SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs | Reports

2019 U.S. Masters Swimming Spring National Championship

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 103 Mixed 1000 Y Free

329 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
GAJA Sibilia, Maddie 11:10.69 28/4 11:08.26 1 11
SDSM Holay, Maya 12:40.59 18/2 12:19.15 2 9
MICH Tirakian, Yvonne 13:36.81 13/8 15:42.59 4 7
PSM Caulfield, Miranda 14:53.14 8/6 15:31.11 3 8
Age Group 18-24 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SFTL Rosenbaum, Ryan 10:30.00 31/3 9:48.95 1 11
USU Howell, Jayden 10:50.00 30/1 10:57.04 2 9
OREG Wiggins, Baylor 11:08.13 29/1 11:17.30 3 8
NAM Birnbrich, Luke 11:30.00 26/6 11:20.48 5 6
NEM Weis, Jason 11:36.47 25/4 11:18.18 4 7
SPP Galvez, Anthony 12:32.09 19/4 12:13.46 6 5
Age Group 25-29 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TOC Arnold, Allison 10:50.00 30/8 10:36.83 2 9
TOC Pedote, Elyssa 11:30.00 26/4 11:21.80 4 7
WMAC Hojan-Clark, Kelsey 11:40.00 25/8 10:25.84 1 11
ASC Balz, Marielle 11:40.00 25/2 11:11.06 3 8
TOC Wilde, Courtney 11:40.00 25/9 11:52.89 6 5
GS Heatley, Stephanie 11:42.25 24/6 11:43.23 5 6
AKMS Iverson, Jordan 12:00.00 22/2 12:05.48 7 4
ASC MacQueen, Jessica 12:34.37 19/8 13:37.89 10 1
SFTL Singleton, Amanda 12:40.19 18/8 13:13.99 9 2
UC48 Fergusson, Maggie 12:50.00 17/8 12:57.86 8 3
AKMS Miller, Kristina 15:00.18 8/7 14:18.81 11 0
Age Group 25-29 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Sarikas, John 10:10.10 32/4 9:54.69 1 11
NAM Birnbrich, Zachary 10:29.69 31/7 10:36.52 4 7
WH2O Stryker, Sam 10:30.90 31/2 10:24.30 2 9
FAST Losch, Nathan 11:04.05 29/9 10:33.46 3 8
SPM Stiles, David 11:14.77 28/8 10:41.31 5 6
GRA Daltorio, Robert 11:15.25 28/1 11:32.65 8 3
CONN Gerard, William 11:27.80 27/1 11:24.28 6 5
ROSE Whitehead, Christopher 11:31.12 26/8 11:27.77 7 4
Age Group 30-34 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMS Holman, Sara 10:54.03 29/4 11:13.74 1 11
CMS Holman, Mary 10:59.45 29/7 11:22.77 2 9
MAM McQuade, Stephanie 11:56.12 23/1 11:35.36 3 8
CHEL Sawicz, Kasia 12:21.19 20/2 12:17.34 4 7
ARIZ St. Sauveur, Katelyn 12:53.71 17/9 13:16.29 6 5
LVM Cuthbert, Catriona 12:55.10 16/6 13:10.55 5 6
ENSW Twist, Christina 13:06.06 15/6 13:18.27 7 4
WMAC Mankowski, Ashley 13:45.00 13/9 13:23.64 8 3
Age Group 30-34 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Kirkpatrick, Adrian 9:45.86 32/5 9:53.35 1 11
NCMS Heijnen, Michel 10:26.60 31/4 10:24.34 2 9
TOC Yntema, Douwe 11:00.00 29/8 10:56.98 3 8
WH2O Manning, James 11:11.26 28/7 12:17.66 5 6
PBM Wilson, Todd 11:52.03 23/4 12:10.63 4 7
LIB McDonnell, Michael 13:00.00 16/2 13:13.10 6 5
Age Group 35-39 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NASH Whitney, Ashley 11:00.00 29/2 10:51.07 1 11
PSCM Steele, Kirsten 11:30.00 26/7 11:28.79 2 9
NTXL Frees, Heather 11:46.36 24/2 11:41.28 3 8
NAM Flesner, Brooke 12:01.60 21/6 12:11.75 5 6
TOC Shipp, Rachel 12:30.00 19/6 12:02.81 4 7
IM Tan, Camille 13:11.77 15/4 13:08.79 7 4
ARIZ Inboden, Jen 13:25.36 13/6 12:58.76 6 5
SFTL Stutz, Kathleen 13:45.00 12/7 14:08.50 8 3
PBM Pearson, Quincy 13:57.19 11/6 15:43.84 10 1
LVM Turchin, Jennifer 14:30.00 10/9 14:37.77 9 2
Age Group 35-39 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CHEL Sabala, Michael 10:50.19 29/5 11:12.67 3 8
PALM Malik, Michael 10:51.34 29/6 10:59.65 2 9
DAM Roper, Matt 11:16.62 27/4 10:55.94 1 11
ROSE Durieux, Chad 11:24.59 27/2 11:49.10 7 4
WH2O Larson, Adam 11:28.10 26/5 11:21.94 4 7
MAM Dunlap, Ryan 11:30.04 26/3 11:36.33 5 6
ARIZ Wise, Steven 11:50.00 23/6 12:08.70 9 2
MOST Percival, Scott 11:55.00 23/8 11:58.69 8 3
MMAC Patience, Chris 12:00.00 NS NS 0
PBM Loder, Scott 12:01.92 21/4 11:43.64 6 5
CMS Nelson, Mark 15:30.15 7/1 13:55.97 10 1
Age Group 40-44 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NYAC Kelsey, Jane 11:10.87 NS NS 0
SAWS Lee, Kristi 11:20.00 27/3 11:29.46 1 11
NEM Downing, Jennifer 11:33.84 26/9 11:42.30 4 7
NEM Crusco, Kysa 11:36.29 25/6 11:32.93 2 9
ANCM Roddin, Julie 11:38.77 25/7 11:42.02 3 8
SPM Valle, Valerie 11:41.19 24/5 11:46.93 5 6
SFTL Congdon, Heather 11:45.00 24/7 11:47.38 6 5
CVMM Maidenberg, Eve 11:45.22 24/8 12:12.44 8 3
PALM Yocum, Kari 12:33.00 19/7 11:59.37 7 4
LVM Hodges, Lesley 12:40.19 18/3 13:04.66 9 2
CMS O'Connell, Fontaine 13:15.00 15/9 13:07.29 10 1
LVM Bowe, Pamela 13:20.19 14/9 15:29.31 13 0
IM Sandner, Kathleen 14:01.48 11/8 13:35.87 12 0
PAC Killiri, Melissa 14:30.00 10/2 13:16.62 11 0
ARIZ Beadle, Stacy 15:28.08 7/3 15:48.26 14 0
WMAC McCarty, Kara 17:33.73 4/6 17:18.54 15 0
Age Group 40-44 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMS Fleischmann, Brian 10:09.00 32/6 10:10.15 2 9
ARIZ Justice, R Sean 10:10.43 32/3 10:06.86 1 11
IM Secor, Don 10:18.21 32/2 10:12.01 3 8
SFTL Martinez, Juan 10:22.04 31/5 NS 0
ROSE Popko, David 10:25.22 31/6 11:01.67 9 2
WMAC Babcock, Andrew 10:40.00 31/1 10:24.65 4 7
ARIZ Friman, Doug 10:40.10 30/6 10:30.64 5 6
SHARK Albino, Jorge 10:44.41 30/4 10:49.76 6 5
TXLA Alley, David 10:50.00 30/9 10:51.19 7 4
OREG Miller, Matt 10:50.00 30/2 11:07.92 11 0
WH2O Sinel, Craig 11:15.20 28/9 10:57.13 8 3
OREG Adams, James 11:15.30 27/5 11:16.46 12 0
DAM Bolz, Brian 11:42.46 24/4 11:32.44 14 0
ARIZ Wallach, Ted 11:55.46 23/2 11:16.63 13 0
SBM Zahony, Gabriel 11:56.00 23/9 11:46.53 15 0
NASH Kemmerling, Steven 12:00.00 22/8 11:06.46 10 1
1693 Ahlgren, Kyle 13:49.50 12/8 13:10.89 16 0
WMAC Wilson, James 14:30.34 10/1 14:32.59 17 0
Age Group 45-49 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMS Wagner, Heather 11:52.94 23/3 11:05.66 1 11
SPM Texel, Paula 11:58.00 22/5 12:08.17 4 7
WIND Reiss, Natasha 12:06.00 21/8 12:18.57 6 5
GAJA Hurst, Kim 12:11.01 20/5 11:42.10 2 9
AWJ Hankins, Malena 12:17.36 20/3 12:17.54 5 6
PSM Pelham, Kathy 12:18.84 20/8 12:24.86 7 4
ASC Traudt, Tama 12:35.10 19/2 12:49.46 10 1
WCM Strong, Susan 12:44.51 18/9 12:01.04 3 8
CMS Skoff, Sara 12:59.99 16/3 12:40.56 8 3
FINM Wanner, Anne 13:13.33 NS NS 0
NAM Lemen, Sarah 13:15.00 15/8 12:48.14 9 2
IM Nagel, Lynne 13:15.00 15/7 13:00.49 11 0
ARIZ Meadow, Alison 13:20.00 14/7 13:13.65 12 0
CMS Orgill, Michelle 14:00.79 11/3 13:39.33 13 0
ROSE Khalil, Heidi 14:33.00 9/5 13:53.76 14 0
ROSE Doudikian-Scaff, Nayiri 14:50.41 9/9 15:24.25 16 0
NUTS Peroni, Diana 14:52.31 8/5 15:02.99 15 0
NASH Berry, Marie 16:57.84 5/4 17:17.19 18 0
ROSE Huang, Chi-Ying 17:12.58 5/2 16:57.00 17 0
SFTL Volz, Kristin 18:36.88 3/7 18:33.61 19 0
Age Group 45-49 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMS Garland, Robert 10:30.50 31/8 10:27.59 1 11
SNM Petrilla, Eric 11:15.01 28/2 11:22.05 3 8
SPM Herman, Eric 11:16.20 27/6 12:29.29 8 3
GRA Lucero, Michael 11:26.94 27/9 11:10.85 2 9
SDSM Ascher, Nathan 11:35.00 25/5 11:22.22 4 7
ROSE Passos, Andre 11:50.00 23/5 11:40.28 6 5
WIND Mcclung, Paton 11:59.81 22/3 11:44.58 7 4
OREG Tujo, Christian 12:08.75 NS NS 0
INDY Koch, Joe 12:10.01 21/2 11:27.07 5 6
SPP McPeak, Charles 12:45.94 17/6 NS 0
GTX Murphy, Timothy 13:40.00 13/2 13:07.50 9 2
Age Group 50-54 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
AWJ Countryman, Marianne 11:33.94 26/1 11:43.68 2 9
SPM Petersen, Charlotte 11:39.69 25/3 11:25.00 1 11
GAJA Rogan, Pam 11:44.27 NS NS 0
PSM Voivenel, Nathalie 11:45.00 24/3 12:06.60 4 7
ARIZ Duffield, Carolyn 12:25.27 20/1 11:55.73 3 8
LVM Jauch, Kari 12:39.95 18/6 12:17.69 5 6
WMAC May, Jennifer 12:46.45 17/4 12:47.64 6 5
CMS Vanderpoel, Nicole 13:00.30 16/1 12:47.74 7 4
MOVY Huettner, Heather 13:02.15 15/5 13:16.44 9 2
WMAC Hookstead, Rita 13:14.51 NS NS 0
LAPS Linkletter, Chris 13:16.02 NS NS 0
ROSE Simmons, Cheryl 13:20.00 14/2 12:52.94 8 3
OREG Hecksel, Toni 13:25.05 NS NS 0
ARIZ Cooperrider, Beth 13:55.99 11/5 13:43.95 10 1
MMAC Rodrigues, Shawn 14:09.33 10/5 13:57.21 11 0
AMS Wolf, Sara 15:00.00 8/4 14:36.67 12 0
ARIZ Keeling, Sara 15:12.28 8/2 14:50.66 13 0
ARIZ Woeslaw, Dawn 17:58.74 4/2 18:22.44 14 0
Age Group 50-54 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PSM Nygren, Mats 10:10.20 32/7 10:17.24 1 11
ARIZ Utsch, Jeffrey 10:11.34 32/8 10:20.19 2 9
ARIZ Dickson, Kurt 10:19.71 32/9 10:23.76 3 8
GRA Magee, Mark 10:20.15 32/1 10:53.20 4 7
WHA Wimberly, Kirk 11:00.00 29/3 11:39.40 8 3
PSM St.Martin, Christophe 11:00.00 NS NS 0
SDSM Jones, Kenton 11:18.59 27/7 11:03.03 5 6
PBM Bessire, Brent 11:40.55 25/1 11:32.85 6 5
MMAC Herrmann, Michael 12:10.09 21/9 11:36.22 7 4
SLAM Hopson, Bruce 12:10.50 21/1 12:31.56 10 1
SFTL Mijares, Jorge 12:10.71 NS NS 0
NAM Wilhelm, John 12:15.00 20/4 12:07.57 9 2
VMST Vaughn, David 13:00.00 NS NS 0
NASH Long, Michael 15:30.00 7/9 15:30.59 11 0
Age Group 55-59 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CMS Najjar, Ellie 12:01.12 22/1 12:10.96 5 6
NAM Klestinec, Robin 12:01.22 21/5 11:39.01 1 11
PBM Jones, Eney 12:03.27 21/7 12:42.39 8 3
CMS Steffe, Kathleen 12:05.12 21/3 12:08.36 4 7
ARIZ DeLozier, Anna 12:14.28 20/6 11:51.90 2 9
CMS Nelson, Judy 12:20.00 NS NS 0
PBM Irish Bostic, Linda 12:29.99 19/5 12:49.10 9 2
SRVM Riley, Jayne 12:35.41 19/9 12:49.12 10 1
MOST Ingraham, Susan 12:39.75 18/5 12:40.76 7 4
CMS Garnier, Kathy 12:45.00 17/5 12:30.57 6 5
MICH Brown, Denise 12:52.65 17/2 12:52.60 11 0
BSMT Albershardt, Louise 12:55.99 16/4 13:10.75 12 0
NAM Birnbrich, Beth 13:00.00 16/9 12:04.73 3 8
WH2O Karlin, Olivia 13:30.33 13/4 13:15.89 14 0
ARIZ Esahak-Gage, Jane 13:36.01 NS NS 0
LVM Ashworth, Michelle 13:45.00 12/5 13:24.18 15 0
SAWS Rankin-Galane, Lisa 13:45.10 12/3 13:13.72 13 0
RPM Gregory, Ellen 13:50.00 NS NS 0
ARIZ Goduto, Dana 13:51.00 NS NS 0
MVN Moore Barnett, Barbara 13:51.22 33/6 18:36.12 19 0
LVM Henson, Janice 13:51.99 12/1 15:32.27 18 0
ARIZ Anderson, Donna 14:37.00 9/7 14:35.28 17 0
LVM Cushman, Susan 14:42.83 9/3 14:20.39 16 0
ARIZ Zerner, Sandra 21:58.28 NS NS 0
SPM Bogue, Sherri 24:00.00 2/7 21:48.80 21 0
GRA Fricaud, Christine 26:40.00 2/8 19:34.37 20 0
Age Group 55-59 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Blichfeldt, Tore 10:40.00 30/5 10:50.09 2 9
SAWS Sfingi, John 10:48.50 30/7 10:45.48 1 11
WAMS Jaegers, Al 10:48.80 NS NS 0
CONN Reul, Andy 10:49.00 30/3 10:53.87 3 8
CMS Melanson, Edward 11:08.60 28/5 11:26.95 5 6
NAM Birnbrich, Chris 11:10.00 28/6 10:57.64 4 7
PSM Phillips, Daniel 11:12.57 NS NS 0
ARIZ Cleveland, Geoffrey 11:21.50 NS NS 0
OCMT Lileikis, Joseph 11:33.74 26/2 11:37.14 6 5
CRUZ Bennett, Michael 11:47.90 24/1 12:31.45 9 2
SNM Henricks, Ed 11:59.40 22/7 12:10.30 8 3
SAWS Knapp, Eric 12:16.30 20/7 12:08.12 7 4
SCAQ Ireland, Bill 12:37.81 19/1 NS 0
MMAC Esparza, Chris 12:42.00 NS NS 0
COOG Keen, John 13:15.00 15/2 13:29.56 12 0
MVM Campbell, Chris 13:19.97 14/4 13:26.69 11 0
PSCM Goshert, Brett 13:20.00 14/3 13:00.98 10 1
PSM Fauvet, Pierre 13:25.00 14/1 13:53.68 13 0
ARIZ Edwards, Ethan 17:13.86 5/9 16:50.46 14 0
WMAC Schutz, Kevin 20:00.00 1/6 18:34.20 15 0
ROSE Jihanian, Cedrick 20:30.45 1/3 20:05.83 16 0
Age Group 60-64 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VCM Warmuth, Stacey 11:59.53 NS NS 0
GSM Steadman Martin, Nancy 12:24.42 20/9 12:39.90 1 11
WCM O'Brien, Charlene 12:45.00 18/1 12:43.11 2 9
WMAC Mering, Kathleen 13:19.07 14/6 13:26.51 4 7
NEM Grilli, Tracy 13:21.76 NS NS 0
SKY Rokich, Karen 13:31.10 13/7 13:54.91 7 4
SRVM Bracken, Judy 13:42.68 NS NS 0
WMAC Berres-Olivotti, Ann 13:45.00 12/6 13:13.43 3 8
LVM Saul-Zachau, Joanne 13:49.85 12/2 13:29.12 5 6
UC33 Dolan LaMar, Diana 13:50.00 NS NS 0
INDY Gettelfinger, Cheryl 13:58.66 11/4 14:05.16 8 3
IM Kerr, Terry 14:00.61 NS NS 0
NEM Beckman, Sharon 14:15.20 10/6 13:53.40 6 5
TOC Quinn, Phyllis 14:35.81 9/4 15:02.10 10 1
IM del Greco, Jane 14:48.95 9/2 14:34.40 9 2
ARIZ Hofmann, Jean 15:02.37 8/3 15:44.38 11 0
RGSC Goldfarb, Amy 17:30.20 4/5 17:04.69 12 0
SFTL Brockman, Blair 18:54.04 3/3 19:16.57 13 0
PSM Adkins-Narte, Heather 23:34.00 2/6 22:16.94 14 0
Age Group 60-64 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
UC33 Bray, Andrew 10:34.96 31/9 10:50.06 1 11
ARIZ Shake, Scott 11:05.50 NS NS 0
PSM Guerin, Serge 11:14.47 28/3 11:10.97 2 9
NAM Callahan, Jim 11:21.55 27/8 11:29.38 4 7
YST Holbeck, John 11:58.53 22/6 12:00.23 5 6
PSM Laffiche, Gilles 12:00.00 22/9 11:29.21 3 8
PSM Pailliez, Lionel 12:00.00 NS NS 0
SNM Schouweiler, Pete 12:35.00 NS NS 0
CMS Bowman, Herbert 12:40.10 18/7 NS 0
MMAC Cahoon, Bradley 12:50.00 17/7 12:16.00 6 5
WMAC Clark, David 12:54.11 17/1 NS 0
LVM Wyson, Joseph 12:56.60 16/7 13:49.15 9 2
SDSM O'Neill, Gary 13:00.00 16/8 13:12.26 7 4
LVM Mitchell, Robert 13:15.41 15/1 14:06.47 11 0
SFTL Hendrick, Marty 13:36.62 13/3 13:30.81 8 3
OREG Peyton, Mike 14:05.46 11/9 13:50.14 10 1
ARIZ Shaw, William 15:11.60 8/8 15:30.22 12 0
Age Group 65-69 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VMST Loftus-Charley, Shirley 12:55.00 16/5 12:49.67 3 8
UCLA Ciraulo, Christie 13:15.99 14/5 12:41.49 2 9
LVM Battin, Carolyn 13:58.85 11/7 12:36.94 1 11
CMS Roche, Carolyn 14:25.00 10/4 14:34.09 6 5
PBM Craffey, Joan 14:29.00 10/3 13:44.48 4 7
TAM Eisenman, Judy 14:35.00 9/6 14:08.34 5 6
NTA Brown, Carol 15:00.00 NS NS 0
SAWS Wright, Jill 15:27.41 7/7 16:17.30 9 2
CMS Laney, Judith 15:30.00 7/8 14:52.95 7 4
PBM Ragalie, Diane 16:07.00 6/3 15:54.05 8 3
KM Penn, Jodi 17:02.90 33/5 17:32.72 10 1
WMAC Schneider, Mary 17:48.52 4/7 17:40.25 11 0
NAM Bixler, Jan 19:24.00 3/1 19:01.82 12 0
SDSM Weston, Susan 20:22.00 NS NS 0
PBM Chattaway, Michele 22:04.88 1/9 20:18.94 13 0
OREG Summers, Ellen 24:00.00 2/3 25:48.56 14 0
Age Group 65-69 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Modjeska, Mark 11:47.28 24/9 12:39.61 2 9
TXLA Wood, Larry 11:59.00 22/4 12:03.59 1 11
LVM Townsend, Scott 12:03.00 NS NS 0
IM Dodson, Phil 12:10.01 NS NS 0
IM Blumenthal, Jeffrey 12:33.05 19/3 13:00.17 5 6
OREG Phipps, Tom 12:40.00 18/4 12:42.70 4 7
PSM Bell, Alan 12:50.00 17/3 12:42.03 3 8
MICH Olson, Chuck 13:00.00 NS NS 0
PAC Wagner, Donald 13:15.00 15/3 13:16.28 9 2
TOC Haris, Lee 13:25.10 13/5 13:05.24 7 4
SNM Johnson, Clifford 13:45.00 12/4 13:14.23 8 3
WIND Scheff, Jonathan 13:45.00 13/1 13:31.88 10 1
NAM Merryman, Scott 13:45.42 NS NS 0
OREG Edwards, Wes 14:01.90 11/2 13:47.49 11 0
DAM Kahn, Stuart 14:07.10 11/1 13:04.83 6 5
OREG Larson, Allen 14:25.42 10/7 14:09.16 12 0
PALM Beardmore, Roger 14:50.59 9/1 14:44.50 13 0
SNM Lintz, Steve 15:16.17 7/6 14:56.88 15 0
SUSA Schroeder, Bruce 15:18.72 7/4 14:47.74 14 0
NCMS Beachler, Michael 15:37.27 6/5 15:43.36 16 0
WH2O Olson, Jay 16:30.00 NS NS 0
IM Brown, Paul 17:54.26 4/8 18:42.80 17 0
ROSE Tomikawa, Brian 18:32.38 3/4 19:10.23 18 0
Age Group 70-74 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
MMAC Menard, Joanne 14:48.79 9/8 15:09.26 1 11
MVN Montrella, Beverly 15:13.25 8/1 15:42.07 2 9
PSM Hunt, Andrea 16:00.00 6/4 15:57.56 3 8
PBM Mitchell, Suzanne 16:17.74 NS NS 0
SFTL Webb, Linda 16:52.06 5/6 16:36.16 4 7
NAM DeVennish, Elaine 17:06.03 5/8 17:08.83 7 4
RHMS Coholan, Annette 17:20.95 5/1 18:00.34 8 3
TAM Shoenberger, Linda 17:50.77 4/3 16:55.85 5 6
SNM Tyler, Sarah 18:30.30 3/6 NS 0
ARIZ Weinberg, Wendy 19:00.10 3/8 19:59.23 9 2
PSM Sutherland, Kate 19:10.00 3/2 25:00.32 10 1
ARIZ Gillies, Judy 20:10.38 1/4 16:58.85 6 5
WMAC Seidler, Jeanne 29:54.60 2/2 30:55.41 11 0
PBM Camp, Robyne 35:00.00 2/1 30:59.57 12 0
Age Group 70-74 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
OREG Kirkland, Dan 11:52.12 23/7 11:59.94 1 11
PSM McColly, Michael 13:45.00 NS NS 0
TOC Knopf, Thomas 14:30.00 10/8 14:01.69 2 9
WMAC Knuth, Clark 15:13.00 8/9 14:34.12 3 8
ARIZ Bailey, Hop 15:15.00 7/5 15:09.49 4 7
CONN Epstein, Paul 16:00.00 6/7 15:50.39 5 6
VCM Owens, Robert 16:30.00 6/1 15:50.92 6 5
1693 Romano, Vince 16:51.86 NS NS 0
ARIZ Shaffer, Craig 17:00.00 5/7 16:17.67 7 4
SNM Class, Patrick 18:15.34 4/1 18:34.49 9 2
LVM Cochran, Victor 21:01.01 1/8 18:11.72 8 3
NAM Devennish, Edward 22:05.00 1/1 20:58.13 10 1
Age Group 75-79 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ROSE Shockro, Ellen 19:23.13 3/9 20:19.72 1 11
AGUA Katz, Jane 20:00.00 NS NS 0
NAM Ricketts, Mary Pat 22:20.62 2/5 22:33.69 2 9
ARIZ Harden, Gaile 32:58.28 2/9 33:04.16 3 8
Age Group 75-79 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SDSM Ralphs, Tony 13:20.00 14/8 13:45.47 1 11
CONN Healy, Martin 15:30.00 7/2 16:42.20 4 7
SFTL Trauber, Ami 16:10.00 6/8 NS 0
SDSM Carey, George 16:12.84 6/2 16:32.72 3 8
SNM Walker, Joseph 16:27.00 6/9 15:29.89 2 9
CRUZ McCarthy, Raymond 16:35.35 5/5 16:43.65 5 6
NCMS Fletcher, Doug 17:38.40 4/4 18:10.65 8 3
AKMS Hamilton, Raymond 18:00.00 4/9 17:38.96 7 4
MMAC Colonnese, Michael 18:30.00 3/5 17:12.94 6 5
LVM Stone, Bob 19:35.99 1/5 20:08.76 9 2
Age Group 80-84 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
INDY Mennen, Marty 15:59.41 6/6 16:06.32 1 11
SPEL Zeller, Max 17:00.00 5/3 22:08.64 3 8
SAWS Thomas, Nate 20:20.00 1/7 20:08.44 2 9
TULS Nelson, Don 21:54.78 1/2 22:14.22 4 7
Age Group 85-89 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ARIZ Baker, Donald 23:59.00 2/4 31:14.66 1 11
Age Group 95-99 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
BSMT Sanddal, Charlotte 36:30.65 NS NS 0
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home