SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 CAL Aquatic Masters Spring Short Course Yards Meet

Heat Sheet - 10 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 12 Men 100 Y Free
78 Swimmers

Heat 1 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 USF Samotyj, John 35-39 51.99 50.65 1 20
2 MAM Nisenbaum, Adam 40-44 51.11 51.50 1 20
3 TOC Babcock, Colin 25-29 48.50 48.28 2 17
4 TOC Scheid, Trevor 25-29 46.71 48.18 1 20
5 TOC Talbott, Christopher 30-34 48.00 49.54 1 20
6 TOC Ferguson, Christopher 25-29 50.00 50.19 3 16
7 EBAT Kao, Philip 30-34 51.51 52.48 3 16
8 DAM Iwamoto, Satori 30-34 52.42 54.68 4 15

Heat 2 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TOC Wheale, Blake 30-34 55.00 55.33 6 13
2 STAN Maddick, Brandon 18-24 54.35 53.84 2 17
3 MAM Dunlap, Ryan 35-39 53.70 53.29 2 17
4 TEME Beaulieu, Kyle 30-34 52.87 52.30 2 17
5 BAC Ghilardi, Nico 45-49 53.00 52.77 1 20
6 SAC Warda, Hussein 35-39 54.00 53.58 3 16
7 WCM Boyer, Kaleb 30-34 55.00 54.93 5 14
8 SMAC Keating, Kevin 50-54 55.00 57.44 2 17

Heat 3 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SAC Won, Randy 45-49 57.00 1:01.62 4 15
2 USF Harrington, Matt 45-49 56.19 56.81 3 16
3 WCM Boone, jon 50-54 55.25 54.00 1 20
4 TOC Bernstein, Joby 18-24 55.00 50.78 1 20
5 CHEL Sabala, Michael 35-39 55.18 55.17 4 15
6 MEMO Collazos, Daniel 45-49 56.00 53.26 2 17
7 DAM Krovetz, Ted 50-54 56.57 57.60 3 16
8 TSUN Winfield, Matthew 35-39 57.04 NS NP 0

Heat 4 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WCM Endres, Paul 50-54 58.80 59.09 4 15
2 TEME Treacy, Jamie 35-39 58.40 59.16 5 14
3 SRVM Lundeen, Erik 18-24 58.00 56.81 3 16
4 TEME Bentley, Orin 40-44 57.24 56.77 2 17
5 SRVM Dasovich, Scott 40-44 57.44 57.46 3 16
6 LGM Wygant, Matthew 55-59 58.18 1:00.09 1 20
7 OAK Lindsay, William 60-64 58.50 58.87 3 16
8 TSUN Azori, Antonio 25-29 59.00 58.30 4 15

Heat 5 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 DAM McPherson, Andrew 70-74 1:01.00 1:01.16 1 20
2 NBA Cooperman, Jeff 50-54 1:00.00 1:02.82 7 12
3 MAM Cutting, Steve 60-64 59.99 56.30 1 20
4 NBA Spellberg, Geoff 60-64 59.00 58.25 2 17
5 UC38 Wright, Eric 40-44 59.00 57.51 4 15
6 MAM Keady, John 50-54 1:00.00 1:02.07 6 13
7 MEMO Song, James 35-39 1:00.23 1:00.06 6 13
8 DAM Bolz, Brian 40-44 1:01.23 59.28 5 14

Heat 6 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MVM Campbell, Chris 55-59 1:05.00 1:07.89 4 15
2 CALM Adams, Scott 60-64 1:04.63 1:06.25 7 12
3 WCM Dennis, D Craig 70-74 1:03.81 NS NP 0
4 LNRS Mitchell, Kirk 50-54 1:02.00 59.75 5 14
5 SRVM Kent, Derek 40-44 1:03.00 1:00.86 6 13
6 UC38 Citron, Jeffrey 60-64 1:04.35 1:05.24 6 13
7 MAM Womack, Lance 50-54 1:05.00 1:02.97 8 11
8 TEME Kellenback, Michael 40-44 1:05.00 1:03.17 7 12

Heat 7 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MEMO Gonzales, Victor 35-39 1:08.00 1:04.03 7 12
2 MEMO Lehnert, Ahren 40-44 1:05.96 1:15.82 9 9
3 TEME Rachwald, Robert 45-49 1:05.61 1:03.48 5 14
4 SAC Brenan, Andrew 55-59 1:05.00 1:01.65 2 17
5 TVM Hektner, Eric 60-64 1:05.54 1:04.74 4 15
6 SAC Yerby, Michael 50-54 1:05.73 1:06.88 11 6
7 SMST Davis, Richard 60-64 1:07.30 1:05.14 5 14
8 MAM Hess, Bart 55-59 1:08.52 1:11.58 5 14

Heat 8 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TAM Sennhenn, Alexander 30-34 1:16.90 1:08.15 8 11
2 MAM Levy, Sid 50-54 1:10.40 1:04.34 10 7
3 CALM Kislevitc, Jacob 30-34 1:10.00 58.52 7 12
4 TSUN Gilliland, John 55-59 1:09.00 1:02.45 3 16
5 OAK Jacobberger, Richard 70-74 1:09.00 1:06.51 2 17
6 TEME Narter, Todd 50-54 1:10.00 1:03.99 9 9
7 MEMO Tsugawa, Peter 60-64 1:12.00 1:11.01 8 11
8 TCAM Stock, Kyle 40-44 1:18.93 1:11.59 8 11

Heat 9 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SRVM Harsono, Hari 45-49 1:35.00 1:16.52 6 13
2 MVM McMillan, Bret 50-54 1:31.13 1:25.31 12 5
3 NBA Griffiths, John 50-54 1:28.87 NS NP 0
4 TCAM Carter, Lawrence 65-69 1:24.17 1:21.44 1 20
5 MEMO Cramer, James 55-59 1:25.00 1:28.15 6 13
6 SRM Stewart, Jim 75-79 1:30.00 1:21.35 1 20
7 NBA Tucker, William 65-69 1:35.00 NS NP 0
8 MEMO Maxwell, Irving 65-69 1:43.10 1:51.62 3 16

Heat 10 of 10

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 UC38 Yen, Cheng Chung 75-79 2:21.76 1:25.31 2 17
3 TAM Young, Ronald 80-84 1:53.55 1:49.21 2 0
4 RPM Tuttle, Tony 65-69 1:45.55 1:21.82 2 17
5 WCM Mayo, Robert 80-84 1:47.00 1:28.14 1 20
6 ALB Wang, Hai 35-39 2:00.49 1:30.49 8 11
7 SRVM Cochran, Erik 40-44 NT NS NP 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
Club Assistant
Advertisement will open in a new window.
This Meet > Swim Meets > Home