2019 Colonies Zone SCY Championship ( Fri, Apr 5, 2019 - Sun, Apr 7, 2019 )

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 18 Men 500 Y Free

55 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Rank Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
1 1693 Greenhalgh, Andrew 18-24 4:29.09 7/4 4:30.54 1 9
2 UC50 Arrieta, Alex 18-24 4:40.00 7/5 4:40.11 2 7
3 SFTL Kertesz, Kristof 25-29 4:54.77 7/3 NS 0
4 TNYA Denrich, David 35-39 5:13.49 7/6 5:15.88 1 9
5 L4S Bower, Matthew 40-44 5:18.52 7/2 5:25.05 2 7
6 RMST Koons, Andrew 25-29 5:18.54 7/7 5:25.14 2 7
7 SVY Stull, Eric 40-44 5:27.62 7/1 5:20.13 1 9
8 UMAC Oloughlin, Jonathan 35-39 5:34.08 7/8 5:39.03 2 7
9 DCAC Grasha, Eric 40-44 5:34.58 6/4 5:32.82 3 6
10 GERM Higgins, Anthony 45-49 5:38.55 6/5 5:22.45 1 9
11 CBFY Gambale, Michael 45-49 5:39.42 6/3 5:44.65 3 6
12 PAA Gibson, Christopher 60-64 5:39.90 6/6 NS 0
13 LASH Brennan, Edward 50-54 5:40.70 6/2 5:37.54 1 9
14 SVY Boris, Joseph 35-39 5:45.59 6/7 5:46.26 3 6
15 1693 Earle, Daniel 45-49 5:49.42 6/1 5:38.00 2 7
16 ARMS Rooney, Tim 40-44 5:50.00 6/8 5:39.11 4 5
17 ALEX Taylor, Tim 30-34 5:50.50 5/4 NS 0
18 XCL Hennessy, William 55-59 5:54.00 5/5 5:48.52 1 9
19 CMYM Walker, Adam 25-29 6:00.00 5/2 5:24.09 1 9
19 FAIR McNelis, Michael 40-44 6:00.00 5/6 5:58.15 5 4
19 RMST Callaway, Jack 18-24 6:00.00 5/3 7:15.82 3 6
22 CBFY Reynolds, Sean 50-54 6:02.99 5/7 5:51.89 2 7
23 UC10 Dragon, Tony 40-44 6:04.08 5/1 6:06.34 7 2
24 CBFY Wiley, Keith 50-54 6:05.67 5/8 NS 0
25 RWW Kovacs, John 50-54 6:07.82 4/4 6:04.79 3 6
26 MERR Joubert, Kevin 45-49 6:08.00 4/5 5:55.29 4 5
27 SVY Houchins, Bradford 40-44 6:10.00 4/3 6:00.76 6 3
28 UC12 Bolden, Mark 30-34 6:15.00 4/2 NS 0
28 GMUP Gandee, Brad 60-64 6:15.00 4/6 NS 0
30 LTDV Moyer, Matthew 25-29 6:18.00 4/7 6:07.18 3 6
31 UC10 Hannesschlager, Michael 40-44 6:18.60 4/1 6:07.77 8 1
32 DCAC Franz, Craig 65-69 6:19.00 4/8 6:13.07 1 9
33 RMST Gwilliam, Glenn 40-44 6:28.24 3/4 6:26.09 9 0
34 L4S Anthes, Peter 45-49 6:31.08 3/5 6:15.09 5 4
35 GSM Ryan, James 65-69 6:32.92 3/3 6:20.78 2 7
36 GMUP Weidner, Robert 60-64 6:35.00 3/6 8:40.02 1 9
37 L4S Edgell, Don 65-69 6:40.00 3/2 7:08.21 4 5
38 WFAC Zemo, David 50-54 6:59.00 3/7 7:04.67 4 5
39 MERR Mandour, Saleh 65-69 7:04.00 3/1 6:57.15 3 6
40 RMST Wynes, Anthony 45-49 7:05.07 3/8 7:05.83 6 3
41 AGUA Bernstein, Rich 70-74 7:10.00 2/4 7:08.21 1 9
42 1693 Fisher, Bruce 70-74 7:20.00 2/5 7:27.97 2 7
43 BERK Levine, Steven 65-69 7:20.20 2/3 7:29.03 5 4
44 GMUP Junta, Donald 55-59 7:21.61 2/6 7:12.51 2 7
45 NCMS Beachler, Michael 65-69 7:40.19 2/2 NS 0
46 VMST Brundage, Warner 75-79 7:41.94 2/7 7:32.99 1 9
47 GOLD Hamada, Ahmed 80-84 7:58.62 2/1 8:23.40 1 9
48 1693 Romano, Vince 70-74 8:22.81 2/8 8:14.41 3 6
49 MERR Lowe, Jet 70-74 8:25.00 1/4 8:25.74 4 5
50 GERM Robinson, David 75-79 8:36.00 1/5 8:18.43 2 7
51 VMST Frogley, Christopher 75-79 8:45.00 1/3 9:21.50 3 6
52 WFAC Conway, Raleigh 65-69 8:59.00 1/6 8:55.31 6 3
53 RMST Snowhite, Larry 70-74 9:04.51 1/2 8:36.68 5 4
54 RMST Nobbe, Nick 80-84 9:05.69 1/7 10:26.99 3 6
55 VMST Nicholas, David 80-84 10:00.00 1/1 9:34.99 2 7
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Swim Smart
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home