SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2019 Pacific Masters Long Course Meters Championships

Psych Sheet

Next Event >>>

Event 1 Women 1500 M Free

120 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UCSF Vanderpoel, Victoria 20:00.00 NS NS 0
WCM Schafle, Kathleen 21:39.08 4/3 21:39.78 1 21
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
DAM Mohn, Jennifer 20:53.67 3/4 21:08.97 2 19
USF Petrakis, Danae 21:00.00 3/3 20:51.12 1 21
WCM Teasdale-Schafle, Corinne 21:45.71 4/6 21:45.87 3 18
UC38 Albini, Courtney 33:00.00 NS NS 0
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
USF Cline, Bradley 17:30.00 1/4 18:14.14 1 21
CRUZ Lamb, James 20:00.00 2/4 20:02.81 2 19
ALB Rossbach, Alexander 21:25.00 NS NS 0
MVM Thomas, Michael 21:30.00 4/4 22:15.03 3 18
MEMO Harding, Keevan 23:10.00 7/4 23:04.18 4 17
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
USF Petrakis, Kristina 22:50.00 6/6 22:31.13 1 21
USF Alwon-Mount, Georgia 28:00.00 10/1 25:13.94 2 19
DAM Hannigan, Edith 35:35.00 NS NS 0
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MAM Law, David 21:20.00 3/1 21:05.61 1 21
MVM Pereira, Ed 22:10.50 5/5 22:49.73 2 19
NUTS Coin, Jake 23:00.00 6/1 23:56.77 3 18
WCM Teasdale-Schafle, Nolan 30:00.00 11/3 30:07.28 4 17
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Lawrence, Laura 21:17.84 3/7 20:03.06 1 21
SRM Rueda, Marcela 22:00.00 4/7 21:55.23 3 18
DAM Nehrebecki, Helene 22:36.71 6/4 21:49.78 2 19
WCM Chin McCormick, Melissa 25:30.00 9/2 27:24.73 4 17
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AAM Lemke, Zebron 19:05.00 1/3 18:35.77 1 21
DAM Roper, Matt 19:23.55 1/6 19:39.93 2 19
NAMI Gawlick, Craig 20:21.42 2/1 21:08.61 3 18
MAM Dunlap, Ryan 20:50.50 NS NS 0
MEMO Song, Jimmy 22:26.70 5/2 23:36.14 4 17
BAM Nagel, Patrick 27:00.00 NS NS 0
MEMO Gibbons, Kevin 32:00.00 NS NS 0
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CRUZ Profumo, Tesla 19:35.00 1/2 19:37.18 1 21
STAN Keeler, Susan 20:31.50 NS NS 0
MEMO Flynn, Elizabeth 24:10.00 7/1 25:45.50 2 19
WCM Crooks, Marni 25:00.00 NS NS 0
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VACA Hanley, Nicholas 19:50.84 1/7 21:06.27 2 19
USF Donlon, Kevin 21:00.00 3/5 21:05.50 1 21
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Zamanian, Alison 19:00.00 1/5 18:27.15 1 21
DAM Tannehill, Aimee 24:05.31 7/2 23:33.71 2 19
USF Maze, Ghislaine 27:30.00 10/5 27:05.56 3 18
MEMO de la Torre, Yasuko 28:00.00 10/7 28:02.41 4 17
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SMM Ghilardi, Nico 20:00.00 2/5 18:46.61 1 21
MAAC Fahlen, Mark 20:01.39 2/3 20:07.27 2 19
SERC Connolly, Darrin 20:19.71 2/7 20:36.69 3 18
MEMO Wehmann, Todd 21:50.00 4/2 22:00.72 4 17
DAM Morgan, Preston 22:36.70 5/8 22:37.19 5 16
MEMO Lehnert, Ahren 24:37.74 8/1 26:49.15 6 15
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SRM Bulman, Robin 22:23.16 5/6 23:56.14 2 19
WCM Boone, Danielle 22:31.88 5/7 22:43.47 1 21
MEMO Cavalli, Christina 24:30.01 8/3 25:00.66 3 18
USF Saylor, Alison 35:00.00 13/3 34:48.84 4 17
WCM Asta, Lisa 37:57.96 13/1 38:31.47 5 16
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TOC Arris, Todd 19:55.00 1/1 19:15.32 1 21
MAM Bond, Chris 20:00.00 1/8 20:12.05 3 18
MAM Hamilton, Rick 20:09.84 2/2 20:06.32 2 19
USF Paris, Lorenzo 22:33.16 5/1 23:11.78 5 16
MEMO Dooley, Paul 22:45.00 6/3 23:00.18 4 17
USF Arias, Bernard 24:35.65 8/2 23:59.03 6 15
USF Robinson, John 33:00.00 NS NS 0
USF Levin, Alexander 36:00.00 13/7 30:42.11 7 14
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MELO Couch, Stephanie 21:28.20 3/8 21:34.49 2 19
NBA Quick, Sarah 22:00.00 4/1 20:49.44 1 21
WCM Cook, Amy 22:44.57 6/5 22:57.67 3 18
USF Gerhan, Martha 24:00.00 7/3 23:35.94 4 17
DAM Phalen, Jennifer 25:17.26 9/3 24:39.15 5 16
USF Sullivan, Lynda 27:00.00 9/8 25:01.01 6 15
USF Chin, Jian 27:35.00 10/3 27:45.67 8 13
USF Zipp, Frederika 27:52.01 10/2 27:51.16 9 12
WCM Schafle, Laura 28:31.22 11/4 27:52.95 10 11
WCM Adler, Felicia 28:45.00 11/5 27:35.31 7 14
ALB Carroll, Leah 30:29.17 11/7 31:29.30 11 10
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Boone, Jon 21:06.25 3/2 21:15.86 1 21
USF Kennedy, Jeff 23:00.00 6/2 22:23.87 2 19
MEMO Inchausti, Robert 24:11.00 7/8 25:59.06 3 18
USF Gendreau, David 45:00.00 14/3 40:56.54 4 17
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Heim-Bowen, Suzanne 20:06.32 2/6 20:10.84 1 21
TOC Meyer, Marguerite 22:15.00 5/3 21:31.76 2 19
MEMO Rafkin, Louise 24:10.00 7/7 24:15.19 3 18
TOC Quinn, Phyllis 24:38.58 8/8 25:31.96 5 16
USF Klatzkin, Amy 25:00.00 9/4 25:38.83 6 15
MEMO Benjamin, Marcia 26:01.56 9/7 26:02.47 7 14
MEMO Haufler, Susan 27:00.00 10/4 24:53.92 4 17
ALB Nip, Carol 30:29.17 11/2 30:53.75 9 12
DAM Sprouse, Cecily 32:24.53 12/6 26:47.40 8 13
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SRM Morales, John 20:29.00 2/8 20:30.93 1 21
MAM Cutting, Steve 21:01.99 3/6 21:05.92 2 19
NBA Spellberg, Geoff 22:02.22 5/4 22:06.34 3 18
MELO Pinto, Harlan 23:27.88 7/5 24:09.73 5 16
MEMO Citron, Jeffrey 24:01.88 7/6 23:06.31 4 17
USF Coad, David 25:20.00 9/6 24:20.86 6 15
USF Young, Stephen 32:00.00 12/3 32:10.35 7 14
USF Morreale, Vincent 33:02.12 13/4 34:17.91 8 13
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
DAM Guthrie, Sally 24:36.84 8/7 24:31.61 1 21
UC38 Willard, Mimi 26:24.15 9/1 26:30.58 2 19
QSSSJ Zlotoff, Mara 28:10.00 10/8 28:42.81 3 18
USF Dunn, Audrey 31:00.00 11/1 30:41.73 4 17
WCM Kloos, Michelle 32:57.13 12/1 33:07.68 5 16
USF Niccolls, Dorothy 38:00.00 13/8 38:33.95 7 14
WCM Nakell, Linda 40:00.00 14/5 37:23.62 6 15
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
RAMS Ryder, Mike 21:31.06 4/5 21:19.51 3 18
TOC Ferroggiaro, Fred 22:00.00 4/8 21:04.14 1 21
STAN Broderick, Tim 23:00.00 6/7 21:06.26 2 19
DAM Kahn, Stuart 23:03.94 6/8 23:16.74 4 17
SMST Winterrowd, Dan 24:23.09 8/4 24:14.53 6 15
USF Ridinger, Kim 24:25.50 8/5 24:34.19 7 14
MEMO Small, Stephen 24:30.30 8/6 23:23.60 5 16
USF Gelfond, Michael 35:00.00 NS NS 0
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Scott, Stephanie 27:43.00 10/6 27:36.63 1 21
RHMS Coholan, Annette 30:00.00 11/6 30:12.50 2 19
USF Pashelinsky, Erin 36:00.00 13/2 34:06.45 3 18
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CRUZ Wilson, Joel 21:15.00 NS NS 0
USF Sapirstein, Julian 25:00.00 9/5 24:48.39 1 21
WCM Feiring, Keith 31:51.28 12/5 33:06.33 3 18
MELO Crockett, Robert 32:50.94 12/7 32:46.39 2 19
USF Wiscomb, Lance 33:00.00 12/8 34:17.02 4 17
USF Boland, John 40:00.00 14/4 41:20.76 5 16
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
DAM Westergaard, Leslie 33:30.89 13/5 33:04.82 2 19
USF Long, Anne 35:10.00 13/6 32:27.84 1 21
Age Group 80-84
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Lane, Ed 31:28.10 11/8 31:05.01 1 21
DAM Norris, Robert 31:41.89 12/4 32:30.99 2 19
Age Group 85-89
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WCM Mayo, Robert 32:45.00 12/2 34:51.07 1 21
MELO Sulzbach, John 47:00.00 14/6 44:16.87 2 19
Next Event >>>
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home