2019 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 314 Men 100 M Free

66 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Rank Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1 PBM Lotano, Daniel 35-39 52.53 9/4 52.10 1 20
2 SFTL Sintjago, Rinaldo 35-39 53.89 9/5 55.58 2 17
3 MWA Parra, Francisco 25-29 55.50 9/3 53.78 0
4 GSC Fuller, David 45-49 57.24 9/6 57.53 1 20
5 SYN Tatterson, Bryan 55-59 57.80 9/2 NS 0
6 SFTL Nieuwenhuis, Mark 50-54 57.90 9/7 NS 0
7 UC14 Kastyrka, Dzmitry 40-44 58.00 9/1 1:07.24 2 17
8 MWA Herek, Sandro 50-54 58.17 9/8 58.66 1 20
9 SPM Herman, Eric 45-49 58.49 8/4 1:03.06 2 17
10 UC08 Panichello, John 55-59 58.50 8/5 NS 0
11 CVMM Boosin, Michael 50-54 59.00 8/3 1:00.03 2 17
11 UC14 Lewis, Tom 55-59 59.00 8/6 NS 0
13 SFTL Horwitz, Peter 55-59 59.85 8/2 58.20 1 20
14 GAJA Tavormina, Robert 40-44 1:00.03 8/7 1:03.41 1 20
15 NCMS Klein, Jonathan 60-64 1:01.00 8/1 1:01.14 1 20
16 BMSC Gawriljuk, Douglas 45-49 1:02.47 8/8 1:04.51 3 16
17 LVM Ledger, Clark 50-54 1:03.00 7/4 1:02.60 3 16
18 NCMS Rubacky, Mark 50-54 1:04.01 7/5 1:06.89 5 14
19 LHMS Fox, John 50-54 1:04.43 7/3 1:06.04 4 15
20 MWA Parra, Francisco 60-64 1:04.50 NS 0
21 TBAM Colmenares, Christian 35-39 1:05.00 7/2 59.99 3 16
22 PBM Quiggin, David 75-79 1:05.90 7/7 1:04.80 1 20
23 SFTL Dondi, Beda 60-64 1:06.12 7/1 NS 0
24 PBM Heacock, Robert 70-74 1:06.30 7/8 1:08.98 1 20
25 AWLM Milman, Dennis 18-24 1:06.32 6/4 NS 0
26 SPM Salomon, Greg 55-59 1:06.55 6/5 NS 0
27 NAUT Wodaferew, Daniel 18-24 1:06.68 6/3 1:04.33 1 20
28 MINN Young, Robert 55-59 1:06.77 6/6 1:01.73 2 17
29 SPM Zabel, Michael 55-59 1:09.00 6/2 1:08.27 3 16
30 SPM Smith, Michael 60-64 1:09.07 6/7 1:06.36 2 17
31 AWLM Douglas, Opio 18-24 1:11.39 6/1 1:11.48 2 17
32 PBM Green, Chip 55-59 1:11.55 6/8 NS 0
33 GOLD Paskal, Kirk 50-54 1:11.69 5/4 1:06.93 6 13
34 COOG Keen, John 55-59 1:13.85 5/5 1:16.44 4 15
35 NAUT Concepcion, Sean 25-29 1:17.28 5/3 1:27.86 4 15
36 UC14 Koontz, Jackson 45-49 1:17.30 5/6 1:14.96 4 15
37 NAUT Wolwark, Nickolas 18-24 1:17.75 5/2 1:18.08 3 16
38 GOLD Perry, Nicholas 35-39 1:17.94 5/7 1:16.54 4 15
39 PBM Beuttenmuller, David 65-69 1:18.00 5/1 1:19.88 1 20
40 UC14 Gebert, Michael 60-64 1:20.00 5/8 1:12.67 3 16
41 AWLM Jones, Matt 25-29 1:20.18 4/4 1:16.31 2 17
42 SCHH Germeraad, Gary 65-69 1:21.72 4/5 NS 0
43 GOLD Vila, Peter 25-29 1:21.74 4/3 1:21.91 3 16
44 TYSM Lee, Charles 75-79 1:22.00 4/6 1:23.18 2 17
45 YCFM Dorrego, Gabriel 40-44 1:23.48 4/2 1:22.76 3 16
46 PBM Taber, Mike 60-64 1:24.99 4/7 NS 0
47 HLJ Byron, John 60-64 1:25.00 4/1 1:30.81 4 15
48 GOLD Miyares, Andres 35-39 1:26.27 4/8 1:28.29 5 14
49 PBM Fisher, Alex 80-84 1:28.64 3/5 1:36.62 2 17
50 TBAM Knauss, Stephen 70-74 1:30.00 3/3 1:33.98 2 17
51 GOLD Dively, Michael 80-84 1:34.04 3/6 1:38.24 3 16
52 FACT Rodenfels, Bill 75-79 1:34.38 3/2 1:37.91 3 16
53 SCHH Gordon, Pete 70-74 1:34.57 3/7 1:36.05 3 16
54 YCFM Kloppe, Lou 60-64 1:36.05 3/1 1:36.82 5 14
55 SCHH McFadden, Rick 65-69 1:40.00 3/8 1:32.11 2 17
56 GOLD Caro, Orlando 35-39 1:42.41 2/4 1:37.53 6 13
57 AWLM Reisert, David 18-24 1:45.00 2/5 1:49.02 4 15
58 GOLD Dager, Ricardo 30-34 1:50.70 2/3 NS 0
59 FACT Kung, Luke 80-84 1:58.08 2/6 2:10.12 4 15
60 YCFM Dionisi, Nicolas 35-39 1:58.83 2/2 2:20.11 7 12
61 FACT Cornell, John 90-94 2:00.00 2/7 2:33.53 1 20
62 GOLD Montero, Ramon 30-34 2:01.32 2/1 NS 0
63 T2NM Stollmeyer, Michael 80-84 2:08.00 2/8 NS 0
64 YCFM Deutch, Steven 45-49 2:19.67 1/4 2:12.48 5 14
65 UC14 Haddad, Keith 40-44 2:20.67 1/5 NS 0
66 SHARK Mitchell, Jack 80-84 2:40.88 1/3 2:45.04 5 14
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home