2019 COMSA Masters Short Course Championships ( Fri, Mar 29, 2019 - Sun, Mar 31, 2019 )

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 47 Men 100 Y IM

91 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
DU Vallee, Noah 1:00.00
DU Renard, Emeric 1:01.00
GREEN Anderson, Tyler 1:06.50
FMST Porras, Felipe 1:06.95
FMST Bunevich, Garrett 1:10.00
THOR Hoyt, Gunnar 1:10.00
FMST Stier, Jacob 1:20.50
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
UC32 Schmuhl, Stephen 56.20
AMSC Ruggles, Brian 59.00
DU Donovan, Patrick 1:01.43
BAM Harris, William 1:02.00
FMST Ballard, Jeffrey 1:10.00
AMSC Fulcomer, Vance 1:10.00
PCAT Pham, Minh Triet 1:25.00
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
LMS Gimlin, Matt 1:01.00
GREEN Robbins, Arion 1:03.35
GREEN Fahey, Sean 1:05.79
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
PPMS Trinidad, Reuben 57.25
DU Lang, Elliot 1:00.32
GREEN Batchelder, John 1:04.11
THOR Bergford, Brian 1:08.00
GREEN Anderson, Brad 1:15.00
CAC Nelson, Mark 2:00.02
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
DU O'Sullivan, Chris 55.00
GREEN Nichols, Topher 59.99
UC32 Sottile, Domenico 1:01.09
GREEN Miller, James 1:03.50
FAST Krum, Eric 1:05.97
UC32 Woods, Tadd 1:07.28
DU Rahn, Clay 1:10.00
PPMS Newbrough, Nathan 1:17.31
PTT Chester, Justin 1:26.11
UC32 Loose, Matt 1:26.60
AMSC Despain, Matthew 1:45.00
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
GREEN Garland, Robert 58.84
PPMS Felix, Larry 1:00.00
CMS Torres, Mark 1:00.50
CMS Edwards, Dan 1:01.00
CAC Hultgren, Edward 1:08.37
AMSC Holmes, Todd 1:10.00
FMST Murphy, Seth 1:10.00
SOPRI Ogilby, Kayo 1:10.00
BG White, Brad 1:10.12
AMSC Pazmino, Jorge 1:12.00
UC32 Prutsman, Patrick 1:12.27
THOR Aten, Ken 1:13.00
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
PPMS Webber, James 57.83
CRZ8 Jimenez, Ignacio 1:00.00
FMST Wachendorf, Mark 1:00.94
UNAT Barringer, Rob 1:01.49
SOPRI Nixon, William Stewart 1:05.00
DU Wise, Mike 1:08.50
THOR Hoyt, Brian 1:10.01
BAM Pins, Michael 1:12.98
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
LMS Coveney, Christopher 1:00.18
GREEN Mann, Jonathan 1:04.50
GREEN Anderson, Kirk 1:05.00
GREEN Kahl, Steven 1:06.21
BRKM Hugo, John 1:08.00
GREEN Vitcenda, Eric 1:10.55
CRZ8 Melanson, Edward 1:10.84
UC32 Hugo, Charles 1:11.76
FMST Bunevich, Steven 1:12.55
BG Leo, Mark 1:17.68
BAM Brent, Steve 1:20.00
BG Huggins, David 1:20.73
BG Reetz, Eric 1:29.09
BG Ramirez, Alfonso 1:29.46
BG Kelly, John 1:33.00
DU Le Vasseur, Andrew 1:35.67
BG O'Keeffe, John 1:40.00
BG Cattles, Steven 2:59.00
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
CAC Nolte, Christopher 1:10.75
BG Hess, Richard 1:12.00
SOPRI Morrison, Jeffrey 1:17.28
FMST David, Brad 1:18.00
UC32 Hice, Randy 1:30.00
GREEN Erzinger, Martin 1:37.22
GREEN Cramer, Scott 1:45.00
GREEN Miller, David 2:02.00
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
FAST Stanback, John 1:09.00
JAM Feely, Kevin 1:21.04
SS Hughes, John 1:22.00
CCA Levy, Michael 1:30.00
BG Linn, Michael 4:20.30
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
GREEN Burson, William 1:30.00
FMST Kalstrom, Reynold 1:48.00
CCA Zaparanick, Robert 1:56.00
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
SOPRI Ogilby, Chuck 1:19.22
JAM McDanal, Steven 1:46.00
CMS Tobin, John 1:49.00
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home