2019 Rowdy Gaines Masters Classic

Psych Sheet

Next Event >>>

Event 101 Mixed 800 M Free

52 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Rank Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1 NCMS Rubacky, Mark 50-54 9:45.30 5/4 9:48.88 1 20
2 MLAC Meade, Matthew 50-54 10:15.00 5/5 10:30.97 2 17
3 NCMS Sanchez, Greg 60-64 10:15.87 5/3 10:00.76 1 20
4 GAJA Stojanovska, Vesna 30-34 10:32.00 5/6 9:39.75 1 20
5 UC15 Jordan, Richard 65-69 10:40.00 NS NS 0
6 SHARK Valenza, Jordan 45-49 11:00.00 NS NS 0
7 SPM Texel, Paula 45-49 11:05.00 5/7 10:50.95 1 20
8 GOLD Devanney, Celia 60-64 11:35.00 5/1 12:03.75 1 20
9 SPM Davis, Kern 65-69 11:40.00 5/8 10:29.25 1 20
10 SPM Petersen, Charlotte 55-59 11:45.00 4/4 10:07.79 1 20
11 UC14 Tisdale, David 50-54 11:45.36 2/4 11:59.62 3 16
12 SPM Steinmann, Sharon 60-64 11:50.00 NS 0
13 COOG Keen, John 55-59 11:52.47 4/5 11:57.84 2 17
14 SPM Zabel, Michael 55-59 12:00.00 4/6 11:31.84 1 20
14 YCFM Lind, Celeste 60-64 12:00.00 NS NS 0
16 PBM Quiggin, David 75-79 12:25.00 NS NS 0
17 SFTL Armpriester, Ryan 30-34 12:26.39 4/2 12:07.52 2 17
18 PBM Craffey, Joan 65-69 12:30.00 4/7 12:26.56 1 20
19 GSMS Hoard, Sarah 25-29 12:33.45 4/1 12:41.10 1 20
20 SHARK Carson, June 70-74 13:12.75 NS NS 0
21 SPM Kupan, Cheryl 55-59 13:33.09 3/4 11:48.60 2 17
22 MELB Hoffman, Thomas 65-69 14:00.00 3/3 13:44.65 2 17
22 HLJ Byron, John 60-64 14:00.00 3/5 13:52.08 2 17
24 SFTL Cox, Raymond 40-44 14:09.09 3/6 13:43.61 2 17
25 GAJA Zeigler, John 70-74 14:19.99 3/2 15:31.66 2 17
26 PBM Taber, Mike 60-64 14:30.99 NS NS 0
27 SCHH Smith, Cynthia 65-69 14:51.80 3/1 DQ 0
28 SHARK Mitchell, Carol 70-74 14:53.17 3/8 15:06.07 1 20
29 NCMS Greene, Dana 50-54 14:54.83 NS NS 0
30 SCHH Taylor, Ginny 60-64 15:26.36 2/5 15:35.89 2 17
31 SCHH Gordon, Pete 70-74 15:30.00 2/3 15:31.02 1 20
32 SFTL Grady, Marci 60-64 15:38.86 NS NS 0
33 YCFM Dennis, Martha 65-69 15:40.00 2/6 14:48.53 2 17
34 SCHH Germeraad, Gary 65-69 15:43.83 NS NS 0
35 FACT Grossman, Gail 60-64 15:55.98 2/7 16:26.44 3 16
36 SFTL Volz, Kristin 45-49 16:05.88 2/1 15:38.62 2 17
37 NCMS Miller, Jamie 65-69 16:44.85 NS NS 2 0
38 T2NM Jebe, Margit 80-84 16:50.10 1/4 16:47.39 1 20
39 T2NM Stollmeyer, Michael 80-84 18:00.00 1/5 16:35.64 1 20
40 SPM Bogue, Sherri 55-59 18:29.62 1/3 18:35.62 3 16
41 FACT Henderson, Martha 80-84 18:40.64 1/6 19:23.09 2 17
42 FACT Campbell, Joan 85-89 21:19.49 1/2 21:08.64 1 20
43 SHARK Miller, Jan 75-79 21:29.14 1/7 20:15.99 1 20
44 SHARK Mitchell, Jack 80-84 21:47.34 1/1 25:45.24 2 17
45 GAJA Haase, Judith 75-79 24:00.00 1/8 25:46.68 2 17
46 AG Barbero, Matias 30-34 NT 4/8 11:25.44 1 20
46 GOLD Vila, Peter 25-29 NT 2/8 12:34.87 1 20
46 UC14 Haddad, Keith 40-44 NT 3/7 13:18.86 1 20
46 NAUT Grant, Gina 18-24 NT 4/3 15:03.54 1 20
46 HCTY Friddle, Taylor 30-34 NT 2/2 15:20.95 2 17
46 GAJA Hamilton, Rebecca 65-69 NT 5/2 34:42.50 3 16
46 MWA Garcia, Tania 40-44 NT NS NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
DQ Disqualified
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home