SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Dixie Zone 2019 LCM Championships

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 25 Mixed 200 M Free

81 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Rank Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1 UC55 Iovanovich, Igor 30-34 2:00.20 10/4 2:02.41 1 9
2 PALM Rieder, David 25-29 2:06.99 10/5 2:12.27 1 9
3 NCMS Andersen, Morten 45-49 2:12.58 10/3 2:13.68 1 9
4 GS Secoy, James 45-49 2:15.00 10/6 2:24.03 2 7
5 GS Geiger, Oliver 25-29 2:16.00 10/2 NS 0
6 GS Kothe, Mark 50-54 2:17.20 10/7 NS 0
7 NCMS Walter, Joseph 45-49 2:18.94 10/1 NS 0
8 PALM Cook, Andy 55-59 2:20.00 9/4 2:15.69 1 9
8 NCMS Moran, Marty 50-54 2:20.00 10/8 NS 0
10 NCMS Denison, Paul 60-64 2:20.35 9/5 NS 0
11 NCMS Gendzel, Leonardo 40-44 2:22.26 9/3 2:18.97 1 9
12 NCMS Moore, John 55-59 2:23.16 9/6 NS 0
13 PALM Bruce, Stacey 45-49 2:24.01 9/2 2:23.06 1 9
14 NCMS Havens, Kurt 35-39 2:24.79 9/7 NS 0
15 PALM Ekman, Evan 55-59 2:25.00 9/1 3:21.63 2 7
16 PALM Elias, Maria 55-59 2:25.40 9/8 2:29.66 1 9
17 PALM LeMoine, Benjamin 35-39 2:26.70 8/4 2:20.32 1 9
18 PALM Moro, Erin 40-44 2:26.98 8/5 2:32.69 1 9
19 GAJA Hurst, Kim 50-54 2:29.71 8/3 2:32.97 1 9
20 NCMS Vazquez, Maria 50-54 2:31.82 8/6 NS 0
21 NCMS Dore, Mary 55-59 2:32.50 8/2 NS 0
22 GS Moore, Carolyn 55-59 2:32.84 8/7 2:49.31 3 6
23 AWJ Countryman, Marianne 55-59 2:32.99 8/1 2:33.66 2 7
24 UC55 Donahue, Meghan 30-34 2:33.50 8/8 2:53.75 2 7
25 GAJA Chinn, Sarah 35-39 2:35.00 7/4 2:35.84 1 9
26 LOCO Johnson, Tanner 18-24 2:36.10 7/5 NS 0
27 PALM Gardner, Mary (Maggie) 25-29 2:37.00 7/3 2:42.36 1 9
28 GS Carpenter, Michelle 40-44 2:37.55 7/6 2:52.90 3 6
29 PALM Wilson, Jamie 50-54 2:39.41 7/2 2:44.96 2 7
30 PALM Betenbaugh, David 40-44 2:40.00 7/1 2:31.34 2 7
30 PALM Holland, Anna 35-39 2:40.00 7/8 2:37.77 2 7
30 GS Ewell, William 65-69 2:40.00 7/7 2:50.76 1 9
30 UC21 Tonelli, Marlena 30-34 2:40.00 6/4 NS 0
34 PALM Shaw, Brenda 50-54 2:42.98 6/5 2:53.24 3 6
35 WCYGF Minchew, Lauren 30-34 2:43.48 6/3 2:36.56 1 9
36 NCMS Dunn, Sara 45-49 2:45.00 6/2 2:46.76 2 7
36 PALM Zazella, Jamie 40-44 2:45.00 6/6 2:47.95 2 7
38 GSMS Weber, Gregory 65-69 2:45.93 6/7 NS 0
39 PALM Northrop, Bill 60-64 2:46.39 6/1 2:55.78 1 9
40 GS Schneidet, Sebastian 35-39 2:55.01 6/8 3:20.23 2 7
41 PALM Beeman, Alexander 30-34 2:58.59 5/4 3:05.40 2 7
42 WCYGF Rogers, Mark 50-54 3:00.00 5/5 2:55.19 1 9
43 LOCO Yates, Kevin 70-74 3:05.00 5/3 3:05.70 1 9
44 GS Hebel, Janice 60-64 3:06.31 5/6 3:03.10 2 7
45 NCMS Pillmore, Bill 70-74 3:07.00 5/2 3:06.86 2 7
46 GS Quinn, Cheryl 55-59 3:07.22 5/7 3:00.90 4 5
47 UC55 Lance, Robert 60-64 3:09.00 5/1 3:10.63 2 7
48 GS Wrenn, Rachel 25-29 3:10.50 NS 0
49 PALM Fetchen, Courtney 18-24 3:15.00 5/8 2:55.14 1 9
49 GAJA Delair, Stan 70-74 3:15.00 4/4 3:27.83 3 6
51 SCHH Germeraad, Gary 65-69 3:17.00 4/5 3:30.21 2 7
52 NCMS Gratsou-Zodl, Violetta 45-49 3:19.07 4/3 3:26.08 4 5
53 PALM Seif, Gretchen 45-49 3:24.47 4/6 3:25.68 3 6
54 SCHH Smith, Cynthia 65-69 3:27.08 4/2 NS 0
55 NCMS Greene, Dana 50-54 3:27.14 4/7 NS 0
56 NCMS Alton, Dale 60-64 3:30.00 4/1 2:58.15 1 9
56 SCHH McFadden, Rick 65-69 3:30.00 4/8 3:38.87 3 6
58 SCHH Gordon, Pete 70-74 3:32.73 3/4 3:39.98 4 5
59 SCHH Taylor, Ginny 60-64 3:40.00 3/5 3:44.73 3 6
60 GS Barber, Barbara 65-69 3:44.40 3/3 3:47.74 1 9
61 AWLM Beem, David 18-24 3:49.36 3/6 3:31.16 3 6
62 LOCO Miller, David 75-79 3:50.00 3/2 3:41.09 1 9
63 SCHH Walsh, Debra 65-69 3:51.46 3/7 NS 0
64 GS Robertson, William 80-84 3:54.00 3/1 NS 0
65 NASH Kendrick, Anne 65-69 3:55.00 3/8 3:58.48 2 7
66 GAJA Chuven, Herb 80-84 3:58.04 2/4 NS 0
67 PALM Fetchen, Paige 18-24 4:00.00 2/5 3:11.97 2 7
68 LOCO Johnson, Briana 50-54 4:08.94 2/3 NS 0
69 GS St. Amant, Monte 45-49 4:16.15 2/6 4:06.96 4 5
70 GAJA Newell, Sally 80-84 4:24.71 2/2 4:22.89 1 9
71 NCMS Miller, Jamie 65-69 4:31.52 2/7 4:22.49 4 5
72 GS Knowles, Kristin 40-44 4:33.00 2/1 4:43.69 4 5
73 LOCO Thomas, Wallace 70-74 4:44.38 2/8 5:37.55 5 4
74 SCHH Stewart, Joanne 80-84 4:47.79 1/4 5:28.35 2 7
75 GAJA Stolz, Irwin 90-94 5:10.00 1/5 5:02.14 1 9
76 LOCO Ackerman, Louis 80-84 5:15.03 1/3 6:25.75 1 9
77 UC45 Brock, Thompson 45-49 5:30.30 1/6 4:00.05 3 6
78 GAJA Haase, Judith 75-79 5:53.50 1/2 6:31.45 1 9
79 GS Merriwether, Kim 45-49 NT 1/8 3:28.77 5 4
79 GS Villa, Jose 50-54 NT 1/1 5:05.70 2 7
79 GS DeMere, Susan 60-64 NT 1/7 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home