ILMSA Short Course State Championships 2019

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 25 Men 400 Y IM

46 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NWSC Carpenter, Harry 4:38.00 5/3 4:46.73 1 11
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CENT Davis, Joshua 4:45.00 5/9 4:35.59 1 11
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LSPS Van Huis, Alex 4:30.55 5/4 4:30.41 1 11
CHSM Perkey, Dan 4:44.44 5/2 4:45.88 2 9
CHSM Misch, Daniel 5:22.97 4/7 5:54.64 3 8
CHSM Cowen, Michael 6:00.00 3/5 6:32.92 5 6
SWED Hanzalik, Adam 6:00.14 3/4 6:18.00 4 7
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ELG Sur, Thomas 4:24.27 5/6 4:22.19 1 11
SWED Johnson, Andrew 6:25.00 3/1 6:49.65 3 8
CHSM Lavender, Lemikas 7:30.09 2/9 6:37.56 2 9
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ELG Culver, Benjamin 4:20.00 5/5 4:20.84 1 11
LIB Myhre, Adam 5:09.62 5/10 5:20.89 2 9
EVM Corr, David 5:15.00 NS 0
SWED Sutton, Grant 5:23.96 4/3 5:37.52 3 8
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PALA Keller, Matt 4:42.00 5/8 4:42.92 1 11
LSPS Morrison, John 5:15.87 4/5 5:08.00 2 9
CHSM Lizano, Antonio 5:34.94 4/8 5:31.77 3 8
SWED Holck, Andy 5:45.00 4/9 5:33.85 4 7
WMAC Conley, Scotty 6:00.00 3/6 NS 0
CHSM Misener, Jim 6:19.50 3/3 NS 0
CHSM Myers, Fred 6:30.00 2/5 NS 0
ELG Tratt, Kerric 8:55.88 1/4 9:47.96 5 6
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FF Tuchler, Jim 4:31.30 5/7 NS 0
SWED Cordero, Billy 5:20.00 4/4 5:07.33 1 11
JBT Collet, John 6:22.04 3/2 6:35.65 3 8
SWED Jillson, Robert 6:38.07 2/6 6:23.11 2 9
ELG Marsh, Edward 7:16.15 2/8 7:36.47 4 7
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWED Sullivan, James 5:40.30 4/2 5:17.85 1 11
LSPS Francis, Lee 5:50.41 NS 0
FF Maser, Jörg 6:05.00 3/7 5:46.89 2 9
ELG Schark, Mark 6:24.32 3/9 6:44.77 3 8
JBT Jennings, Todd 7:00.00 2/7 6:52.77 4 7
ELG Woerner, Bruce 7:22.97 2/2 7:59.71 6 5
ELG Caffero, Louie 7:50.00 2/1 7:21.58 5 6
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
FF Seibt, Andreas 5:00.00 5/1 5:19.66 1 11
ELG Ursu, Andrei 5:55.00 4/10 5:56.37 2 9
BAM Shekleton, Tim 6:30.00 3/10 6:23.93 3 8
ELG Gordon, Steven 8:15.00 1/5 8:19.10 4 7
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
EVM Dodson, Phil 5:17.50 4/6 5:28.87 1 11
CMSC Blumenthal, Jeffrey 5:45.05 4/1 5:54.05 2 9
CHSM Patronsky, Ross 6:20.00 3/8 6:21.68 3 8
PALA Guilfoil, Scott 6:41.62 2/4 6:56.15 4 7
SWED Inch, Les 8:00.00 2/10 8:19.92 5 6
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ELG Osborne, Oz 7:14.21 2/3 7:37.79 1 11
CHSM Schein, Howard 8:02.02 NS 0
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CHSM Casebolt, Dave 8:50.00 1/6 NS 0
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home