 NS 0
MEMO Small, Stephen 3:15.30 6/6 3:17.17 2 19
DAM Finley, Curtis 3:48.00 8/4 3:45.46 3 18
ALB Terusaki, Steven 4:05.00 8/2 4:16.31 4 17
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OAK Shestakov, Alek 2:41.76 3/1 2:43.44 1 21
WCM Williams, Michael 2:52.00 5/3 2:53.91 2 19
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MELO Gildea, David 3:21.02 7/4 3:16.08 1 21
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Fasbender, Barry 4:30.27 8/5 4:51.75 1 21
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home