2019 PNA and PNW Zones Championship Meet

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 14 Mixed 50 Y Fly

91 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
WWUS Simurdak, Hannah 29.00 10/8 28.86 1 9
WWUS Amans, Maddie 30.00 8/6 30.65 3 6
WWUS Caulfield, Miranda 31.66 6/3 32.40 4 5
WWUS Deardorff, Emily 31.79 6/2 30.47 2 7
WWUS Woodruff, Morgan 38.04 3/8 34.48 5 4
Age Group 18-24 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
HMST Scheck, Joshua 24.64 12/5 25.07 3 6
UC36 Schedin, Jonah 24.74 12/3 24.88 2 7
UC36 Watts, Daniel 25.00 12/6 24.54 1 9
WWUS Nixon, Blake 29.00 9/5 30.43 5 4
WWUS Madril, Avery 29.54 9/2 28.20 4 5
Age Group 25-29 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Martin, Rachel 28.32 10/2 28.37 2 7
SEAS Davis, Meredith 29.00 10/1 28.20 1 9
UC36 Notari, Melanie 30.00 8/4 29.41 3 6
BWAQ Chan, Chelsea 31.11 7/7 31.79 4 5
Age Group 25-29 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Liedtke, Matthew 27.00 11/4 26.95 1 9
PSM Contreras Sandoval, Isaac 30.00 8/7 27.70 2 7
YPKC Plotnikov, Pavel 32.36 5/7 33.13 3 6
Age Group 30-34 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Kamat, Julie 27.68 11/7 27.47 1 9
PSM Calvo, Morena 29.73 9/7 31.02 3 6
MIR Russell, Christine 33.00 5/8 30.04 2 7
Age Group 30-34 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SAM Petersen, Erik 25.14 12/2 24.96 1 9
UC35 Kim, Matthew 26.06 12/7 26.33 3 6
ORCA McCaleb, David 28.00 10/4 26.82 4 5
HMST Dunn, Benjamin 30.00 8/3 26.02 2 7
Age Group 35-39 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TWIM McPeak, Erin 31.02 7/6 NS 0
NEO Hass, Katie 31.43 7/1 31.56 1 9
Age Group 35-39 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
HMST O'Hern, David 32.00 6/1 31.15 1 9
Age Group 40-44 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Skinner, Sonja 27.69 11/1 27.86 1 9
TWIM Lickwala, Holly 32.17 5/5 30.52 2 7
NEO Clark, Katherine 39.99 2/6 40.56 4 5
BWAQ Verbeurgt, Little 50.00 1/4 36.78 3 6
Age Group 40-44 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC36 Farrell, Andrew 26.50 12/8 25.96 1 9
OREG Adams, James 27.70 11/8 28.16 4 5
LWM Yamamoto, Jin 28.01 10/3 27.99 2 7
ORCA Chuang, Mason 30.00 8/2 28.05 3 6
Age Group 45-49 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Mcclafferty, Christine 28.05 10/6 28.00 1 9
BAM Reimer, Shelley 31.07 7/2 31.55 2 7
BAM Cyger, Erin 32.22 5/3 32.12 3 6
SAM Polidori, Wendy 33.00 4/4 32.26 5 4
NOVA Lauzon, Chantal 34.23 4/5 32.13 4 5
BWAQ Holt, Megan 37.05 3/2 37.83 6 3
SARC Cortani, Andrea 38.54 2/5 38.79 7 2
Age Group 45-49 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC36 Desancic, Boris 28.00 10/5 27.01 1 9
TACM Castle, Matt 29.10 9/3 28.57 2 7
YPKC Hagedorn, Chad 30.00 9/8 29.29 3 6
LWM Van Pelt, Darren 31.79 6/6 31.84 4 5
YPKC Fowler, Ethan 35.51 4/1 34.47 5 4
Age Group 50-54 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
STAN Smith, Jody 31.44 7/8 30.57 1 9
SAM Marsh-Limm, Margo 36.00 3/3 35.34 2 7
Age Group 50-54 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Smith, Bryan 27.05 11/5 27.20 2 7
LWM Porter, Michael 27.20 11/3 27.24 3 6
TWIM Alsberg, Maoz 28.50 10/7 27.11 1 9
LWM Martin, Rob 29.00 9/4 29.91 5 4
BAM Goessman, J 32.00 6/8 28.70 4 5
BAM Kirchhofer, Karl 32.00 6/7 31.70 6 3
OREG Donahue, Matthew 34.53 4/3 34.09 7 2
TACM Ellis, Kenneth 38.12 2/4 34.60 8 1
Age Group 55-59 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Jenkins, Valerie 30.89 7/4 30.67 2 7
OREG Delmage, Arlene 30.99 7/5 29.10 1 9
Age Group 55-59 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SWYM Hering, Brad 24.52 12/4 25.75 1 9
NEO Glezen, Paul 27.55 11/2 27.40 2 7
TWIM Moore, Robert 29.34 9/6 29.02 4 5
OREG Howell, Richard 30.00 9/1 NS 0
LWM Cermak, Gerald 30.02 8/1 28.97 3 6
BAM Powell, Robert 36.00 3/5 NS 0
TACM Stevens, Thomas 54.53 1/3 54.53 5 4
Age Group 60-64 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BWAQ Fullen, Warren 30.80 8/8 30.14 1 9
BAM Webber, Paul 31.00 7/3 30.95 3 6
SARC Keller, John 32.02 5/4 31.43 4 5
TWIM Neuhaus, Scott 32.23 5/6 34.32 5 4
SARC Harris, Robert 32.30 5/2 30.36 2 7
TWIM Fritschen, Tom 35.00 4/7 NS 0
BWAQ Moore, Hugh 36.00 3/4 35.91 6 3
BAM Boleda, Orlando 42.00 2/7 40.52 7 2
Age Group 65-69 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
LWM Davis, Charlotte 31.50 6/5 30.95 1 9
PSM Glassman, Debbie 36.00 4/8 36.17 2 7
OREG Royle, Mary Anne 42.66 2/1 44.36 3 6
Age Group 65-69 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC30 Hedrick, Trip 26.26 12/1 25.68 1 9
LWM Colella, Rick 27.50 11/6 27.00 2 7
OREG Brockbank, Doug 30.00 8/5 30.11 4 5
OREG Tennant, Mike 31.50 6/4 29.80 3 6
OREG Philbrick, Larry 32.40 5/1 NS 0
SWYM Gillespie, Tom 34.88 4/6 35.34 5 4
Age Group 70-74 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BAM Carruthers, Kate 39.00 2/3 41.66 3 6
BAM Welch, Sarah 40.52 2/2 41.39 2 7
OREG Gettling, Janet 45.14 2/8 39.83 1 9
Age Group 70-74 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BAM Voegtlen, Barney 35.00 4/2 39.91 3 6
SWYM Fogg, Stephen 36.74 3/6 37.53 2 7
BAM Stafford, Rick 37.66 3/1 36.16 1 9
PSM Smith, William 50.92 1/5 51.34 4 5
Age Group 75-79 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
YPKC Pilger, Robert 37.60 3/7 30.53 1 9
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home