SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

ILMSA Short Course State Championships 2018

Psych Sheet

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 35 Men 200 Y IM

94 Swimmers
Psych Sheet by Age Group   Psych Sheet by Seed Time

Age Group 18-24
Club Swimmer Seed
Time
EVM Melnick, Daniel 2:18.23
SWED Mingo-Mojica, Kelly 2:55.00
Age Group 25-29
Club Swimmer Seed
Time
WLAC Hines, Tyler 1:55.15
WLAC Healy, Devon 2:00.00
SWAM Johnson, Christopher 2:00.00
LSLP Fraser, Alex 2:02.00
WLAC Boniface, Thomas 2:05.00
CENT Davis, Josh 2:05.06
CHSM Hanson, Zac 2:12.93
CHSM Ciochon, Samuel 2:13.15
WLAC Downey, Ryan 2:15.00
WLAC Shopp, Colin 2:15.00
CHSM Vickers, Anderson 2:20.54
Age Group 30-34
Club Swimmer Seed
Time
LSLP Hartley, John 2:05.00
SWED Velasquez, Nick 2:07.23
NWSC Gensler, Benjamin 2:07.59
CHSM Perkey, Dan 2:08.20
CHSM Brophy, Sean 2:10.22
LSLP Zita, Justin 2:15.00
LSLP Van Huis, Alex 2:15.55
SWAM Martin, Matthew 2:20.00
CHSM Revzin, Barry 2:20.00
CHSM Bentley, James 2:21.24
CHSM Cowen, Michael 2:50.32
SWED Nicholas, Trevor 3:05.00
Age Group 35-39
Club Swimmer Seed
Time
ELG Sur, Thomas 2:04.56
CHSM Jacobi, Ryan 2:12.00
EVM Lahey, Patrick 2:12.53
SWED Gehl, Nicholas 2:18.03
LIB Strickland, Brice 2:25.00
ELG Brown, Adam 2:40.00
SWED Ferrari, Daniel 3:00.00
NWSC Smolinski, Michael 3:45.60
UC21 Eddington, Jantzen 4:00.00
Age Group 40-44
Club Swimmer Seed
Time
ELG Culver, Benjamin 2:04.00
NWSC Secor, Don 2:13.00
NWSC Bardak, Peter 2:18.22
LIB Myhre, Adam 2:21.27
EVM Corr, David 2:24.63
ELG Myszka, John 2:38.38
JBT James, Tony 2:40.00
CHSM Ford, Kevin 3:00.00
LIB Cauwels, Ted 3:00.95
Age Group 45-49
Club Swimmer Seed
Time
NTA Raese, TR 2:10.75
WSTM Lundgren, Kurt 2:12.60
LWM Grotke, Kevin 2:20.00
SBRM Wosick, Steve 2:24.00
CHSM Espino, Rudy 2:25.00
NWSC Barrett, Sean 2:27.00
WLAC Weigand, TJ 2:27.00
LYON Slad, Thomas 2:28.25
SWED Holck, Andy 2:29.19
SWED Lozier, Chris 2:30.00
LWM Frech, Raymond 2:40.00
CHSM Ware, Sean 2:43.43
VALM White, Jason 3:00.00
ELG Tratt, Kerric 4:12.61
Age Group 50-54
Club Swimmer Seed
Time
NWSC Bey, Jim 2:21.00
SWED Cordero, Billy 2:23.00
LSLP Hunneke, Kyle 2:25.00
WSUB Rosen, Daniel 2:34.00
SWED Jillson, Robert 2:57.60
UC21 Andrews, William 3:15.00
UC21 Teyema, Brian 3:15.00
ELG Marsh, Edward 3:18.86
ELG Masters, Kevin 3:50.00
Age Group 55-59
Club Swimmer Seed
Time
FF Sims, David 2:05.00
CHSM Dineen, Bradley 2:26.58
EVM Bychowski, James 2:50.00
LWM Ward, Richard 2:55.00
UC21 Greene, Channing 3:15.38
JBT Miller, Michael 3:20.00
ELG Woerner, Bruce 3:22.74
PALA Kanner, Gary 3:30.00
SWED Ceisel, John 6:00.00
Age Group 60-64
Club Swimmer Seed
Time
ELG Ursu, Andrei 2:23.00
FF Seibt, Andreas 2:26.00
ELG Mathieu, Bud 2:33.31
ELG Meyer, Kenneth 2:36.50
MMA Hasse, William 2:45.00
CHSM Phinney, Scot 3:02.00
LIB Reed, Michael 3:15.00
ELG Gordon, Steven 3:40.00
SWED Bachtell, John 7:00.00
Age Group 65-69
Club Swimmer Seed
Time
EVM Dodson, Phil 2:26.64
CHSM Patronsky, Ross 2:50.00
PALA Guilfoil, Scott 3:10.67
SWED Inch, Les 3:30.89
EVM Carroll, Joe 3:45.50
ELG Maude, Tom 3:59.50
Age Group 70-74
Club Swimmer Seed
Time
JBT Krier, Ron 3:09.77
ELG Osborne, Oz 3:31.79
CHSM Schein, Howard 3:45.19
Age Group 75-79
Club Swimmer Seed
Time
CHSM Casebolt, Dave 3:58.00
<<< Previous Event    
Next Event >>>
FINIS
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home