SwimPhone
Meet Home | Events | Swimmers | Clubs

2018 Nationwide U.S. Masters Swimming Spring National Championship

Heat Sheet - 39 Heats

<<< Previous Event    
Next Event >>>

Event 34 Men 100 Y Breast
288 Swimmers

Heat 1 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 INDY Myers, Jerry 80-84 1:57.11 1:43.64 4 7
2 WMAC May, George 80-84 1:42.00 1:43.17 3 8
3 INDY Costill, David 80-84 1:29.78 1:29.88 1 11
4 YCHA Lau, Wang 80-84 1:34.00 1:33.10 2 9
5 PBM Johnston, Bob 80-84 1:43.50 NS NP 0
6 SDSM Mitchell, Tom 85-89 2:02.94 NS NP 0
7 SWIFT Knowles, Percy 85-89 2:25.30 2:18.20 1 11
8 SDSM Hubbard, Donald 90-94 3:03.00 3:05.99 1 11

Heat 2 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 PSM Truong, Dominique 75-79 1:46.00 1:45.49 2 9
4 CMS Burgess, Thom 75-79 1:34.00 1:35.62 1 11
5 ARIZ Eisenklam, Peter 75-79 1:44.73 1:46.58 3 8
6 VMST Grant, Will 75-79 2:00.00 2:07.30 4 7

Heat 3 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SBRM Faludy, Tom 70-74 1:50.50 NS NP 0
2 SLAM Pohlmann, John 70-74 1:41.05 1:41.98 13 0
3 ELG Ota, Ken 70-74 1:32.00 1:29.93 8 3
4 PBM Parsons, Roger 70-74 1:28.50 1:27.54 6 5
5 SKY Hunt, Larry 70-74 1:28.82 1:30.63 10 1
6 GOLD Riker, Tony 70-74 1:39.00 1:33.52 11 0
7 BUMS Niu, Tf 70-74 1:45.81 1:39.97 12 0
8 PSM Walker, Thomas 70-74 2:30.00 1:58.29 14 0

Heat 4 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 COLE Clarke, Gregory 70-74 1:27.15 1:25.57 5 6
2 WMAC Corris, Robert 70-74 1:25.75 1:29.33 7 4
3 IM Wendt, George 70-74 1:20.00 1:20.03 2 9
4 MICH Mahler, Jay 70-74 1:16.00 NS NP 0
5 MICH Olzmann, Kurt 70-74 1:19.25 1:18.29 1 11
6 NEM Myers, Richard 70-74 1:25.00 1:21.75 3 8
7 ANCM Leonard, Roger 70-74 1:26.36 1:21.77 4 7
8 NASH Fuenmayor, Jose 70-74 1:28.47 1:30.39 9 2

Heat 5 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 UC25 Coellner, Denison 65-69 1:47.30 1:43.28 11 0
3 NEM Fuerman, Ross 65-69 1:29.50 DQ NP 0
4 TNAQ McCord, John 65-69 1:26.13 1:24.53 8 3
5 CMAM Kennedy, James 65-69 1:26.81 1:26.79 10 1
6 SUSA Schroeder, Bruce 65-69 1:30.32 1:24.92 9 2

Heat 6 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 INDY Hawks, Dean 65-69 1:22.90 NS NP 0
2 KONA Devins, Jeff 65-69 1:20.74 1:14.87 4 7
3 VCM Kerns, Hubie 65-69 1:15.33 1:12.65 2 9
4 PSM Colella, Rick 65-69 1:02.75 1:03.38 1 11
5 IM Dahlberg, Peder 65-69 1:11.22 1:12.72 3 8
6 O*H* Douglass, Nick 65-69 1:18.50 1:21.13 5 5.5
7 SLAM Wisland, Dave 65-69 1:21.00 1:21.13 5 5.5
8 HOLY Cochrane, Scott 65-69 1:23.47 1:23.71 7 4

Heat 7 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH Rochon, Harold 60-64 1:54.72 NS NP 0
2 IM Moss, Lawrence 60-64 1:37.32 1:36.49 25 0
3 UC16 Spaethe, David 60-64 1:30.78 1:31.43 23 0
4 SLAM Golz, Bob 60-64 1:27.72 1:26.53 22 0
5 OCMT Stevens, Rhoads 60-64 1:28.71 1:32.32 24 0
6 WMAC Henning, Brad 60-64 1:34.43 NS NP 0
7 MICH Hadlich, Kelly 60-64 1:40.60 NS NP 0

Heat 8 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SBM Johannsen, David 60-64 1:20.60 1:20.85 21 0
2 TVM Hektner, Eric 60-64 1:18.51 1:18.36 17 0
3 ELG Meyer, Kenneth 60-64 1:16.49 NS NP 0
4 TNAQ Toth, Dennis 60-64 1:15.69 NS NP 0
5 DOC Finn, Peter 60-64 1:15.81 1:15.17 16 0
6 CONN Lamontagne, Robert 60-64 1:17.30 1:18.55 18 0
7 MICH Phillips, Mike 60-64 1:19.90 1:19.54 20 0
8 NAM Tarnapoll, Pete 60-64 1:24.23 1:18.97 19 0

Heat 9 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SKY Haberek, Cork 60-64 1:13.58 1:14.17 15 0
2 IM Merrill, Nick 60-64 1:12.00 1:13.70 14 0
3 DAM Swenor, Gary 60-64 1:11.42 1:12.89 13 0
4 IM Seybold, Harvey 60-64 1:10.50 1:09.19 5 6
5 ADMS Wall, Dan 60-64 1:11.09 1:12.44 12 0
6 SFTL Vehovec, Henry 60-64 1:11.72 1:09.38 6 5
7 UC21 Magiera, Joseph 60-64 1:12.85 1:10.16 10 1
8 WMAC Hoganson, Robert 60-64 1:13.72 DQ NP 0

Heat 10 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 1776 Keyser, Brian 60-64 1:09.47 1:09.51 8 2.5
2 CMS Henry, Shafer 60-64 1:09.00 1:10.31 11 0
3 KM Hamm, Michael 60-64 1:07.14 1:06.51 1 11
4 FAST Neville, Richard 60-64 1:06.01 1:09.39 7 4
5 LAPS Lindstedt, David 60-64 1:07.03 1:09.51 8 2.5
6 MICH Parker, Randy 60-64 1:08.50 1:06.86 2 9
7 PALM Slowey, Michael 60-64 1:09.10 1:08.15 4 7
8 SDSM Von Hoffmann, Gerard 60-64 1:10.00 1:07.83 3 8

Heat 11 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
3 O*H* Janasko, James 55-59 1:29.10 1:28.12 23 0
4 MICH Masimore, Lyle 55-59 1:18.30 1:19.55 22 0
5 UC17 Jerabek, Douglas 55-59 1:19.90 NS NP 0
6 ELG Woerner, Bruce 55-59 1:32.52 1:36.13 24 0

Heat 12 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 O*H* Kelley, Kevin 55-59 1:16.20 1:12.46 16 0
2 NEM Davis, William 55-59 1:15.72 NS NP 0
3 SFY Feddersen, Brett 55-59 1:13.95 1:11.18 13 0
4 LAPS Raine, Charlie 55-59 1:13.55 1:11.81 14 0
5 MICH Hood, Daniel 55-59 1:13.61 1:16.99 19 0
6 IM Francis, Lee 55-59 1:15.33 1:17.10 20 0
7 NEM Mansilla, Frankin 55-59 1:15.90 1:16.03 18 0
8 MOST Michaels, Charles 55-59 1:16.36 1:17.14 21 0

Heat 13 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 HAFL Cole, Andrew 55-59 1:10.80 1:12.04 15 0
2 WMAC Allen, Peter 55-59 1:09.81 1:10.96 12 0
3 IM Holmberg, Tom 55-59 1:09.20 NS NP 0
4 NEM Naylor, Jeff 55-59 1:06.29 1:06.77 6 5
5 PBM Moreno, Al 55-59 1:08.64 1:14.08 17 0
6 MICH Foltz, Carl 55-59 1:09.73 1:09.40 10 1
7 TRAY Ritchie, Andy 55-59 1:10.00 1:07.58 8 3
8 CRSC Weissman, Greg 55-59 1:12.96 1:10.55 11 0

Heat 14 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WMAC Blommel, Gregory 55-59 1:05.64 1:07.98 9 2
2 AWJ Dyer, Andy 55-59 1:04.98 1:06.94 7 4
3 HAFL Aubrey, Michael 55-59 1:04.20 1:04.87 4 7
4 RICE Guthrie, David 55-59 1:00.13 1:00.61 2 9
5 MVN Travaini, Carlo 55-59 1:02.00 57.95 1 11
6 WMAC Holland, David 55-59 1:04.50 NS NP 0
7 GS McAdam, Robert 55-59 1:04.99 1:03.42 3 8
8 IM Alexandrov, Plamen 55-59 1:05.92 1:06.04 5 6

Heat 15 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 WCM Endres, Paul 50-54 1:20.47 1:21.86 19 0
3 NEM Grady, Seth 50-54 1:14.52 1:15.20 17 0
4 GBM Schultz, Richard 50-54 1:13.47 1:11.55 15 0
5 LYON Costello, John 50-54 1:13.52 1:08.62 12 0
6 DOC Ramos, William 50-54 1:19.50 1:20.20 18 0
7 MICH Flynn, John 50-54 1:27.68 1:25.44 20 0

Heat 16 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC21 Ure, Jeff 50-54 1:12.52 1:11.00 14 0
2 WMAC Sinitz, John 50-54 1:10.00 1:08.14 11 0
3 SYSM Mench, Edward 50-54 1:08.44 NS NP 0
4 MICH VanderMey, Mark 50-54 1:07.08 1:03.19 4 7
5 SDSM Strate, Brian 50-54 1:07.50 1:07.38 10 1
6 MOVY Thompson, Anthony 50-54 1:09.99 1:09.03 13 0
7 IM Brandt, Mark 50-54 1:10.10 NS NP 0
8 LIB Wilcox, John 50-54 1:13.00 1:13.19 16 0

Heat 17 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MINN Ewing, Michael 50-54 1:06.32 1:05.39 8 3
2 VMST Harris, Gregory 50-54 1:04.97 1:01.38 1 11
3 SFTL Fiser, Graeme 50-54 1:02.44 1:03.61 5 5.5
4 DCAC Williams, Neill 50-54 1:02.02 1:01.87 3 8
5 IM Tuchler, Jim 50-54 1:02.30 1:01.57 2 9
6 MMAC Biegel, Mark 50-54 1:04.44 1:03.84 7 4
7 WIN Oliva, Stepan 50-54 1:05.06 1:03.61 5 5.5
8 SKY Luebbe, James 50-54 1:06.90 1:07.37 9 2

Heat 18 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 GRA Winslow, Scott 45-49 1:29.10 1:25.95 27 0
3 MINN Seguin, Mark 45-49 1:20.42 1:15.00 24 0
4 SKY Ronau, Matt 45-49 1:12.74 1:11.16 22 0
5 OREG Kinder, John 45-49 1:14.19 NS NP 0
6 WMAC De Lone, Daniel 45-49 1:22.78 1:25.44 26 0
7 SKY Schall, J-D 45-49 1:30.00 1:20.58 25 0

Heat 19 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SWIN Born, Jason 45-49 1:11.25 1:13.20 23 0
2 MICH Michel, Patrick 45-49 1:08.31 1:06.15 14 0
3 MICH Field, Jayson 45-49 1:07.02 1:04.30 10 1
4 SVY Sangmeister, Gary 45-49 1:06.50 1:05.61 12 0
5 CRUZ Roberts, David 45-49 1:06.60 1:07.46 18 0
6 NAST Wollenhaupt, Eric 45-49 1:07.98 1:06.00 13 0
7 UMAC Ellis, Andrew 45-49 1:10.00 1:10.00 21 0
8 LYON Slad, Thomas 45-49 1:11.46 1:08.55 19 0

Heat 20 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 IM Espino, Rudy 45-49 1:06.23 1:07.24 17 0
2 NAM Nance, Chad 45-49 1:05.99 1:06.48 15 0
3 INDY Stephens, Ryan 45-49 1:05.00 1:08.61 20 0
4 PSM Carmosino, Vince 45-49 1:02.47 1:04.45 11 0
5 NAM Wharton, Dave 45-49 1:02.69 1:03.11 7 4
6 SNM Hamilton, Nathan 45-49 1:05.57 NS NP 0
7 WMAC Schaetz, Daniel 45-49 1:06.00 NS NP 0
8 ASCP Wood, Brent 45-49 1:06.44 1:06.97 16 0

Heat 21 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PBM Kitzman, Scott 45-49 1:02.00 1:02.00 6 5
2 PSM Doherty, Todd 45-49 1:01.85 1:01.49 4 7
3 SKY Solano, Abraham 45-49 1:00.20 1:00.34 3 8
4 NOVA West, Steve 45-49 56.10 55.69 1 11
5 MOVY Baleka, Siphiwe 45-49 57.67 59.19 2 9
6 UMAC Goodison, Michael 45-49 1:01.32 1:01.84 5 6
7 PBM Tessin, Chris 45-49 1:01.90 1:04.29 9 2
8 IM Grotke, Kevin 45-49 1:02.05 1:03.93 8 3

Heat 22 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 FSAM Stolle, Matt 40-44 1:31.00 1:20.83 24 0
3 ZAM Hovyadinov, Sergei 40-44 1:20.24 1:19.30 23 0
4 SLAM Auld, Brandon 40-44 1:15.34 1:23.14 26 0
5 ZAM Ayshford, Mark 40-44 1:19.65 1:16.66 22 0
6 UC16 Geiss, Anthony 40-44 1:25.00 1:21.90 25 0
7 SBRM Marcussen, Charles 40-44 1:40.00 1:37.69 27 0

Heat 23 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SFTL Cox, Raymond 40-44 1:12.99 NS NP 0
2 BCTM Nakahodo, Sidney 40-44 1:10.80 NS NP 0
3 SHAM Darcy, Peter 40-44 1:10.46 1:07.20 15 0
4 NASH Shavrov, Alexander 40-44 1:09.00 1:06.66 14 0
5 IM Warren, Robert 40-44 1:09.30 1:05.78 12 0
6 PALM Betenbaugh, David 40-44 1:10.75 1:08.71 16 0
7 MINN Dowd, Jeffrey 40-44 1:12.86 1:10.02 19 0
8 SBRM Huffman, Aaron 40-44 1:14.79 1:12.59 21 0

Heat 24 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH Dale, Michael 40-44 1:08.56 1:10.19 20 0
2 INDY O'Malley, Mark 40-44 1:07.54 1:06.43 13 0
3 NAM Hill, Keith 40-44 1:07.07 1:02.80 6 5
4 RMST Baldwin, Craig 40-44 1:06.47 1:05.19 11 0
5 CSLA Quane, Eric 40-44 1:07.00 1:03.96 9 2
6 WMAC Bell, Bryan 40-44 1:07.31 1:03.22 7 4
7 BCTM Jones, Cody 40-44 1:08.00 1:09.04 18 0
8 WMAC Wu, Bobby 40-44 1:09.00 1:09.00 17 0

Heat 25 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 WMAC Stich, Darryl 40-44 1:02.87 1:03.72 8 3
2 WH2O Schmidt, Matthew 40-44 1:01.29 1:02.33 4 7
3 GOLD Beckwith, Harvey 40-44 57.89 57.33 2 9
4 ARIZ Commings, Jeff 40-44 55.37 NS NP 0
5 NAM Holden, Blake 40-44 57.59 56.56 1 11
6 INDY Powers, Brian 40-44 59.98 1:01.90 3 8
7 SHAM Klepchick, Paul 40-44 1:02.00 1:02.58 5 6
8 1693 Williams, Rich 40-44 1:03.59 1:04.71 10 1

Heat 26 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 MICH Tracy, Ryan 35-39 1:20.00 1:11.74 21 0
3 HPX Corr, Christopher 35-39 1:20.00 1:18.57 23 0
4 LAKY Matchison, Darren 35-39 1:17.64 1:10.92 20 0
5 WH2O Charmes, Roman 35-39 1:18.09 1:19.80 24 0
6 SBRM Henry, Keith 35-39 1:20.00 1:12.38 22 0

Heat 27 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 RMST Hanford, Jeremy 35-39 1:10.56 1:09.51 18 0
2 IM Vogel, Nick 35-39 1:10.00 1:08.86 17 0
3 WMAC Murray, Todd 35-39 1:09.33 1:06.04 14 0
4 SFTL Cedanio, Noel 35-39 1:06.74 NS NP 0
5 ROSE Durieux, Kyle 35-39 1:07.84 1:07.64 15 0
6 ELG Brown, Adam 35-39 1:10.00 1:08.54 16 0
7 BCTM Ambrose, Shawn 35-39 1:10.00 NS NP 0
8 CMS Bergford, Brian 35-39 1:10.90 1:10.60 19 0

Heat 28 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC15 Flemming, Ross 35-39 1:05.03 1:02.22 8 3
2 CONN Spoon, Ryan 35-39 1:03.38 NS NP 0
3 CSLA Quane, David 35-39 1:02.36 1:01.48 7 4
4 NAST Teske, Brian 35-39 1:02.00 1:02.82 11 0
5 COOG Bermudez, Oscar 35-39 1:02.36 1:00.94 5 6
6 ROSE Durieux, Chad 35-39 1:02.55 1:03.34 12 0
7 ENSW Silver, Isaac 35-39 1:03.88 1:03.76 13 0
8 NAM Hunte, Rod 35-39 1:05.35 1:02.31 9 2

Heat 29 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 NN Filion, Guillaume 35-39 1:01.07 1:00.63 4 7
2 SACM Rogulj, Vanja 35-39 59.90 1:02.61 10 1
3 AKMS Jiracek, Jakub 35-39 58.78 NS NP 0
4 BUMS Wells, Geoff 35-39 57.17 58.31 2 9
5 MICH Vanderkaay, Christian 35-39 58.00 57.70 1 11
6 IM Carlson, Timothy 35-39 59.79 1:00.03 3 8
7 SFTL Magarity, Tyler 35-39 1:01.00 NS NP 0
8 ELG Sur, Thomas 35-39 1:01.11 1:01.39 6 5

Heat 30 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
2 SBRM LaFree, Matthew 30-34 1:40.15 1:21.09 17 0
3 FSAM Dillon, Robert 30-34 1:28.36 DQ NP 0
4 IM Hartley, John 30-34 1:10.10 NS NP 0
5 SBRM Hudak, Kyle 30-34 1:20.00 1:20.94 16 0
6 SBRM Schlifke, Peter 30-34 1:30.50 NS NP 0

Heat 31 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 PALM Thaler, Daniel 30-34 1:09.90 1:06.81 11 0
2 BCTM Osada, Akihiko 30-34 1:08.68 1:09.37 15 0
3 NAST Rosier, Nicholas 30-34 1:07.11 1:05.66 9 2
4 TOC Prill, Derek 30-34 1:04.58 1:07.81 12 0
5 SFTL Wenzel, Serge 30-34 1:06.84 1:03.93 8 3
6 ALEX Taylor, Tim 30-34 1:07.99 1:08.38 13 0
7 MAM Law, David 30-34 1:09.57 1:08.40 14 0
8 USF Ganiyev, Doston 30-34 1:10.00 1:06.61 10 1

Heat 32 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 SLAM Lau, Jonathan 30-34 1:01.98 1:02.54 6 4.5
2 NAM Kauscher, Robert 30-34 1:01.23 58.17 2 9
3 SYSM Deery, Kyle 30-34 59.90 NS NP 0
4 TOC Gans, Egan 30-34 58.50 57.30 1 11
5 MMA Peterson, David 30-34 59.55 59.55 4 7
6 STMA Buhr, Anthony 30-34 1:00.56 59.42 3 8
7 IM Gensler, Benjamin 30-34 1:01.90 1:00.07 5 6
8 PBM Weir, Paul 30-34 1:02.00 1:02.54 6 4.5

Heat 33 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ISWM Chorpenning, Andrew 25-29 1:20.99 1:15.39 28 0
2 PALM Sites, Tyler 25-29 1:07.12 1:03.22 25 0
3 BCTM Pepper, Bryan 25-29 1:04.89 1:02.30 24 0
4 SBRM Meck, Howard 25-29 1:05.52 1:00.42 19 0
5 CSPM Murphy, Conor 25-29 1:07.29 NS NP 0
6 ROSE Fisher, Sean 18-24 1:12.63 1:06.51 18 0
7 SKY Kolb, William 18-24 1:08.67 1:08.56 20 0
8 INDY McPhail, Quinn 18-24 1:15.00 NS NP 0

Heat 34 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 IM Binnig, Connor 25-29 1:03.10 59.70 14 0
2 XSWM Benziger, Xander 25-29 1:02.99 1:01.42 20 0
3 SLAM Enge, Jeffrey 25-29 1:02.03 57.87 7 4
4 SLAM Hernandez, Michael 25-29 1:02.00 58.89 12 0
5 MOVY North, Andrew 25-29 1:02.00 1:03.44 27 0
6 CSPM Pasquesi, Justin 25-29 1:02.22 1:01.62 21 0
7 MICH Oxner, Adam 25-29 1:02.99 1:03.38 26 0
8 IM Feczko, Nick 25-29 1:03.35 1:00.10 17 0

Heat 35 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH Daniels, James 25-29 1:01.28 59.76 15 0
2 MICH Haan, Colby 25-29 1:00.25 1:01.75 22 0
3 MICH Ksebati, Fares 25-29 59.99 58.88 11 0
4 WMAC Mistry, Cy 25-29 58.00 58.50 9 2
5 MICH Destree, Nathan 25-29 59.15 58.44 8 3
6 NCMS Lindholm, Kyle 25-29 1:00.09 1:02.16 23 0
7 IM Fraser, Alex 25-29 1:00.77 1:00.14 18 0
8 INDY DeBrota, Anthony 25-29 1:01.97 59.95 16 0

Heat 36 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ALEX McHenry, Scott 25-29 57.97 57.76 6 5
2 SLAM Lawrence, Jesse 25-29 57.18 56.47 3 8
3 TOC Koon, Nolan 25-29 55.55 55.16 1 11
4 TOC Leopold, Jonathan 25-29 53.51 56.78 4 7
5 TOC Korman, Matt 25-29 55.55 55.56 2 9
6 TOC Babcock, Colin 25-29 55.73 56.88 5 6
7 NCMS Thomas, Chandler 25-29 57.49 58.78 10 1
8 TOC Ferrif, Nick 25-29 58.00 59.57 13 0

Heat 37 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 UC08 Guminski, Timothy 18-24 1:07.82 1:03.76 14 0
2 ROSE Samia, Austin 18-24 1:06.55 1:04.57 16 0
3 USF Palabrica, Juan Pablo 18-24 1:05.41 NS NP 0
4 WMAC Hora, Nicholas 18-24 1:04.55 1:03.59 13 0
5 IM Garcia, Daniel 18-24 1:04.83 NS NP 0
6 WVM Ghavami, Alex 18-24 1:05.90 DQ NP 0
7 BCTM Alexiou, Athanasios 18-24 1:07.75 1:06.75 19 0
8 ISWM Bulington, Carter 18-24 1:07.99 NS NP 0

Heat 38 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 ARMS Frederick, Aaron 18-24 1:04.44 1:03.81 15 0
2 GRA Costigan, Matthew 18-24 1:03.10 NS NP 0
3 COLU Taylor, Austin 18-24 1:00.91 57.27 3 8
4 WMAC Perez, Ricky 18-24 59.66 59.95 7 4
5 PSM Pehrson, Josh 18-24 59.89 1:02.56 11 0
6 SFTL Rousseau, Jean-David 18-24 1:01.00 1:02.49 10 1
7 LVM Alentado, Jason 18-24 1:04.00 1:03.36 12 0
8 ENSW McPherson, Matt 18-24 1:04.50 1:05.50 17 0

Heat 39 of 39

Ln Club Swimmer Age
Group
Seed
Time
Time Pl Pts
1 MICH Zacks, Daniel 18-24 59.00 1:01.95 9 2
2 MESC Dray, Jonathan 18-24 58.00 59.22 6 5
3 CGAC Zarzecki, Bartosz 18-24 58.00 56.10 2 9
4 SBRM Salmon, David 18-24 56.34 1:00.87 8 3
5 WMAC Van Cleave, Kevin 18-24 56.74 55.42 1 11
6 SFTL Torres, Luke 18-24 58.00 58.78 5 6
7 IM Riordan, Chris 18-24 58.80 57.84 4 7
8 SFTL Kertesz, Kristof 18-24 59.00 NS NP 0

<<< Previous Event    
Next Event >>>
For informational purposes only.  All result times are unofficial (just like a scoreboard) until approved by the meet referee.
This Meet > Swim Meets > Home