SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

Dixie Zone 2019 LCM Championships

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 11 Mixed 100 M Free

104 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Rank Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1 UC55 Iovanovich, Igor 30-34 53.21 13/4 54.01 1 9
2 GS Cuadros, Lucas 18-24 54.00 13/5 NS 0
3 PALM Rieder, David 25-29 56.98 13/3 1:01.09 1 9
4 NCMS Lee, Lawrence 50-54 58.70 NS 0
5 GS Kothe, Mark 50-54 58.90 13/6 1:00.19 2 7
6 PALM Ekman, Evan 55-59 59.80 13/2 NS 0
7 UC55 Charcalla, Randy 40-44 1:00.36 13/7 1:01.59 1 9
8 GS Seifried, William 18-24 1:00.50 13/1 1:04.10 1 9
9 GS Secoy, James 45-49 1:01.00 13/8 1:05.03 1 9
10 NCMS Havens, Kurt 35-39 1:01.56 12/4 1:02.26 4 5
11 PALM LeMoine, Benjamin 35-39 1:01.75 12/5 1:01.86 2 7
12 NCMS Goldstein, Lloyd 18-24 1:02.00 NS 0
13 AWJ Lotan, Eran 45-49 1:02.27 12/3 1:05.98 3 6
14 NCMS Gendzel, Leonardo 40-44 1:02.52 12/6 1:02.08 2 7
15 NCMS Denison, Paul 60-64 1:02.95 12/2 NS 0
16 PALM Cook, Andy 55-59 1:03.00 12/7 1:01.79 1 9
17 PALM Thaler, Daniel 30-34 1:03.25 12/1 1:06.80 3 6
18 NCMS Moran, Marty 50-54 1:04.00 12/8 1:03.50 3 6
19 GS Decker, John 45-49 1:04.15 11/4 1:05.56 2 7
20 PALM Moro, Erin 40-44 1:04.52 11/5 1:06.88 1 9
21 NCMS Moore, John 55-59 1:04.80 11/3 NS 0
22 NCMS Hall, Seth 35-39 1:05.00 11/6 1:02.04 3 6
22 PALM Dyer, Andy 60-64 1:05.00 11/2 1:03.18 1 9
24 GS Kane, Robert 30-34 1:05.66 11/7 1:04.32 2 7
25 PALM Shake, Joe 60-64 1:05.84 11/1 1:09.56 2 7
26 NCMS Uhl, Alicia 40-44 1:06.98 11/8 NS 0
27 PALM Bruce, Stacey 45-49 1:07.02 10/4 1:06.27 1 9
28 GS Dietrich, Jeff 25-29 1:08.00 10/5 1:06.33 2 7
28 NCMS Robling, Steve 45-49 1:08.00 10/3 NS 0
30 PALM Zazella, Jamie 40-44 1:09.00 10/6 1:08.65 2 7
31 NCMS Dore, Mary 55-59 1:09.39 10/2 NS 0
32 GS Read, Jack 50-54 1:10.00 10/7 1:09.87 4 5
32 GS Moore, Carolyn 55-59 1:10.00 10/1 1:15.03 2 7
34 GSMS Weber, Gregory 65-69 1:10.28 10/8 1:16.10 1 9
35 GAJA Hurst, Kim 50-54 1:10.42 9/4 1:11.81 1 9
36 NCMS Dunn, Sara 45-49 1:10.85 9/5 1:13.06 2 7
37 WCYGF Minchew, Lauren 30-34 1:12.00 9/3 1:11.35 1 9
37 VMST Kellinger, Jenny 55-59 1:12.00 9/6 1:15.62 3 6
39 PALM Shaw, Brenda 50-54 1:12.85 9/2 1:17.42 3 6
40 PALM Northrop, Bill 60-64 1:14.14 9/7 1:16.07 3 6
41 UC55 Iovanovich, Courtney 30-34 1:15.00 9/8 1:19.95 2 7
41 UC21 Tonelli, Marlena 30-34 1:15.00 8/4 NS 0
41 NCMS Vestal, Neal 65-69 1:15.00 9/1 NS 0
44 PALM Beardmore, Roger 65-69 1:16.39 8/5 1:19.36 2 7
45 GS Smith, Nicole 35-39 1:16.55 8/3 1:18.49 1 9
46 NCMS Vazquez, Maria 50-54 1:17.00 8/6 NS 0
47 AWJ Rossi, Leann 50-54 1:17.39 8/2 1:17.67 4 5
48 PALM De Herder, Elizabeth 60-64 1:19.57 8/7 NS 0
49 PALM Fetchen, Courtney 18-24 1:20.00 8/1 1:18.09 1 9
50 PALM Hallman-Kenner, Cathy 50-54 1:21.17 8/8 1:13.39 2 7
51 GS Quinn, Cheryl 55-59 1:22.14 7/4 1:20.96 4 5
52 UC55 Lance, Robert 60-64 1:23.00 7/5 1:25.22 4 5
53 GS Hebel, Janice 60-64 1:23.02 7/3 1:26.21 2 7
54 LOCO Yates, Kevin 70-74 1:24.00 7/6 1:23.41 1 9
55 SCHH Germeraad, Gary 65-69 1:24.90 7/2 1:24.32 3 6
56 PALM Kasperski, Katriel 18-24 1:24.99 7/7 1:20.58 2 7
57 LOCO Korsedal, Susan 65-69 1:25.15 7/1 1:29.27 1 9
58 UC13 Smith, Jen 40-44 1:26.27 7/8 1:31.98 4 5
59 GS Williams, Kim 40-44 1:27.31 NS 0
60 SCHH Smith, Cynthia 65-69 1:27.80 6/4 1:36.32 2 7
61 PALM Beeman, Alexander 30-34 1:28.04 6/5 1:28.32 4 5
62 PALM Sidletsky, Marlis 40-44 1:28.18 6/3 1:30.04 3 6
63 WCYGF Rogers, Mark 50-54 1:30.00 6/6 1:24.37 5 4
64 NCMS Greene, Dana 50-54 1:30.92 6/2 NS 0
65 NCMS Gratsou-Zodl, Violetta 45-49 1:31.76 6/7 1:35.27 4 5
66 AWLM Beem, David 18-24 1:33.37 6/1 1:35.52 3 6
67 SCHH Gordon, Pete 70-74 1:34.02 6/8 1:38.73 2 7
68 PALM Seif, Gretchen 45-49 1:35.54 5/4 1:33.86 3 6
69 LOCO Miller, David 75-79 1:38.00 5/5 1:30.98 1 9
70 LOCO Johnson, Clyde (Butch) 55-59 1:38.07 5/3 NS 0
71 PALM Northrop, Lisabeth 60-64 1:39.52 5/6 1:36.02 3 6
72 SCHH Taylor, Ginny 60-64 1:40.00 5/2 1:38.61 4 5
73 GS Bleasdale, Donald 55-59 1:40.49 5/7 1:42.11 2 7
74 GS Barber, Barbara 65-69 1:41.68 5/1 1:45.35 3 6
75 GS Robertson, William 80-84 1:44.00 5/8 1:53.11 1 9
76 NCMS Miller, Jamie 65-69 1:44.40 4/4 1:50.76 5 4
77 SCHH McFadden, Rick 65-69 1:45.00 4/5 1:34.58 4 5
78 GAJA Chuven, Herb 80-84 1:45.51 4/3 NS 0
79 1693 Bricken, Susan 75-79 1:46.00 NS 0
80 NASH Kendrick, Anne 65-69 1:50.02 4/6 1:50.52 4 5
81 GAJA Woods, Albert 90-94 1:50.42 4/2 2:25.35 1 9
82 AMS Roark, Frances 70-74 1:51.53 4/7 1:53.41 1 9
83 GS Byer, Allan 65-69 1:57.64 4/1 NS 0
84 LOCO Johnson, Briana 50-54 1:57.76 4/8 NS 0
85 GS Knowles, Kristin 40-44 2:00.00 3/4 2:14.78 5 4
86 GS Elliott, Kacky 80-84 2:00.42 3/5 2:06.16 2 7
87 LOCO Thomas, Wallace 70-74 2:01.17 3/3 2:16.52 3 6
88 GAJA Newell, Sally 80-84 2:05.51 3/6 2:01.70 1 9
89 LOCO Ackerman, Louis 80-84 2:08.96 3/2 2:28.60 2 7
90 UC45 Brock, Thompson 45-49 2:15.00 3/8 1:49.46 4 5
90 GS Durovchic, Fran 65-69 2:15.00 3/1 2:10.46 5 4
90 GAJA Stolz, Irwin 90-94 2:15.00 3/7 2:27.29 2 7
93 SCHH Stewart, Joanne 80-84 2:16.48 2/4 2:33.52 3 6
94 GS Stuck, William 60-64 2:30.00 2/5 1:45.39 5 4
95 GAJA Haase, Judith 75-79 2:31.71 2/3 2:59.64 1 9
96 SCHH Bender-Klein, Susan 70-74 2:45.00 2/6 2:11.13 2 7
97 1776 Hiltabiddle, Steve 50-54 3:00.00 2/2 58.44 1 9
98 UC45 Snyder, Dan 35-39 NT 1/4 59.44 1 9
98 PALM Elias, Maria 55-59 NT 10/2 1:10.80 1 9
98 NCMS Boyce, Logan 18-24 NT 1/3 1:11.17 2 7
98 NCMS Jackson, Lindsey 25-29 NT 1/5 1:17.43 1 9
98 NCMS Alton, Dale 60-64 NT 2/7 1:20.20 1 9
98 GS Villa, Jose 50-54 NT 2/1 2:29.11 6 3
98 GS Schuman, Julia 35-39 NT 2/8 NS 0
Key
NS No Swim (or No Show)
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home