2018 Somerset County YMCA Masters Pentathlon Swim Festival (and 25s!)

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 12 Mixed 100 M IM

49 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Rank Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
HT/LN Time Pl
1 GSM Faria, Jose 50-54 1:07.18 9/3 1:06.23 1
2 BERK Pierson, Nick 30-34 1:09.90 9/4 1:10.20 1
3 MESC Waldfried, Carlo 50-54 1:09.99 9/2 NS
4 LASH Oxley, Gregory 60-64 1:11.00 9/5 1:06.42 1
5 RBAY Russell, Darian 35-39 1:11.16 9/1 1:10.63 1
6 BERK Doyle, Benn 60-64 1:11.50 9/6 1:11.35 2
7 UC08 Guminski, Timothy 25-29 1:13.50 8/3 1:09.33 1
8 GWMS Freeman, Marcus 40-44 1:15.03 8/4 1:14.65 1
9 CBFY Wiley, Keith 50-54 1:15.60 8/2 NS
10 BCTM Somwaru, Marlon 18-24 1:16.00 8/5 1:18.06 1
11 CONN Hracs, Caitlyn 25-29 1:16.32 8/1 1:20.84 1
12 UC08 Miller, Christopher 45-49 1:18.92 8/6 1:18.22 1
13 RBAY Norek, Francis 60-64 1:19.50 7/3 1:41.48 3
14 UC07 Fey, Michael 65-69 1:20.00 7/4 1:17.95 1
14 BERK Moore, Aaron 50-54 1:20.00 7/2 1:19.21 3
16 RBAY Nordhausen, Julia 18-24 1:20.08 7/5 1:37.27 1
17 1776 Matz, Michael 55-59 1:20.74 7/1 1:21.55 2
18 1776 Hug, Laurie 50-54 1:22.21 7/6 NS
19 SCYM Duffy, Paul 50-54 1:22.90 6/3 1:17.64 2
20 SFTL McCloskey, Cecilia 65-69 1:23.00 6/4 1:22.02 1
21 LASH Palmieri, Emily 35-39 1:24.65 6/2 1:23.83 1
22 AGUA Billard, Gautier 18-24 1:25.00 6/5 DQ
23 1776 Jones, Robert 65-69 1:27.00 6/1 1:27.52 2
24 BERK Rattray, Christopher 25-29 1:28.54 6/6 1:16.26 2
25 1776 Koresh, John 55-59 1:30.00 5/4 1:19.89 1
25 1776 Wolff, Melinda 65-69 1:30.00 5/3 1:29.89 2
27 SCYM Sullivan, James 65-69 1:30.22 5/2 1:27.95 3
28 SCYM Sharp, Eugene 55-59 1:32.23 5/5 1:27.64 3
29 RBAY Chen, Vincent 18-24 1:33.00 5/1 1:38.97 2
29 UC08 Liberman, Alex 40-44 1:33.00 5/6 DQ
31 SCYM McConnell, Bruce 45-49 1:35.00 4/3 1:31.96 2
32 SCYM Morgan, Adele 50-54 1:38.52 4/4 1:35.12 2
33 SCYM Soisson, Stephen 50-54 1:40.00 4/5 1:40.88 4
33 SCYM Westervelt, Jacqueline 25-29 1:40.00 4/2 1:44.49 2
33 SCYM Godfrey, Kathy 55-59 1:40.00 4/1 DQ
36 GWMS Smith, Erin 35-39 1:45.00 3/3 1:30.20 2
36 LASH Brennan, Jennifer 50-54 1:45.00 4/6 1:33.04 1
38 LASH Zaffiro, Alicia 45-49 1:47.04 3/4 1:41.28 1
39 SCYM DeSimone, Daisy 25-29 1:57.37 3/2 2:04.95 3
40 SCYM Burkardt, Tom 60-64 2:00.00 3/1 1:49.74 5
40 RBAY Hamanaka, Atsushi 55-59 2:00.00 3/5 1:55.32 4
42 RBAY Lehrer, Elliott 60-64 2:10.00 3/6 1:45.37 4
42 RBAY Lehrer, Michael 30-34 2:10.00 2/3 1:50.78 2
44 SCYM Oliveira, Angelica 35-39 2:10.10 2/4 1:45.24 3
45 1776 Koresh, Sara 45-49 2:15.00 2/2 1:46.49 2
46 GWMS Slavin, David 65-69 2:20.00 2/5 DQ
47 SCYM Breslin, Mary 55-59 2:30.00 2/1 2:05.78 1
48 UC07 McAdams, Robert 65-69 2:30.28 1/4 NS
49 SCYM Moeller, Janet 80-84 2:45.00 2/6 2:40.19 1
Key
DQ Disqualified
<<< Previous Event    
Next Event >>>
Strive Swim
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home