USMS 2019 South Central Zone Long Course Championships ( Fri, Jul 19, 2019 - Sun, Jul 21, 2019 )

Psych Sheet

Next Event >>>

Event 1: Mixed 400 M IM

47 Swimmers
Entries still open!
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
PACK Hendricks, Kyle 5:30.00 5/4 5:36.90 1 9
Age Group 25-29 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TFAM Roehrig, Erin 10:00.00 1/6 8:39.13 1 9
Age Group 25-29 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TFAM Fredericks, Kyle 7:00.00 3/5 6:19.82 1 9
Age Group 30-34 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ASC Scaparra, Joan 6:40.19 4/2 6:48.47 2 7
TFAM Gaulke, Ashleigh 7:00.00 3/4 6:47.26 1 9
Age Group 30-34 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
ASC Johnson, Adam 6:30.00 4/3 6:33.72 1 9
TFAM Garza, Richard 8:00.00 2/5 6:58.41 2 7
Age Group 35-39 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NCMS Holland, Irish 5:46.44 5/3 5:38.32 1 9
TFAM Hengstenberg, Susan 8:00.00 2/4 8:01.04 4 5
NTXL Frees, Heather 8:02.01 2/6 5:57.81 2 7
TFAM Van Allen, Lauren 8:07.90 2/2 7:46.88 3 6
Age Group 40-44 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TFAM Ullholm, Meghan 6:30.00 4/4 6:12.34 1 9
MTM Miller, Kelly 6:31.01 4/6 6:17.17 2 7
TFAM Kelly, Meredith 10:00.00 1/2 7:36.21 3 6
Age Group 40-44 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TFAM Reed, Benjamin 6:30.00 4/5 6:07.85 1 9
Age Group 45-49 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
COOG Visser, Linda 6:15.01 5/2 5:47.70 1 9
SWYM Battistini, Lauren 7:30.00 NS NS 0
TFAM Lara, Christi 14:03.09 1/1 10:26.13 2 7
Age Group 45-49 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
O2 Lopez, Alex 7:33.25 3/2 8:04.04 2 7
TFAM Lane, Bert 8:00.00 2/3 7:12.41 1 9
Age Group 50-54 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
CVMM Gellatly, Jill 5:50.00 NS NS 0
CVMM Weiderman, Jennifer 6:16.01 5/7 6:37.15 1 9
Age Group 55-59 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NTXL Bailey, Monica 7:00.00 NS NS 0
MOST Eakle, Julie 7:05.13 NS NS 0
MOST Cuda, Suzanne 7:30.00 NS NS 0
UC25 Cooper, Renee 7:55.86 3/8 8:18.69 1 9
TFAM Bondy, Lesly 10:00.00 NS NS 0
Age Group 55-59 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NTXL Czerwinski, Robert 5:59.77 5/6 5:54.92 2 7
TFAM Doll, Dave 6:29.73 5/8 6:24.12 3 6
WMST Farestvedt, Lars 7:00.00 4/8 5:53.39 1 9
SCAT Hoffman, Charles 8:19.15 2/1 8:12.38 4 5
Age Group 60-64 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
TXLA Archer, Branch 5:38.28 5/5 5:38.79 1 9
DADS Fox, Craig 6:45.00 4/7 6:33.43 2 7
UC43 Vallejo, Sergio 6:52.64 4/1 6:59.62 4 5
NTXL Woolley, Ken 7:20.00 3/3 6:46.93 3 6
UC43 Wright, Stephen 7:40.85 3/7 7:52.46 5 4
Age Group 65-69 - Women
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
SKY Noyes, Penny 6:27.46 5/1 6:14.58 1 9
TTEX Ragland, Elise 8:10.72 2/7 8:31.31 3 6
UC25 Alvarado, Susan 8:33.00 2/8 8:25.07 2 7
MOST Mayhew, Chris 8:40.73 1/4 9:27.80 5 4
O2 Myer, Cynthia 9:00.99 1/5 9:21.26 4 5
MOST Callaway, Linda 10:28.65 1/7 10:25.44 6 3
Age Group 65-69 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
NTXL Krainik, Gregory 7:42.64 3/1 7:47.69 1 9
BLU Cole, James 14:11.06 NS NS 0
Age Group 70-74 - Men
Club Swimmer Seed
Time
HT/LN Time Pl Pts
VCM Heck, Steven 7:01.01 NS NS 0
VCM Rollins, Bruce 7:20.01 3/6 7:03.40 1 9
TXLA Mecredy, Henry 9:31.48 1/3 9:52.23 2 7

Next Event >>>
Advertise Here
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home