SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Nationwide U.S. Masters Swimming Spring National Championship

Heat Sheet - 34 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 101 Mixed 1000 Y Free
284 Swimmers

Heat 1 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NAM Ricketts, Mary Pat 75-79 24:15.00 22:20.62 3 8
2 ADMS King, Sarah 35-39 23:00.00 23:15.65 12 0
3 MICH Vanden Brulle, Kitty 70-74 21:03.42 21:14.27 7 4
4 MICH Hadden, Sue 60-64 21:00.00 17:53.33 15 0
5 CMS Meeks, Patti 50-54 21:00.00 18:17.29 13 0
6 DDSA Samberg, Amy 50-54 21:42.22 20:57.16 14 0
7 INDY Wright, Sara 70-74 23:45.15 25:45.23 8 3
8 MICH Amis, Martha 75-79 24:25.79 24:09.19 4 7

Heat 2 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 WMAC Seidler, Jeanne 70-74 30:59.01 28:46.27 9 2
4 ZAM Aikman, Richard 70-74 25:00.00 19:58.37 12 0
5 PBM Hogan, Thomas 80-84 26:40.99 27:58.59 3 8
6 MOVY Murray, Dave 85-89 36:00.00 33:22.52 1 11

Heat 3 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RMST Manheim, Lucy 75-79 20:49.52 20:31.31 2 9
2 TULS Brockman, Blair 60-64 20:38.62 18:54.04 16 0
3 SFTL Frappier, Gilles 75-79 20:22.42 21:13.77 5 6
4 NAM Devennish, Edward 70-74 20:05.77 20:47.14 13 0
5 WMAC McGinnis, Dan 50-54 20:14.35 20:15.52 14 0
6 PBM Griffin, Joan 80-84 20:37.33 20:49.97 1 11
7 IM Hackett, John 65-69 20:43.88 20:33.53 11 0
8 MOST Blake, William 80-84 20:50.00 19:03.59 2 9

Heat 4 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CLOV Sanchez, David 70-74 19:49.41 19:40.74 11 0
2 ROSE Shockro, Ellen 75-79 19:41.46 19:25.35 1 11
3 ELG Sepulveda, Migdalia 50-54 19:28.49 18:06.75 12 0
4 RMST Nobbe, Nick 75-79 19:01.65 19:58.19 4 7
5 NCMS Miller, Jamie 60-64 19:03.28 21:09.20 20 0
6 PBM Straeck, Michael 70-74 19:40.99 18:50.01 9 2
7 WMAC Crisostomo, Joan 60-64 19:41.50 20:20.32 17 0
8 WMAC McCarty, Kara 40-44 19:59.00 17:33.73 19 0

Heat 5 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NASH Berry, Valerie 45-49 19:00.00 16:57.84 14 0
2 OREG Foges, John 70-74 18:19.70 19:08.23 10 1
3 NCMS Greene, Dana 45-49 18:08.83 17:36.67 15 0
4 NKSM Kremer, Marianne 60-64 18:00.00 16:58.22 13 0
5 SUSA Smith, Mary 65-69 18:00.00 16:30.00 7 4
6 KM Penn, Jodi 60-64 18:15.00 17:02.90 14 0
7 MICH Nathan, Laura 65-69 18:30.00 18:54.71 12 0
8 NASH Erickson, Martha 65-69 19:00.00 17:46.72 11 0

Heat 6 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PBM Goodwin, Cathy 50-54 17:45.00 15:43.99 11 0
2 LTOH Angelos, Mark 60-64 17:26.00 16:25.41 19 0
3 SFTL Volz, Kristin 40-44 17:14.07 17:59.67 20 0
4 PBM Mitchell, Suzanne 65-69 17:00.00 16:17.74 6 5
5 SNM Class, Patrick 65-69 17:10.23 17:36.74 10 1
6 WMAC Christenson, Candy 70-74 17:24.81 17:10.79 6 5
7 IM Voudrie, Gregory 55-59 17:30.00 17:31.01 12 0
8 WMAC Schneider, Mary 65-69 17:58.93 16:56.11 9 2

Heat 7 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 INDY Horiszny, Karen 40-44 17:00.00 15:40.38 17 0
2 NAM DeVennish, Elaine 65-69 16:58.74 17:06.03 10 1
3 WCM Collins, Susan 65-69 16:40.18 16:33.01 8 3
4 VCM Owens, Robert 70-74 16:30.00 16:09.44 8 3
5 ARIZ Gillies, Judy 70-74 16:30.38 16:04.39 4 7
6 SUSA Schroeder, Bruce 65-69 16:55.00 15:18.72 7 4
7 SLAM Pohlmann, Mary 70-74 16:59.69 16:51.70 5 6
8 IM Moore, Mary 60-64 17:00.00 16:06.78 11 0

Heat 8 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 TAM Shoenberger, Linda 70-74 16:05.77 15:32.01 2 9
2 NAM Arner, Andrea 35-39 16:00.00 14:10.13 9 2
3 ELG Woerner, Bruce 55-59 15:54.38 16:36.63 11 0
4 PBM Morgan, Samantha 18-24 15:50.00 15:00.34 9 2
5 SLAM Davidson, Wallace 65-69 15:52.20 15:25.11 8 3
6 WMAC LaPoint, Meghan 35-39 16:00.00 15:09.06 11 0
7 INDY Mennen, Marty 80-84 16:01.00 15:59.41 1 11
8 IM Kulak, Marilyn 60-64 16:20.00 16:26.59 12 0

Heat 9 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ENSW Jackson, Adam 30-34 15:47.21 14:58.58 5 6
2 SFTL Trauber, Ami 75-79 15:45.00 15:28.01 1 11
3 VCM Raffaelli, Larry 75-79 15:30.00 15:34.51 2 9
4 MVN Montrella, Beverly 70-74 15:25.34 15:16.65 1 11
5 INDY Hasbrook, Sally 65-69 15:30.00 14:38.22 3 8
6 NAM Linek, Scott 45-49 15:43.13 15:04.94 9 2
7 IM McDaniel, Georgia 70-74 15:46.50 15:42.50 3 8
8 MICH Zirger, Brigitte 65-69 15:50.00 15:16.24 5 6

Heat 10 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH McEntire, Ari 50-54 15:20.00 16:24.20 13 0
2 NAM Parey, Christine 40-44 15:10.22 14:08.24 16 0
3 SNM Walker, Joseph 75-79 15:10.00 16:27.50 3 8
4 INDY Bearden, Marcy 35-39 15:00.00 13:36.98 7 4
5 PSM Caulfield, Miranda 18-24 15:05.41 14:53.14 8 3
6 SNM Klencke, Barbara 60-64 15:10.00 14:56.60 10 1
7 COLE Clarke, Gregory 70-74 15:19.26 14:42.97 7 4
8 PALM Beardmore, Roger 65-69 15:23.35 14:50.59 4 7

Heat 11 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NAM Kovach, Jodi 40-44 15:00.00 15:50.45 18 0
2 MICH Yager, Laura 30-34 15:00.00 14:11.62 6 5
3 NUTS Peroni, Diana 45-49 14:53.00 15:10.77 12 0
4 MICH Goodrich, Kris 45-49 14:45.00 14:42.76 11 0
5 IM Del Greco, Jane 60-64 14:50.00 14:48.95 9 2
6 MICH Lecerf, Olivier 60-64 15:00.00 15:11.57 18 0
7 MMA Goodpasture, Jesse 30-34 15:00.00 NS NP 0
8 IM Brown, Carol 65-69 15:00.00 15:06.30 4 7

Heat 12 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ELG Hillegonds, Michael 60-64 14:37.00 14:13.43 15 0
2 IM Long, Robert 70-74 14:31.40 14:11.89 6 5
3 IM Kerr, Terry 60-64 14:30.00 14:00.61 7 4
4 IM Pentzien, Kirsten 45-49 14:10.23 15:16.71 13 0
5 WMAC Watts, David 65-69 14:14.14 14:09.39 3 8
6 INDY Wilbrandt, Thierry 60-64 14:30.00 14:29.91 17 0
7 VMST Miller, Jim 65-69 14:32.53 14:54.49 5 6
8 WMAC Knuth, Clark 65-69 14:45.00 15:13.44 6 5

Heat 13 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 O*H* McCardle, Kevin 60-64 14:10.00 14:19.07 16 0
2 PBM Morris, Hillary 40-44 14:08.02 14:02.42 14 0
3 PBM Pearson, Quincy 30-34 14:00.00 13:57.19 5 6
4 WMAC Conley, Bekah 18-24 14:00.00 13:25.62 7 4
5 PBM Goldsmith, Colin 40-44 14:00.00 13:42.51 14 0
6 1776 Watts, Sue 60-64 14:01.88 14:25.61 8 3
7 WMAC Mering, Kathleen 55-59 14:10.00 13:19.07 6 5
8 WMAC Berres-Olivotti, Ann 55-59 14:10.00 13:30.52 7 4

Heat 14 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WMAC Hollub, Greg 70-74 13:57.78 13:52.19 5 6
2 SWED Glick, Meredith 40-44 13:53.89 13:20.34 11 0
3 IM Tan, Camille 35-39 13:50.00 13:11.47 5 6
4 INDY Powers, Dianne 55-59 13:45.96 13:35.09 8 3
5 SNM Miller, Celeste 65-69 13:48.00 13:54.03 1 11
6 SNM Lintz, Steve 65-69 13:53.03 15:31.71 9 2
7 SFTL Kelly, Mary Shawn 55-59 13:55.77 14:10.37 9 2
8 PAWW Miller, Tracy 50-54 13:59.44 12:48.38 8 3

Heat 15 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NAST Davies, Patti 35-39 13:44.04 14:31.99 10 1
2 SFTL Barbosa, Tatiana 35-39 13:39.79 13:17.47 6 5
3 EAM Brummett, Jamie 35-39 13:35.72 13:39.70 8 3
4 MICH Christy, Nick 40-44 13:33.33 13:49.85 15 0
5 LVM Dolan LaMar, Diana 60-64 13:35.00 13:53.99 6 5
6 EAM Smith, Richard 70-74 13:35.82 13:19.14 3 8
7 INDY Pelletier, Kathy 45-49 13:40.10 12:42.51 5 6
8 MICH Thompson, Frank 65-69 13:44.59 NS NP 0

Heat 16 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 KONA Finch, Merry 60-64 13:31.19 13:49.07 5 6
2 MICH Arneson, Gaard 70-74 13:30.50 13:21.44 4 7
3 ALEX Lachney, Fay 55-59 13:28.97 12:35.04 2 9
4 PBM Burton, Tamara 55-59 13:25.77 12:54.78 5 6
5 ARC Smith, Jennifer 40-44 13:26.25 13:10.18 10 1
6 PBM Hare, Fran 65-69 13:30.45 13:57.09 2 9
7 NAST Reeves, Brian 55-59 13:31.00 13:48.14 10 1
8 CMS O'Connell, Fontaine 40-44 13:32.59 13:01.88 9 2

Heat 17 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 INDY Knight, Tracy 45-49 13:24.93 12:59.79 9 2
2 IM Avery, Bill 55-59 13:21.16 13:14.08 8 3
3 KMAN Glenesk, Mark 60-64 13:20.00 12:56.55 13 0
4 IRM Estes, Hannah 18-24 13:17.06 13:19.84 6 5
5 NKSM Gutowski, Mark 60-64 13:19.75 12:38.74 7 4
6 IM Kottke, Brenda 50-54 13:21.00 12:33.44 6 5
7 INDY Mock, Jessie 45-49 13:21.67 13:17.55 10 1
8 IAMA LeMaster, Stan 70-74 13:25.65 13:08.72 2 9

Heat 18 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 EAM Rodefeld, Gary 60-64 13:16.00 12:45.77 9 2
2 NAM Lemen, Sarah 45-49 13:15.00 12:55.26 8 3
3 COOG Keen, John 50-54 13:07.78 13:09.26 12 0
4 ROSE Charpentier, Caroline 25-29 13:03.21 12:47.84 8 3
5 SPM Steinmann, Sharon 60-64 13:05.91 13:15.58 4 7
6 IM Tietjens, Kiiri 40-44 13:11.34 12:27.82 8 3
7 SPP McPeak, Charles 45-49 13:15.25 12:45.94 7 4
8 INDY Marvin, Linda 40-44 13:17.05 13:31.17 13 0

Heat 19 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 INDY Hartsock, Jane 40-44 13:00.99 13:30.45 12 0
2 TOC Shipp, Rachel 35-39 13:00.00 11:46.95 3 8
3 NEM Grilli, Tracy 60-64 13:00.00 12:55.85 3 8
4 SFTL Hendrick, Marty 60-64 12:55.88 13:01.01 14 0
5 INDY Hurley, Anne 50-54 12:57.98 13:57.66 10 1
6 NEM Chatinover, Jonathan 55-59 13:00.00 13:17.20 9 2
7 WMAC Conley, Scotty 45-49 13:00.14 13:08.15 8 3
8 MMA Rokosz, Peter 35-39 13:03.01 13:16.96 6 5

Heat 20 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WMAC Clark, David 60-64 12:55.00 12:54.11 12 0
2 NEM Rood, Jenny 30-34 12:54.54 12:37.65 4 7
3 SFTL Heinrich, Mark 60-64 12:51.77 12:02.73 5 6
4 IRM Regan, Margaret 25-29 12:48.19 12:12.28 5 6
5 BUMS Brown, Molly 30-34 12:49.81 12:32.95 3 8
6 NEM Jensen, Sue 55-59 12:52.01 12:52.65 4 7
7 WCM Strong, Susan 45-49 12:54.98 12:44.51 6 5
8 MICH Putnam, Clay 60-64 12:55.87 12:52.10 10 1

Heat 21 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 OREG Voll, Robert 60-64 12:45.33 12:53.49 11 0
2 INDY Warren, Elizabeth 40-44 12:45.00 14:03.82 15 0
3 NEM Branch, Katherine 60-64 12:41.00 12:41.03 2 9
4 SPM Rager, Ryan 40-44 12:38.88 12:40.03 13 0
5 PAWW Johnsen, Amber 35-39 12:40.34 11:44.56 2 9
6 NAM Tribuzi, Scot 60-64 12:45.00 12:35.27 6 5
7 INDY Gregory, Ellen 50-54 12:45.00 13:36.83 9 2
8 TOC Rudloff, Jr., Edward 70-74 12:45.90 12:42.51 1 11

Heat 22 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NAM Flesner, Brooke 35-39 12:35.00 12:01.07 4 7
2 INDY Dehnke, Annaleise 18-24 12:34.00 12:17.15 4 7
3 ROSE Hand, Samantha 18-24 12:30.73 11:50.78 2 9
4 NAM Purdie, James 65-69 12:30.00 12:39.37 2 9
5 CHEL Chambers, John 60-64 12:30.00 12:00.24 4 7
6 IM Blumenthal, Jeffrey 60-64 12:32.00 12:39.06 8 3
7 HAFL Grzeszczak, John 55-59 12:34.00 NS NP 0
8 WMAC May, Jennifer 45-49 12:35.00 12:46.31 7 4

Heat 23 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WMAC Sinitz, John 50-54 12:30.00 11:58.62 11 0
2 NAM Webb, Brittany 25-29 12:30.00 12:30.97 6 5
3 AWJ Hankins, Malena 40-44 12:29.96 12:17.36 7 4
4 SFY Patrick, Gary 45-49 12:26.49 11:55.03 5 6
5 NAM Linek, Abigail 18-24 12:29.01 11:54.11 3 8
6 INDY Cummings, Brian 55-59 12:30.00 12:03.21 7 4
7 WMAC Perez, Esmeralda 18-24 12:30.00 12:26.38 5 6
8 INDY Newcom, Rachel 30-34 12:30.00 12:07.44 2 9

Heat 24 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ROSE Fisher, Sean 18-24 12:25.00 11:11.84 5 6
2 MICH Brown, Denise 55-59 12:21.65 12:43.79 3 8
3 SAWS Clemmons, Jim 65-69 12:19.50 12:07.22 1 11
4 PBM Whitcomb, Grant 55-59 12:18.76 11:40.50 6 5
5 PBM Irish Bostic, Linda 50-54 12:18.94 12:11.32 4 7
6 MICH Bednarcik, Sarah 25-29 12:19.52 11:41.45 3 8
7 SNM Friedlander, Rebecca 50-54 12:22.60 11:55.33 2 9
8 WMAC Jensen, Lauren 50-54 12:25.84 12:35.99 7 4

Heat 25 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 HAFL LeClair, Dale 45-49 12:15.10 12:09.41 3 8
2 SPM Texel, Paula 45-49 12:15.00 11:57.36 2 9
3 UC08 Iepson, Sarah 40-44 12:12.00 11:44.17 4 7
4 WMAC McCarthy, Michelle 40-44 12:07.80 12:13.92 6 5
5 SWED Holck, Andy 45-49 12:10.00 11:54.73 4 7
6 NCMS Dore, Mary 50-54 12:13.86 12:10.02 3 8
7 PBM Wilson, Todd 30-34 12:15.00 11:52.03 3 8
8 MAM Cox, Juliet 50-54 12:16.50 12:11.43 5 6

Heat 26 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 CSMT Ritter, James 60-64 12:02.72 11:10.23 3 8
2 INDY Day, Nadine 45-49 12:00.31 12:29.87 4 7
3 SBRM Wosick, Steve 45-49 12:00.00 11:17.84 3 8
4 AGUA Balz, Marielle 25-29 11:55.00 11:17.60 2 9
5 CSMT Ritter, Susan 60-64 11:59.00 12:03.94 1 11
6 AGUA Arias, Luis 30-34 12:00.00 13:53.43 4 7
7 INDY Dolence, Mike 45-49 12:01.00 12:07.04 6 5
8 INDY Shuck, Susie 50-54 12:05.00 11:47.72 1 11

Heat 27 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 IM Davis, Joshua 25-29 11:52.08 11:04.65 7 4
2 GAJA Rogan, Pam 45-49 11:45.78 11:44.27 1 11
3 NAM Klestinec, Robin 55-59 11:45.00 11:47.75 1 11
4 INDY Burke, Rachel 18-24 11:40.39 11:32.50 1 11
5 PBM Magazine, Andrew 25-29 11:40.99 11:12.28 8 3
6 MICH Gabriel, Hannah 25-29 11:45.50 12:38.73 7 4
7 WMAC Pfaltzgraff, Mark 55-59 11:50.00 11:24.36 4 7
8 WCM Endres, Paul 50-54 11:53.64 11:57.23 10 1

Heat 28 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 INDY Shope, Jon 50-54 11:40.00 11:45.72 9 2
2 IM Fort, Patrick 40-44 11:36.41 11:12.40 11 0
3 NAM Birnbrich, Luke 18-24 11:30.00 11:17.00 6 5
4 LRC Stamenovic, Ivan 40-44 11:30.00 11:04.59 7 4
5 SFTL Djang, Philipp 60-64 11:30.00 NS NP 0
6 MICH McKenna, Stephen 40-44 11:33.21 11:08.28 9 2
7 HAFL LeClair, David 50-54 11:40.00 11:30.59 8 3
8 MAM Maidenberg, Eve 40-44 11:40.22 11:51.94 5 6

Heat 29 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH Schuldinger, Michael 55-59 11:28.72 11:28.18 5 6
2 PBM Billingsley, Patrick 35-39 11:25.00 11:17.31 5 6
3 NAM Callahan, Jim 60-64 11:22.11 11:09.28 2 9
4 ALEX Jent, Daniel 40-44 11:18.41 11:23.18 12 0
5 CMS Barringer, Rob 50-54 11:19.19 11:09.04 4 7
6 LIB Mills, Jamie 40-44 11:24.99 11:09.13 10 1
7 MICH Adamy, Amy 25-29 11:26.30 11:43.47 4 7
8 IM Bey, Jim 50-54 11:30.00 11:27.76 6 5

Heat 30 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NAST Tobias, Erin 40-44 11:16.60 11:21.65 3 8
2 GS Decker, John 40-44 11:14.41 11:07.27 8 3
3 ISWM Lapinskas, Christina 30-34 11:09.48 11:08.00 1 11
4 UCLA Morales, Tito 55-59 11:05.05 11:07.50 1 11
5 FAIR Schwarz, Kurt 30-34 11:09.38 10:53.59 2 9
6 UC04 Travers, Craig 55-59 11:13.72 11:16.32 3 8
7 SNM Petrilla, Eric 45-49 11:15.35 11:15.01 2 9
8 CMS Melanson, Edward 55-59 11:18.05 11:08.60 2 9

Heat 31 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NYAC Kelsey, Jane 40-44 11:04.26 11:03.87 1 11
2 WMAC Fischer, Richie 35-39 11:00.19 11:02.87 4 7
3 TOC Senko, Anna 25-29 11:00.00 11:05.43 1 11
4 MICH Vanderkaay, Christian 35-39 10:59.77 10:27.64 2 9
5 NASH Whitney, Ashley 35-39 11:00.00 10:47.67 1 11
6 SYSM Albino, Jorge 40-44 11:00.00 11:04.42 6 5
7 SWED Cordero, Billy 50-54 11:03.97 11:29.38 7 4
8 ARIZ Shake, Scott 60-64 11:05.00 10:58.25 1 11

Heat 32 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NAM Birnbrich, Chris 50-54 10:50.00 11:11.40 5 6
2 NAM McKinley, Ryan 40-44 10:45.00 10:32.99 3 8
3 INDY McCulloch, Michael 40-44 10:39.77 10:46.02 4 7
4 WMAC Krueger, Spencer 18-24 10:30.29 10:16.75 3 8
5 GRSC Valdivia, Ricardo 50-54 10:31.29 10:04.47 1 11
6 NCMS Fox, Will 25-29 10:43.11 9:50.36 3 8
7 INDY Snyder, Alex 25-29 10:45.23 10:59.55 6 5
8 PALM Bruce, Stacey 40-44 10:56.45 11:08.67 2 9

Heat 33 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 AGUA Altman-Kurosaki, Jonas 25-29 10:29.93 10:27.14 5 6
2 NCMS Heijnen, Michel 30-34 10:26.60 10:36.36 1 11
3 CMS Doherty, Kevin 40-44 10:20.10 10:31.05 2 9
4 GRA Dickson, Kurt 50-54 10:12.71 10:14.10 3 8
5 IM Reader, Paul 40-44 10:17.17 10:47.65 5 6
6 SFTL Kertesz, Kristof 18-24 10:25.00 11:08.90 4 7
7 IM Keller, Matt 45-49 10:28.20 10:32.89 1 11
8 SFTL Martinez, Juan 40-44 10:30.00 10:22.04 1 11

Heat 34 of 34

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PSM Nygren, Mats 50-54 10:10.20 10:12.58 2 9
2 ARIZ Kirkpatrick, Adrian 25-29 10:05.99 9:45.86 1 11
3 NAM Osterhage, Raymond 25-29 10:00.00 9:49.45 2 9
4 NEM Moran, Daniel 35-39 9:51.66 9:50.74 1 11
5 SLAM Logan, Blake 18-24 9:54.91 10:15.25 2 9
6 WMAC Perez, Ricky 18-24 10:02.45 9:43.64 1 11
7 SLAM Owen, Jason 35-39 10:08.50 10:28.40 3 8
8 O*H* McCollister, Andrew 25-29 10:10.98 10:02.09 4 7

Scratches

Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Pl
O*H* Sautters, Robert 65-69 13:54.32 NP
PSM Murphy, Nathan 40-44 11:50.65 NP
NAM Bixler, Jan 65-69 19:24.00 NP
TPIT Ott, Nancy 50-54 14:15.00 NP
INDY Kirk, Carrie 50-54 13:00.00 NP
INDY Catellier, Kenneth 55-59 12:15.00 NP
INDY Gettelfinger, Cheryl 60-64 14:07.55 NP
UC16 Ellery, Amanda 40-44 18:45.47 NP
SNM Tyler, Sarah 70-74 19:00.00 NP
SPM Bogue, Sherri 50-54 23:30.00 NP
MICH McDermott, Sean 50-54 11:04.00 NP
SFTL Cox, Raymond 40-44 14:00.00 NP
PAWW Hammerton, Alison 45-49 13:13.13 NP
TOC Murphy, Kathryn 25-29 12:30.00 NP
OHSP Cahoon, Matt 30-34 12:01.00 NP
ROCH Gianniny, Bruce 65-69 13:25.69 NP

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
This Meet > Swim Meets > Home